Informacje

25.10.2014 15:01 Wybory samorządowe 16.11.2014 r

Piotr Guział: Gronkiewicz-Waltz spełniła 10 proc. obietnic

SERWISY:

Partie polityczne w samorządach nie gwarantują skuteczności - wręcz przeciwnie - są ich obciążeniem - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział. W sobotę odbyła się konwencja Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, z ramienia której kandyduje Guział.

Podczas konwencji zaprezentowano m.in. hasło kampanii WWS: "Rządzić poprawnie to za mało - Warszawa zasługuje na więcej". Guział jest szefem WWS; w 2013 r. próbował zagrozić obecnej prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz organizując referendum ws. jej odwołania.

Niespełnione obietnice

- Nie odmawiam obecnej prezydent sukcesów, nie możemy powiedzieć, że w Warszawie nic się nie wydarzyło przez osiem lat (...) ale bardzo wiele nam obiecano, a zrealizowane zostało jedynie 10 proc. tego co zostało obiecane - powiedział Guział podczas swego wystąpienia na konwencji.

Dodał, że aby skutecznie zarządzać dużym miastem "trzeba poświęcić się więcej niż na jeden etat". Tymczasem - jak zaznaczył - jego kontrkandydaci, to albo osoby nieznane z działalności społecznej, albo działacze partyjni.

- Trudno dopilnować warszawskich spraw będąc wiceprzewodniczącą partii mającej spore wewnętrzne problemy i jednocześnie sprawując funkcję szefowej tej partii w Warszawie - mówił kandydat WWS o Gronkiewicz-Waltz.

- Partie w samorządach nie są gwarantem skuteczności, bycie partyjnym prezydentem jest ogromnym obciążeniem, bo bardzo często interes partyjny nie idzie w parze z interesem samorządowym - podkreślił Guział.

Problemy z reprywatyzacją

Najbardziej palącym problemem w Warszawie jest - według Guziała - tzw. dzika reprywatyzacja. - Tracimy parki, place zabaw, szpitale, szkoły, kamienice (...) jest to przykład, jak partie są nieskuteczne w Warszawie - zaznaczył.

Dlatego polityk proponuje "małą nowelizację" przepisów wyłączającą ze zwrotów w naturze miejsca publiczne.

- Jeśli parlamentarzyści z Warszawy nie podpiszą się pod tym projektem, nie zawaham się przed uruchomieniem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej - zapowiedział.

W programie wyborczym Guziała - który prezentowano w połowie października - znalazły się też m.in.: objęcie planem zagospodarowania przestrzennego jednej trzeciej części miasta w ciągu czterech lat, obniżka cen biletów miejskiej komunikacji o połowę, zlikwidowanie Straży Miejskiej i powołanie w jej miejsce straży obywatelskiej, "parkowanie za złotówkę" oraz budowa podziemnych parkingów w centrum i podwojenie długości ścieżek rowerowych w dwa lata.

Podczas sobotniej konwencji WWS Guziała poparł m.in. muzyk i aktywista społeczny Paweł Kukiz.

- Jest to człowiek, któremu warto zaufać. Chodzi o wyższy cel (...) należy natychmiast przywrócić państwo obywatelom i zabrać władzę partiom politycznym - mówił Kukiz.

W zaplanowanych na 16 listopada wyborach samorządowych o fotel prezydenta Warszawy ubiegać się będzie 11 kandydatów. Jeśli prezydent miasta nie zostanie wyłoniony w pierwszej turze, wówczas druga tura odbędzie się 30 listopada.

Piotr Guział prezentuje program Warszawa 2044:

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hgw fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 21:42 ~hgw fan

  Ciekawe ile procent zrealizuje Guzial?

 • elson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2014 22:09 ~elson

  a ja mam dosyć partyjniactwa, więc zagłosuję włąśnie na Guziała, a co.

 • Irka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2014 16:50 ~Irka

  Poprzednicy chyba nie mieszkają na Ursynowie. Bo jakby nie było nasza dzielnica i to w dużej mierze również dzięki Guziałowi jest jedną z najlepiej rozwiniętych w Warszawie... Dziwią mnie wypowiedzi osób, które nie mają na dany temat zielonego pojjęcia

 • Tarcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 20:02 ~Tarcho

  Tu jest cenzura

 • Henio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 19:39 ~Henio

  Guział do lasu , liczyć drzewa .

 • huntter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 17:59 ~huntter

  BroWar~BroWar

  Panie jeszcze Burmistrzu i jego świto ursynowska, która na tym forum, o dziwo tak zachwala Pańskie (bez)czyny w trakcie mijającej kampanii.To że Pan chciałby latać, nie upowaznia Pana to siadania za sterami. Ostatni skok spadochronowy pokazuje że i tego Pan nie umie robić bezpiecznie.
  Przykro mi, ale odbieram Pana jako jątrzyciela i opiekuna interesów lokalanych cwaniaków niż kompetentnego gospodarza z krwi i kości dbającego o wszystkich mieszkańców. Tymi bajkami które Pan opowiada o obniżeniu cen za bilety komunikacji można zachęcić tylko osoby które w stolicy nie zapłaciły złotówki podatku i tak jeżdżą na gapę.
  Nawiązując do Ewangelii wg.Św.Mateusza,"po owocach je poznacie", hejtując obecną Prezydent miasta, zapomniał Pan jednak pochwalić się niezdecydowanym wyborcom swoimi osiągnięciami na terenie Urysnowa?? W porównaniu z HGW nie zrobił Pan tam nic spektakularnego żeby zdobyć głos wyborcy.Wolę zatem 10 razy bardziej aktualną Prezydent niż chłopaczka który całą kadencję będzie się uczył jak wykorzytywać władzę.
  Co więcej,jestem przekonany bo miałem osobistą przyjemność, że Swoją niekompetencję zrzuci Pan zapewne na swoich zastępców i Panią Prezydent. Do przedzszkola Panie Piotrze, do przedszkola.
  P.S Pan Kukiz to już sam nie wie czy popiera konserwatystów czy lewactwo. Czy chce mieć ciastko czy je zjeść. Konfilkt tożsamości na stare lata.

  Brawo BroWar !
  Guział zastał gminę murowaną (skatepark) oddał drewnianą - zrealizował nawet nieplanowane zadania - burzyć już umie!

 • aby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 16:44 ~aby

  ....ja bym dodał że pan Guział, nie zrealizowłby 10 5 tego co dokonano ostatnio. warto przyjrzeć się co dzieje się na ursynowie.

 • lapidarna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 16:42 ~lapidarna

  guział , błagam obiecaj nam jedno : że znikniesz z Warszawy

 • KiX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 11:48 ~KiX

  Wybierzcie Guzioła a będziecie mieli ... guzioł.
  Panie G., gębą i gardłowaniem, choćby najgłośniejszym, niczego się nie zbuduje.

 • bla bla bla Guział

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2014 09:06 ~bla bla…

  Fajnie, że wydał pan publiczne pieniądze na bezsensowne referendum. Fajnie, że na Ursynowie nic pan nie zbudował i niczego pan ludziom nie dał. NIE CHCĘ TAKIEGO PREZYDENTA WARSZAWY JAK PIOTR GUZIAŁ!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »