Informacje

01.02.2011 06:28 Skwer został odnowiony za 11,5 mln zł

Plac Grzybowski postojem
dla ciężarówek?

SERWISY:

- Świeżo odnowiony plac Grzybowski stał się parkingiem dla ciężarówek z pobliskiej budowy - alarmują mieszkańcy okolicy. - Jeśli nasze wywrotki coś uszkodzą, na pewno naprawimy - obiecuje wykonawca.

Odnowiony - a w zasadzie zbudowany od nowa - za ponad 11 mln złotych plac Grzybowski znów przypomina plac budowy. Wszystko za sprawą parkujących tu wywrotek z pobliskiej budowy apartamentowca. Przy ul. Twardej powstaje bowiem kolejny warszawski wieżowiec, zaprojektowany przez Helmuta Jahna, 160-metrowy budynek. Prace nie wyszły jeszcze z ziemi.

Przeciskają się między wywrotkami

O sprawie poinformowała nas internautka: - Jestem mieszkańcem bloku przy placu Grzybowskim i jak patrzę, co się dzieje, to mnie krew zalewa. W takim tępie plac szybko wróci do wyglądu sprzed kilku miesięcy - pisze internautka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Ciężarówki stoją tu codziennie. Czekają na swoja kolej wjazdu na budowę. Niczym postój taksówek. Jest ich około 7 - 9 sztuk. Ruch jak na bardzo ruchliwej ulicy i samochody osobowe muszą się się miedzy nimi przeciskać - denerwuje się.

W razie czego, naprawimy

- Faktycznie to nasze ciężarówki - przyznaje inwestor apartamentowca. I zapewnia, że stają one na placu tylko na chwilę. - Jeżeli w jakimkolwiek stopniu uszkodzą nawierzchnię placu, na pewno to naprawimy - deklaruje Iwona Strzelecka z firmy Hines.

Firma zapewnia też, że aktywnie włącza się w rewitalizację placu. - Do naszych zadań, po zakończeniu budowy wieży, będzie dokończenie rewitalizacji placu po północnej stronie ul. Grzybowskiej - przypomina.

Maciej Czerski
roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 21:18 ~ech

  Ale jak parkują osobowymi na granitowym chodniku od Emilii Plater to już wszystko w porządku.

 • uprzejmy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 18:16 ~uprzejmy

  A ja chętnie zatruwałbym tym kierowcom życie nasyłając na nich policję za blokowanie pasa ruchu. A może też ITD na pewno mają coś niesprawne :]

 • batalion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:30 ~batalion

  Ania - na necie swiat się nie kończy. Jak chcesz się fajnych i ciekawych rzeczy dowiedzieć o Warszawie to poczytaj trochę ale.... książki. W pierwszej lepszej księgarni znajdziesz na ten temat bardzo dużoooo.

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:18 ~Ania

  A ja właśnie myśle, że city jest w porzo, a że czasem trochę cyniczny, to tak dla humoru. Widocznie rusza to tych, którzy mają jakieś małe kompleksiki, bo ja mieszkam na tarchominie, a wcale się nie obrażam, że tak mówi Tarchominiaki. Znam swoją wartość i tyle. A city przy okazji piszę ciekawe rzeczy, o których w necie nie wyczytasz.

 • Praski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:16 ~Praski

  Opp, a twoi "starzy" skąd pochodzą? Lepiej mieć rodziców na poziomie nawet z mniejszych miast, niż żuli ze "stolycy". Czujesz różnicę?
  PS
  Akurat moja "stara" jest praska, a "stary" z ulicy Żelaznej :-).

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:02 ~LLU

  OPP - teraz nie tera

 • batalion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 14:57 ~batalion

  OPP - Ty za to jesteś światowy!!!

 • eldorado

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 14:50 ~eldorado

  A ja myślę że CityCenter jest z centrum ale czyba puszczy Białowieskiej. Tak cwaniakuje, gardzi innymi oraz chwali się swoją wiedzą nt. Warszawy jak typowy "słoikowy prowincjusz", któremu nalało się do dupy z chwilą kiedy zamieszkał w Stolicy bo myśli że złapał Pana Boga za nogi. Masakra człowieczek!!!!!!!!!

 • OPP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 14:43 ~OPP

  Nie licz się skąd pochodzisz... heheheh. Tak zawsze powie wieśniak, którego starzy z wiochy przyjechali i świrują tera warszawiaka...

 • ep

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 14:15 ~ep

  Mieszkam przy tym Placu i jakoś nie muszę się przeciskać (jak ktoś łazi po ulicy to owszem, ale od chodzenia są chodniki).
  Moim zdaniem aż miło popatrzeć, jakie ta budowa ma tempo. Ciężarówka za ciężarówką i budowanie bez zważania na warunki atmosferyczne. Dzięki temu potrwa to do 2012 roku. A gdyby zakazać parkować ciężarówkom i puszczać po jednej na plac, to byśmy mieli dwa razy dłuższy okres.
  Co do pomysłu, żeby najpierw wybudować, później wyremontować. Też nad tym myślałem, ale planowana jest tam jeszcze jedna inwestycja, także z remontem byśmy czekali nie wiadomo ile. Poza tym ciężarówki oczekujące są puste, więc szkód narobić nie powinny.
  Takie 'starobabkowe' czepianie się.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »