Informacje

04.05.2012 06:30 budowa ii linii metra

Plac budowy
na Marszałkowskiej

SERWISY:


Na cztery i pół miesiąca budowniczowie II linii metra zamknęli ulicę Marszałkowską na odcinku od Moniuszki do Rysiej. Pierwsze efekty prac już widać. Do połowy września powstać ma strop stacji Świętokrzyska dla II linii. Wyremontowane zostanie także torowisko.

- Zdemontowano trakcję tramwajową i nawierzchnię, żeby można było rozpocząć demontaż samego torowiska. Powstały także zawrotki dla autobusowe. Zaczęliśmy rozbierać nawierzchnię pod przepusty kanalizacyjne, gazociąg i ciepłociąg, które zostaną położone pod ul. Marszałkowską – wymienia Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra.

Do połowy września zbudowany zostanie strop stacji Świętokrzyska dla II linii metra, remont przejdzie torowisko w ul. Marszałkowskiej, a na pl. Defilad powstanie Strefa Kibica na EURO 2012.

Parking i dodatkowe przejścia

Kierowcy, jadąc od ronda Dmowskiego mogą dojechać na wysokość ul. Moniuszki, gdzie znajduje się zawrotka. Na wyłączonych z ruchu fragmentach jezdni powstały parkingi oraz dodatkowe przejścia dla pieszych. Przejezdne są ulice Widok, Złota i Sienkiewicza.

W przypadku tej pierwszej ulicy odwrócony został kierunek ruchu – samochody przejadą nią w kierunku ul. Kruczej.

Podobna organizacja ruchu jest po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej. Na odcinku ul. Marszałkowskiej od ul. Królewskiej do ogrodzenia placu budowy na wysokości ul. Rysiej przejechać można jednym pasem w każdą stronę. Również tu, przed placem budowy powstała zawrotka umożliwiająca przejazd na drugą jezdnię i powrót do ul. Królewskiej.

Sprawdź objazd

Wyłączony z ruchu odcinek ul. Marszałkowskiej można ominąć Alejami Jerozolimskimi, al. Jana Pawła II i al. Solidarności lub Wisłostradą i al. Solidarności.

Kierowcy jadący ul. Marszałkowską z południa na rondzie Dmowskiego mogą zjechać w Aleje Jerozolimskie – w lewo są dwa pasy ruchu, w prawo jeden. Dalej, w ul. Marszałkowską, prowadzi tylko jeden pas ruchu.

Na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Jana Pawła II wydzielony został pas do skrętu w lewo, z al. Solidarności w al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa. Także na pl. Bankowym wprowadzone zostały zmiany ułatwiające poruszanie się ulicami objazdowymi. Pojawiły się tam dwa nowe pasy ruchu: na ul. Andersa do skrętu w prawo, w al. Solidarności (w kierunku Woli) oraz w al. Solidarności do skrętu w lewo w ul. Andersa (w kierunku Żoliborza).

Na razie na objazdach nie ma większych utrudnień, ale dopiero w poniedziałek po zakończeniu majowego weekendu okazę się, jak radzą sobie kierowcy bez Marszałkowskiej.

Zmiany w komunikacji

Zamknięcie ulicy Marszałkowskiej spowodowało utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale też dla pasażerów komunikacji miejskiej. Siedem linii tramwajowych i 17 autobusowych zmieniło swoje trasy.

Na trasy objazdowe zostały skierowane linie 4 i 15. Kursują al. Jana Pawła II. Linia 16 została przywrócona na swoją trasę podstawową i z ul. Woronicza dojeżdża do pętli na Żeraniu, przy ul. Jagiellońskiej. Dwie linie zostały zawieszone – 18 i 35. W ich miejsce uruchomione zostały tramwajowe linie zastępcze 40 i 74.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2012 12:04 ~Gregor

  Realisto> Warcaj do swojej wioski, gdzie PKS nie jeździ, a tylko furki. I nie psuj nieświeżym odedechem lub gazami jelitowymi powietrza w stolicy. Nie zasługujesz, by tu mieszkać.

 • buahahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2012 10:49 ~buahahaha

  Moze ktoś wytłumaczy - po kiego czorta zlikwidowano tymczasowy parking na ul Świętokrzyskiej między JP a Marszałkowska ?
  Z czystej złosliwości do zmotoryzowanych mieszkańców okolicy ???

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2012 10:15 ~jar

  realista-dobrze pamiętam lata komuny i wtedy nie było paraliżu bo było 2razy mniej samochodów i jeżdzili tylko dygnitarze,wykańczałem dom inżyniera metra i coś mi wyjaśnił,i to chyba ci wyprali mózg populiści,w porównaniu do innych państw u nas buduje się EXPRESOWO ale oczywiście wszyscy wiedzą wszystko....

 • awe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2012 08:43 ~awe

  ewa~ewa

  19:55 ~Realista, bzdury gadasz. Jaką stację przy I linii wybudowano w 4,5 miesiąca w takim stanie by można było ponownie puścić wierzchem ruch. Niepodległości zamknięte było przez 6 lat.

  Mała istotna poprawka - w te 4,5 miesiąca zostanie wykonany i zalany strop przyszłej stacji plus ściany szczelinowe to jest realne w te 4 miesiące żeby przywrócić częściowo ruch.

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 22:16 ~ewa

  19:55 ~Realista, bzdury gadasz. Jaką stację przy I linii wybudowano w 4,5 miesiąca w takim stanie by można było ponownie puścić wierzchem ruch. Niepodległości zamknięte było przez 6 lat.

 • iwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 20:13 ~iwo

  Powinni w ogóle zamknąć dla ruchu ten kawałek Marszałkowskiej i zrobić mega plac/park sięgający od PKiN do domów centrum... Samochody puścić tunelem.

 • Realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 19:55 ~Realista

  Widać młodych wykształconych z wielkiego miasta haha Proszę was widziałem za komuny jak budowali to całe metro i wiem jak to wyglądało (A Hania w brew obiegowej opinii buduje to metro bo to ona przyklepała w końcu ten przetarg). I nie twierdzę że znam się na wszystkim tylko porównuje to co widziałem w latach 80 i 90 z tym co robią teraz i twierdzę że w tedy ta praca może i siewlokła ale nie było takiego paraliżu (nie licząc wiosek którymi w tedy były dzielnice obecnie będace teraz miejskimi). No ale cóż dzieci i młodzież z wypranymi przez jedyną słuszną partię nie będzę się z wami kłócił ( wszak media lansują modę na to kto jest wiekszym debilem i kto mniej myśli samodzielnie)

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 18:09 ~jar

  realista-czy ty jesteś inżynierem metra że takie bzdety piszesz.Oczywiście wszyscy na wszystkim się znają.Typowe polaczki ha ha ......ja się nie podoba to won za miasto mieszkać albo się dostosować.nikt nikogo siłą nie trzyma..............

 • andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 17:55 ~andrew

  Realista~Realista

  Po h.j te TBM-y W takim tempie mogli by już wykopać ten tunel przez całe Centrum (wystarczy popatrzeć na trasę zamkniętych ulic ) Ktoś przytuli ładną kasę za ten przekręt. Prawda jest taka że te TBM są dla picu bo zamykając tyle miasta mogli by już dawno wykopać tunele między stacjami metodą odkrywkową a jeden TBM wykopał by ten zakichany tunel pod wisłą. Ale widać Hania i jej ekipa znowu zrobiła w wała miasto i jeje mieszkańców

  No coś ty według mnie to nawet tunel pod Wisłą mogliby zrobić metodą odkrywkową, wszystko da się zrobić bez TBM-u.

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2012 17:49 ~olo

  ~Realista, komuny już nie ma od 23 lat. HGW niczego nie buduje. Metro buduje firma która wygrała przetargu a w niej są ludzie 100x mądrzejsi od ciebie.
  Nie wiesz, że wzdłuż Prostej i Świętokrzyskiej zanim rozpocznie się wiercenie to trzeba przełożyć setki kilometrów sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, cieplnej, telekomunikacyjnej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »