Informacje

16.07.2017 12:46 piłka reczna plażowa

Piłkarze ręczni z hali przenieśli się pod most

SERWISY:

Latem piłkarze ręczni zamieniają parkiet na… piasek. W Warszawie grają na plaży "Poniatówka". - To widowiskowy sport, są wrzutki, rzuty z obrotem - mówi jeden z zawodników.

Na plaży "Poniatówka" pojawiło się boisko, gdzie rywalizują zawodnicy piłki ręcznej. Ale warunki do gry mocno odbiegają od tych, które znają z hali.

O kulisach tego przedsięwzięcia mówi Artur Niesłuchowski, organizator akcji. - Piłka ręczna plażowa ma już swoją historię, ale dopiero w ostatnich latach jest to coraz bardziej promowany sport - twierdzi.

Piłka ta sama, zasady różne

Jak opowiada, rywalizacja na warszawskiej plaży jest formą wakacyjnego treningu dla piłkarzy ręcznych, halowych. Jednak zastrzega, że zasady obu dyscyplin różnią się. - Mamy mniej zawodników na boisku, bramki są rzucane za dwa punkty, są widowiskowe. Wszystko służy temu, żeby ta dyscyplina podobała się publiczności, była jak najbardziej efektowna - mówi Niesłuchowski.

Precyzuje też, że w piłce plażowej w drużynie zobaczymy trzech zawodników i bramkarza. - Ten schodzi do każdej akcji ofensywnej, w jego miejsce pojawia się "wlotek". W ten sposób utrzymuje się zawsze przewagę w ataku, czterech zawodników atakuje na trzech obrońców, co daje możliwość, że zawsze znajduje się zawodnik wolny, któremu można podać piłkę i nie trzeba wprowadzać kozłowania - tłumaczy organizator.

"Decydują sekundy"

- To widowiskowy sport, są wrzutki, rzuty z obrotem, gramy dwa razy dziesięć minut i sekundy decydują o tym, że można wygrać lub przegrać. Na hali jednak gra się dwa razy 30 i margines błędu jest dużo większy - komentuje jeden z zawodników.

Drugi dodaje, że piłka ręczna halowa i piłka ręczna na piasku to dwa różne sporty. - Ciężko mi się przestawić - mówi, choć inicjatywę ocenia pozytywnie. - Na letni okres jest to wspaniały pomysł - dodaje.

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »