Informacje

17.04.2011 14:02 "złamanie podstawowych praw obywatelskich"

PiS podejrzewa przestępstwo przed Pałacem Prezydenckim

SERWISY:

 

PiS przygotowało zawiadomienie do prokuratury ws. wydarzeń przed Pałacem Prezydenckim tydzień temu. Według polityków PiS, funkcjonariusze mundurowi i ich przełożeni mogli przekroczyć swoje uprawnienia – informuje PAP.

W niedzielę rano, w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami tej partii składał wieniec przed Pałacem Prezydenckim, grupa posłów PiS próbowała przejść przez barierki ochronne.

Jak informował później rzecznik PiS Adam Hofman, służby porządkowe uniemożliwiły wspólne składanie wieńców i zniczy posłom PiS, a dwie posłanki: Marzena Machałek oraz Daniela Chrapkiewicz zostały poturbowane. MSWiA zapowiedziało kontrolę działania w tej sprawie m.in. policji, BOR i Straży Miejskiej.

Poszkodowani posłowie

- W naszym zawiadomieniu do prokuratury stwierdzamy jednoznacznie, że mamy do czynienia z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającym na tym, że funkcjonariusze służb mundurowych i osoby wydające im polecenia przekroczyły swoje uprawnienie albo niedopełniły obowiązków. W efekcie doszło do naruszenia nietykalności osobistej, przynajmniej troje posłów zostało poszkodowanych - powiedział w niedzielę na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Zawiadomienie trafi do prokuratury w poniedziałek

Szef klubu PiS dodał, że jest w nim mowa o "złamaniu podstawowych praw obywatelskich, polegającym na tym, że użyto siły fizycznej wobec obywateli, niewspółmiernej do zagrożenia". Politycy PiS uważają również, że uniemożliwiono posłom i senatorom wejście na teren budynku administracji publicznej, jakim jest Kancelaria Prezydenta, co - ich zdaniem - jest złamaniem ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

PiS pisze też o "uniemożliwieniu przeprowadzenia legalnie zarejestrowanej manifestacji"

To kolejne już zawiadomienie do prokuratury, które ma związek z wydarzeniami w pierwsza rocznice katastrofy smoleńskiej.

Doniesienie na Brudzińskiego

W środę szef warszawskiej straży miejskiej, Zbigniew Leszczyński napisał do marszałka Sejmu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez posła PiS Joachima Brudzińskiego. Poseł miał znieważyć w czasie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej jednego z funkcjonariuszy.

- W trakcie wykonywanych czynności około godz. 10:35 strażnik odebrał od nieznanej kobiety wiązankę kwiatów, z którą udał się przed pomnik.[...] Po złożeniu kwiatów mężczyzna odwrócił się w kierunku funkcjonariusza i skierował pod jego adresem następujące sformułowanie: spier... stąd". – czytamy w piśmie skierowanym do marszałka Schetyny, do którego dotarł portal tvnwarszawa.pl.

Brudziński stanowczo zaprzeczył, że znieważył funkcjonariusza i skierował sprawę do sądu o ochronę dóbr osobistych.

"Hala hańby"

Z kolei w piątek do prokuratury trafiły kolejne pozwy. Strażnicy donoszą w nich o groźbach karalnych i przypadkach znieważania mundurowych. Jedno z pierwszych dotyczy strony internetowej, na której opublikowano zdjęcia strażników i podpisano "Hala hańby".

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 01:21 ~Andrzej

  Pis jest partią antypolską i antyeuropejską, jest zwykłą zorganizowaną grupą przestępczą, inspirowaną i popieraną przez kler, za pośrednictwem ojca Rydzyka "RADIO MARYJA"., które to jest siedliskiem agentów obcego mocarstwa, które to w sposób podstępny przejmuje terytorium Polski, w postaci rzekomo odzyskiwanej ziemi, oraz inne sprytnie wyłudzane od PAŃSTWA POLSKIEGO korzyści majątkowe, zawłaszczne za pośrednictwem PiSu i tym podobnym sprzedajnym zdrajcą polskiego narodu. Natomiast istniejąca w Polsce SEKTA RELIGIJNA - KOŚCIÓŁ KATOLICKI jest oczywistą placówką i przyczółkiem WATYKANU, który to jako OBCE MOCARSTWO za pomocą SEKTY RELIGIJNEJ korumpuje Polskie partie polityczne, za pomocą oferowanej kożyści w postaci głosów wyborczych. Co wymaga szczególnej uwagi, albowiem rodzi to przerażenie i budzi głęboki niepokój wobec bezkarności i przenikania się, interesów kleru i polityki, a w szczególności okazywanej nonszalancji państwu polskiemu, w kontaktach między PiSEM a KLEREM. Bowiem żadna grupa społeczna, nigdy nie zaszkodziła Polakom oraz wolności i demokracji, jak zwolennicy i członkowie MAFII PiSOWSKIEJ !!!, a w szczególności; Kaczyński, Ziobro, Święczkowski, Kamiński, Marek Wełna, Macierewicz, Rydzyk, i tym podobni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, o charakterze zbrojnym, która prezentuje się między innymi, w postaci działania zbrojnych band napadających na ludzi o szóstej rano, doknując wyrafinowanych zbrodni przeciw wolności i godności człowieka.

 • prafdzify polytyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2011 15:19 ~prafdzify polytyk

  wszystkie zwierzęta są równe!!!
  nawte te co chodzą do pisuaru!!!

 • M.K.79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 12:37 ~M.K.79

  Hmmm. Myślę, że wszystko co nie PiS, to przestępstwo.

 • ach...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 12:24 ~ach...

  Pan, wykonujący trudną i ciekawą figurę gimnastyczną, pod białą koszulą pręży ciało, które obrazuje dobrobyt i całokształt, jaki osiągniemy pod rządami PiSu

 • Goździkowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 11:52 ~Goździkowa

  Sprostowanie do tytułu. Pis podejrzewa wszystkich!

 • prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 10:43 ~prawda

  To złodzieje! A gdyby to dotyczyło zwykłego przeciętnego Kowalskiego, to by sobie nic z tego nie zrobili. A tu raptem jakieś 2 posłanki z PiSu, dostały od policji i już problem! Dzień dobry to rzeczywistość i normalne działania naszych służb!

 • Belveder

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 10:16 ~Belveder

  No i dobrze, że podejrzewa przestępstwo. Wszyscy powinni trafić do Prokuratury, szczególnie Kaczyński za nakłanianie do nienawiści, za podział narodu, za kierowanie nie do końca świadomymi ludźmi na krakowskim.

 • Fidel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 09:52 ~Fidel

  "Niewspółmiernej do zagrożenia" - jeśli przedstawiciele partii nawołującej do użycia broni maszynowej (pepesza, empi)przeciw obecnym władzom i służbom porządkowym, wrodzy wobec demokratycznie wybranego rządu, organizujący znane z czasów faszyzmu marsze z pochodniami, starają się bez stosownych zezwoleń dostać na teren siedziby urzędującego prezydenta, to nie stwarzają potencjalnego zagrożenia? To co je stwarza?

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 09:21 ~ala

  A ja mam dosyć płacenia podatków na wszelkie komisje sledcze w sprawie Smoleńska.Niech ci, który chcą wiecznych dochodzeń robią to za swoje pieniądze.Ja żądam zagospodarowania moich podatków nie na prywatę ludzi chorych na nienawiść

 • cd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 09:19 ~cd

  Czy ma na myśli to zbiegowisko z inicjatywy PiS?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »