Informacje

20.03.2012 10:10 będą bronić TV Trwam

PiS zbiera katolików.
Ma być stutysięczny marsz

Na 21 kwietnia PiS planuje 100-tysięczną manifestację w Warszawie. Partia chce bronić TV Trwam, tradycyjnych wartości i Kościoła - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Politycy PiS liczą, że konfrontacyjna postawa PO wobec Kościoła pomoże im zebrać rekordowe tłumy - nawet 100 tys. osób. Mają też nadzieję na zmobilizowanie prawicowych i konserwatywnych wyborców oraz przekonanie o. Tadeusza Rydzyka, że warto popierać PiS, a nie Solidarną Polskę.

Jak mówi gazecie poseł PiS Andrzej Jaworski, temat manifestacji będzie znacznie szerszy niż sprawa TV Trwam. - Chodzi o coraz częstsze dyskryminowanie katolików w różnych dziedzinach - podkreśla w rozmowie z "Rz".

Szerokie poparcie

Jak pisze gazeta, to właśnie dzięki posłowi Jaworskiemu i posłankom Annie Sobeckiej i Małgorzacie Sadurskiej najnowsza inicjatywa PiS cieszy się poparciem Radia Maryja. - Mamy zapewnienie o takim poparciu. Skoro co roku pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną

Górę przyciąga około pół miliona ludzi, to szacujemy, że do stolicy wybierze się co najmniej 100 tys. i będzie to największa demonstracja od kilkunastu lat - ocenia Jaworski.

Organizatorzy przekonują, że mają sporo czasu, żeby inicjatywę wypromować i zadbać o frekwencję. Nie chcą, by powtórzyła się sytuacja, kiedy na zorganizowaną ostatnio demonstrację przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego przyszło zaledwie kilka tysięcy osób. PiS planuje wciągnąć w organizację manifestacji katolickie organizacje i środowiska, a także kibiców.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która odmówiła TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym protesty bagatelizuje. Z kolei politycy PO podkreślają, że PiS nie potrafi zrobić nic innego, tylko demonstrować.

PAP/as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »