Informacje

27.09.2013 16:21 chcą ujawnienia listy wszystkich urzedników

PiS krytykuje Gronkiewicz-Waltz
za nadmierną biurokrację

SERWISY:

PiS zarzuca prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, że doprowadziła do rozrostu biurokracji w stołecznym ratuszu. Politycy zaapelowali w piątek do prezydent, aby ujawniła listę zatrudnionych przez nią urzędników.

Statystyki dotyczące liczby urzędników przedstawił Jarosław Krajewski, radny PiS oraz prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej przed stołecznym ratuszem.

Gliński jest typowany przez polityków PiS na prezydenta Warszawy:


- Za czasów pani Gronkiewicz-Waltz zatrudnienie w ratuszu wzrosło o 2 tysiące ludzi. W tej chwili Warszawa zatrudnia prawie 8 tysięcy urzędników. To jest olbrzymia liczba. Wydatki roczne na administrację to jest prawie miliard złotych, w tym wydatki na wynagrodzenia urzędników 600 milionów złotych rocznie, ponad 3 miliardy w okresie rządów obecnej ekipy. To są bajońskie sumy - mówił Gliński.

Podkreślił, że w 2012 roku ratusz wydał 43 miliony zł na nagrody dla urzędników. Zaznaczył, że za pieniądze, które trafiają do urzędników można zrealizować wiele kluczowych dla miasta inwestycji.

Chcą ujawnienia listy zatrudnionych

PiS dał Hannie Gronkiewicz-Waltz czas do środy na ujawnienie listy zatrudnionych przez nią osób. - Apelujemy o ujawnienie całej, pełnej listy osób zatrudnionych w urzędzie miasta od 2 grudnia 2006, od początku rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Warszawiacy mają prawo wiedzieć kogo zatrudniła Hanna Gronkiewicz-Waltz - powiedział rzecznik warszawskiego PiS Jarosław Krajewski.

Lista zawierająca imiona i nazwiska urzędników powinna, według polityków PiS, znaleźć się na internetowych stronach ratusza.

O odniesienie się do zarzutów PiS był proszony w piątek premier Donald Tusk. - Nie będę komentował konferencji prasowych PiS-u w sprawie referendum, bo one będą odbywały się dwa-trzy razy dziennie, więc nie byłbym w stanie niczym innym się zająć. Poza tym moim zdaniem one są dość nudne, szczerze powiedziawszy - powiedział.

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Jak wynika z sondażu dla TVN 24, 75 proc. wybierających się do urn zamierza głosować za odwołaniem prezydent.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wwa55

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 12:20 ~wwa55

  Pis okopał sie w Powiecie Wołominskim czyli ttu z z a miedza tam zatrudnili spadochroniaży z czaów L.Kaczyńskiego.

 • Insider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 11:22 ~Insider

  http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107881,14666897,Jak_powinna_wygladac_rozmowa__Obalamy_stereotypy_.html#Cuk

 • Insider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 11:08 ~Insider

  8 tys. to zatrudnia Urząd Miasta i urzędy dzielnic. Samorząd m.st. Warszawy czyli razem z rozmaitymi zarządami, spókami i innymi instytucjami, o których istnieniu nie mieliście pojęcia zatrudnia razem ok. 50.000 osób i ta liczba za HGW wzrosła o ok. 10 tys.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 11:02 ~wawa

  Stara dobra metoda demagogii i propagandy na miarę Dr Josepha Paula Goebbelsa. Pamiętam wasze beznadziejne rządy w Warszawie. Zero inwestycji - 100% propagandy i inwigilacji. Węszenie spisków. Cała para w gwizdek. Dziękuję, nie skorzystam.

 • praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 11:01 ~praga

  W- Warszawa W- Wolna od W - Waltz.

 • Stefanjo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 10:14 ~Stefanjo

  Niech ujawnią ile zatrudnili SWOICH jak byli w Warszawie!

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 10:02 ~ben

  pis depcze symbolem powstania warszawskiego. kąpie się w hektolitrach krwi Warszawiaków. nie słyszałem, aby Kaczyński Jarek przepraszał. on dalej uważa, że Powstaniee Warszawskie = referendum.

 • Yogi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2013 09:54 ~Yogi

  Kandydat "techniczny" na wszelkie stanowiska coraz bardziej traci w moich oczach. Ogarnęło go szaleństwo pogoni za stołkiem. A przecież kompleksy można leczyć w innych działaniach. Szkoda tak tanio sprzedać dorobek naukowy i prestiż tytułu "profesor".

 • kosa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2013 22:03 ~kosa

  Reff. Prosze bardzo zajrzyj do oświadczenia majątkowego jarosława Krajewskiego, jest jawne
  17:33 ~reff

  hehehe, dobry obłudnik z tego Krajewskiego. Opowiada o dochodach urzędników a sam zgarnia niezłe sumki z samorządu. Może w ramach jawności opublikuje swoje dochody od 2006r i przeliczy je na kilometry dróg które można by za tą kasę wybudować. Czekamy i liczymy na jawność! Wyborcy.

 • kultura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2013 21:16 ~kultura

  Marionetka~Marionetka

  Gliński to żałosna postać.

  kim jesteś, że w taki sposób naśmiewasz się z drugiego człowieka, którego na pewno nie znasz osobiście? żaden mądry człowiek nie wygłasza takich opinii publicznie o innych, bo to nie jest zgodne z konwenansami. Kiedyś proszono o kulturę na forach internetowych.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »