Informacje

04.09.2015 20:48 utrudnienia przez całą sobotę

Pirotechniczne święto na Narodowym. Zamknięta Saska Kępa, objazdy

SERWISY:


W sobotę wieczorem na błoniach Stadionu Narodowego odbędą się wielkie międzynarodowe pokazy pirotechniczne. Impreza oznacza także zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu na Saskiej Kępie.

To pierwszy pokaz fajerwerków na taką skalę nie tylko w Warszawie, ale w kraju. Jak wylicza organizator, podczas pokazów zużyte zostanie 6000 sztuk ładunków wybuchowych, 25 kilometrów kabli, a do obsługi zaangażowanych zostanie ponad 500 osób. Przeciwko hałasowi, który wywołają fajerwerki protestowali mieszkańcy Saskiej Kępy.

Zamkną Saską Kępę

Pierwsze zmiany w kursowaniu autobusów zostaną wprowadzone z samego rana. W związku z zamknięciem ulicy Sokolej, pomiędzy ulicą Wybrzeże Szczecińskie a ulicą Zamoście, autobusy linii 202 będą kursować do tymczasowej pętli Dw. Wschodni (Kijowska).

Około godziny 17.00, planowane jest zamknięcie dla ruchu rejonu Saskiej Kępy. Autobusy linii 117 i 146 nie będą kursowały ulicą Francuską. W obu kierunkach pojadą objazdem ulicami: Zwycięzców – Saską – al. Waszyngtona. Zmiany te będą obowiązywać do około godziny 24.00.

Metrem lub pociągiem

Druga linia podziemnej kolei od ok. godziny 20.00 do ok. 23.30 kursować będzie z częstotliwością co ok. 4 minuty.

Metro kursować będzie z większą częstotliwością również po zakończeniu imprezy. Od ok. godziny 23.30 pociągi drugiej linii metra podjeżdżać będą na stacje co około 3 minuty, a na pierwszej linii – co ok 5 minut.

Z pokazu wrócić można również koleją. Z przystanku Warszawa Stadion składy będą odjeżdżały w kierunku Dworca Zachodniego co ok. 5-8 minut, a w kierunku Sulejówka Miłosny – co ok. 10-12 minut.

Dodatkowe kursy

Po zakończeniu pokazów, z przystanku przy alei Zielenieckiej, zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii tramwajowych 6 i 26 oraz autobusowych 509 i 903.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE ZTM

Z lokalizacji imprezy niezadowoleni są mieszkańcy Saskiej Kępy:


kś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2015 13:14 ~miko

  Ekipy od pirotechniki często potrafią zrobić niesamowity efekt materiałami pirotechnicznymi. Jedyną polską ekipę pirotechniczną jaką znam to Click Pyro & Art, ekipa, która potrafi zrobić rzeczywiście coś ciekawego na poziomie, co by zrobiło wrażenie na wszystkich oglądających.

 • z Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 22:00 ~z Warszawy

  21:48 ~Dominik

  Pani Tereso, po spokój to zapraszamy na obrzeża Warszawy a nie prawie w centrum. Wystarczy sprzedać mieszkanie na Saskiej i kupić na Bielanach, jeszcze sporo na emeryturkę zostanie!
  Panie Dominiku, a ja Panu życzę więcej empatii i zrozumienia.
  Mniej samolubstwa i myślenia tylko o swoich przyjemnościach bez oglądania się na innych. Prawo do spokoju i wypoczynku nalęży się wszystkim nie tylko tym mieszkającym na obrzeżach miasta. No i jest jeszcze kwestia kultury.

 • Kay

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 21:52 ~Kay

  do ~Dominik
  czy myślisz, że zwierzętom z Parku Skaryszewskiego, z nad Wisły i tym domowym wystarczy napisać na kartce że mają poszukać innego lokum czy może iść osobiście?
  impreza dla ludzi bez wyobraźni -.-

 • Dominik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 21:48 ~Dominik

  Pani Tereso, po spokój to zapraszamy na obrzeża Warszawy a nie prawie w centrum. Wystarczy sprzedać mieszkanie na Saskiej i kupić na Bielanach, jeszcze sporo na emeryturkę zostanie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »