Informacje

26.10.2011 08:27 inwestycje na euro 2012

PKP Stadion prawie gotowy

SERWISY:

Kolejarze planują oddać do użytku perony przystanku PKP Stadion w styczniu przyszłego roku. Jako pierwsi prezentujemy jego nowe wizualizacje. Prace w budynku dworca skończą się nieco później - na wiosnę.

Przystanek PKP Stadion prawie gotowy - napisał na Kontakt 24 internauta Bogdan_Fotograf. Nowe perony już pod dachem, są także nowe schody - opisuje i na swoim profilu w Kontakcie 24 umieszcza zdjęcia.

Reporter 24 na budowie:

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE 24

Jak dowiadujemy się w PKP, prace budowlane na peronach mają zakończyć się w grudniu. - W styczniu 2012 roku chcemy uzyskać decyzje pozwalające na użytkowanie peronów - deklaruje Maciej Dutkiewicz z Centrum Realizacji Inwestycji PKP.

Biało-czerwone panele

Perony mają komponować się z architekturą Stadionu Narodowego. - Przezroczyste ściany będą się składały z paneli w kolorze czerwonym i naturalnego szkła. Na dachu będzie świetlik wpuszczający na peron światło dzienne, wykonany z poliwęglanu - opisuje Dutkiewicz.

Kolejarze zrezygnowali natomiast ze szklanego, biało-czerwonego dachu nad peronami. W obawie przed wandalami zdecydowali się na użycie blachy. Jak mówił "Gazecie Stołecznej", która zajmowała się tym tematem, autor projektu przebudowy Piotr Foryński z firmy Gössler, będzie to blacha perforowana i rastrowa. PKP zrezygnowały z szklanego zadaszenia z dwóch powodów. - Po pierwsze, bali się, że będą je niszczyć wandale. Po drugie, uznali, że trudno byłoby takie zadaszenie utrzymać zimą. Jeśli śnieg zalegałby na dachu, pod spodem byłoby ciemno - wyjaśniał Foryński.

Jak informują kolejarze, wyjście z peronów ma być wygodne, także dla niepełnosprawnych. - Trwa wyposażanie w windy i schody - mówi Dutkiewicz.

Dworzec na wiosnę

Prace trwają również na budowie dworca - przy elewacji i wewnątrz obiektu.

– Wykonano nowe pokrycie dachowe, w dużej części wykonano elewację obiektu, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach na antresoli, prowadzone są roboty instalacyjne (instalacje sanitarne, teletechniczne i elektroenergetyczne). W najbliższym czasie planowany jest montaż drzwi i okien, co zapewni zamknięcie obiektu i pozwoli na kontynuowanie prac wykończeniowych – wylicza Barbara Leszczyńska, z biura prasowego PKP S.A.

Jak zapewnia rzecznik, roboty budowlane prowadzone są zgodnie z harmonogramem, co gwarantuje oddanie obiektu do użytku przed EURO 2012.

Dworzec będzie objęty systemem całodobowego monitoringu zintegrowanego z centralnym systemem monitoringu warszawskich dworców - pisze Kontakt 24.

PKP Stadion to kluczowy przystanek dla kibiców, którzy przyjadą na Euro 2012. Jeszcze w marcu kolejarze zapowiadali, że utrudnienia, związane z jego modernizacją, zakończą się w październiku 2011 roku.

bf/wp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • danny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2011 00:04 ~danny

  Jakoś jak miasto stawiało "kosmiczne" szklane wiaty na przystankach przy "wuzetce" to nikt się nie obawiał wandali i śniegu... kolej wykonała piekny projekt z biało-czerwonym zadaszeniem przystanku W-wa Stadion (nie wiem czemu mówią na to stacja czy dworzec skoro to zwykły przystanek osobowy), a teraz nam tylko projek zostal a dostaniemy totalne dziadostwo, zreszta jak w kazdym wykonaniu kolei (wystarczy popatrzeć na wiaty nowowyremontowanych przystanków kolejowych, a sie zrozumie o co chodzi). Jak ktoś zatwierdził projekt to czemu wtedy nie pomyślal o wandalach - wystarczyłoby zastosować szkło o zwiększonej wytrzymałośc, które pod wpływem uderzenia by nie pekło (ba nawety się nie zarysowało), czy nie pomyślał o opadach atmosferycznych min. śniegu padającego zazwyczaj przez okres 3-4 miesięcy (grudzień-marzec), tłumaczenie się że wandal może zniszczyć czy śnieg nie dopuszczać światła snonecznego jest dziecinna wymówką, bo każda rozumna istota domyśli się tutaj niezlego przekrętu... w końcu blacha jest o wiele tańsza niż szkło o podwyższonej wytrzymałości

 • kaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2011 10:17 ~kaja

  Ja się zastanawiam jak ma wyglądać przejście na stację do czasu zakończenia budowy metra - czy przez najbliższe 2 lata (albo i więcej) mamy fruwać???

 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2011 09:00 ~mm

  wandale poniszczą?? po co w ogóle remontować? przecież W MIARE CZASU stadion i tak się zniszczy i znów bedzie brzydki;/

 • pp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 23:09 ~pp

  "Dla mnie to kompletna kicha z tym remontem, miało być ładnie tak jak na pierwszej wizualizacji z przed kilku lat, elewacja jak na stadionie, a powstało badziewie - dach - tandetna blacha kicz i bezguście! pieniądze wyrzucone w błoto!"

  Wolałeś szklarnię? Może pomyśl o tych, którzy korzystają z tego dworca codziennie, a nie na okazję meczu!

 • pp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 23:05 ~pp

  "A jak mają do stacji dostać się mieszkańcy Pragi Północ czyli od strony Jagiellońskiej i Targowej?"

  Pytaj tych, co budują Metro.
  Przejście z peronów od strony wschodniej jak najbardziej będzie.

 • bezpiecznie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 22:29 ~bezpiecznie

  Jacy wandale? Dlaczego policja nie zaskarży kolejarzy o mówienie nieprawdy? Przecież statystyki policji mówią wyraźnie , że w Warszawie jest bezpiecznie.

 • kaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 21:04 ~kaja

  Zdecydowanie kolejna obsuwa z terminem (ciekawe kto sponsorował ten artykuł) bo termin zakończenia prac był na 31.10.2011 (ale redakcja już zapomniała co pisała) A poza tym komu będzie to oddanie bo chyba tylko kibicom na 1 miesiąc bo dojście do peronów jest robione tylko od strony stadionu, które po Euro nie będzie nikomu potrzebne. A jak mają do stacji dostać się mieszkańcy Pragi Północ czyli od strony Jagiellońskiej i Targowej? Od tej strony tylko rozkopana ziemia i budy targowiska i oczywiście przejście pod cuchnącym szczynami wiaduktem A swoją drogą mieli ten wiadukt chyba remontować - czyli generalnie szykuje się BRAK DOSTĘPU na nową stację bo z jednej strony rozkopane metro a z drugiej rozkopany wiadukt SUPER - GRATULCJE ZA KOORYNACJĘ

 • Old

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 19:55 ~Old

  Tutaj także nie ma ani jednej ławeczki dla starszych lub matek z dzieckiem. Taka drobnostka, przeoczenie, że nikomu to nie będzie potrzebne. Żenada taki projektant.

 • Zzzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 19:40 ~Zzzz

  Prawie robi różnicę ... ;)

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2011 18:24 ~Maciek

  Mac, jesteś opóźniony? W miejscu twojego zjazdu dla narciarzy samobójców będą schody ruchome

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »