Informacje

06.06.2014 15:23 zamieszanie wokół sprawy naczelników

Pijani policjanci będą wyrzuceni? "Nie wiem, czy trzeba traktować ich w tak drastyczny sposób"

SERWISY:

Policjanci, którzy byli pijani w czasie wizyty Baracka Obamy zostali odwołani. - Jeśli ktoś nie potrafi się zachować, odpowiednio postępować, w trakcie służby, to cóż, czeka go postępowanie dyscyplinarne, czasami wyrzucenie ze służby. Czy w tym przypadku? Nie wiem czy trzeba byłoby w aż tak drastyczny sposób traktować tych policjantów - mówił na antenie TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski.

Trzech naczelników stołecznej policji zostało odwołanych za nadużywanie alkoholu podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy - poinformowała w środę Komenda Główna Policji.

Jednak dziś rzecznik KGP Mariusz Sokołowski mówi, że nie zostali jeszcze wydaleni ze służby. - Komendant główny czeka na wyjaśnienia, czeka na efekt postępowania dyscyplinarnego, które jest prowadzone w Komendzie Stołecznej Policji - przekazał na antenie TVN24. - Jeśli ktoś nie potrafi się zachować, odpowiednio postępować w trakcie służby to cóż, czeka go postępowanie dyscyplinarne, czasami wyrzucenie ze służby. Czy w tym przypadku? Nie wiem czy trzeba byłoby w aż tak drastyczny sposób traktować tych policjantów - dodał później.

"Ludzie, którzy ponad 20 lat służyli w policji"

Sokołowski powiedział, że policjanci, którzy spożywali alkohol, nie znajdowali się w centrum dowodzenia. - Są to doświadczeni oficerowie - to jest przerażające. Wytłumaczenia oczywiście nie ma - powiedział.

I kontynuował: - W trakcie przebywania na terenie jednostki był spożywany alkohol. (...) Byli to ludzie, którzy ponad 20 lat służą w policji, mają na swoim koncie mnóstwo fajnych, ciekawych spraw, realizacji - rozbicie Pruszkowa, Wołomina. Mówiono wczoraj, że jeden z nich był w Magdalence - nie był tam przypadkowo. To wszystko jest praca tych policjantów i nagle wpadka, wpadka bardzo głupia w trakcie tej operacji.

Jak zaznaczył Sokołowski, jeden z funkcjonariuszy "pełnił dosyć odpowiedzialną funkcję".

- Był w tej grupie, która miała dokonywać rozpoznania. To jest taka funkcja, która powinna pozwolić mu na to - nawet będąc po służbie - być w pełni dyspozycyjnym dla swojego szefa. Niestety tak się nie stało. Bardzo szybko został wymieniony.

"Incydent, który kładzie się cieniem na wszystko"

Sokołowski podkreślał, że operacja związana z zabezpieczeniem wizyty prezydenta USA Baracka Obamy była operacją, która się policji udała. - To jest kilka tysięcy policjantów, którzy pracowali sumiennie. Wiem, że dzisiaj mówi się tylko praktycznie o tych trzech policjantach, a zapomina się o tych, którzy stali dzień i noc przy trasach, którzy wytężali wzrok patrząc, czy komuś coś nie grozi - wyliczał.

Zaznaczył też, że praca wszystkich policjantów została pozytywnie oceniona. - Niestety to incydent, który kładzie się cieniem na to wszystko - podsumował.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PLnsz/kka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2014 16:36 ~obserwatorka

  A ja uważam ze zadnego z nich nie należało by karac az tak drastycznie. Bo niby za co? Upomnienie wystarczy. KSP przesadza pod kazdym względem. I teraz też przesadził. Chyba ze to celowe dzialanie do wymiany zasłużonego kierownictwa i potrzebne miejsce do wsadzenia kolesi.

 • wredny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 20:01 ~wredny

  Coz za hipokryzja w ustach rzecznika komendy, pana S. Rowni i rowniejsi?

 • wiesniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 19:44 ~wiesniak

  To jest Polska , tu sie pije.

 • Lew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 13:33 ~Lew

  zwolnic i przyjąć na nowych warunkach na okres próbny

 • uuwon7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 13:02 ~uuwon7


  Sprawiedliwy~Sprawiedliwy

  No to gdzie jest równość ? Do tej pory niskich rangą funkcjonariuszy wyrzucano na zbity pysk z policji za spożywanie alkoholu bądź przebywanie w stanie po spożyciu alkoholu w miejscu pełnienia służby. A ci panowie to wyjątek ? Ładny przykład dla innych ! Żenada !
  Tak pytam~Tak pytam

  Jeżeli panienki, która w stanie wskazującym wpada Mercem do przejścia podziemnego, nie wsadza się do mamra, to dlaczego biedni funkcjonariusze są prześladowani ?

  Bo niestety w tym kraju rządzą pieniądze i znajomości. Niestety prawo nie jest równe w każdym przypadku :P

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 11:14 ~Adam

  Pili w miejscu publicznym mandat im przywalić

 • xmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 10:37 ~xmen

  W policji. nie wiem, ale u mnie w pracy za przyjście po pijaku lub picie wyrzucają. U znajomych i rodziny też. Może przez 20 lat służby im się udawało...

 • ttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 10:31 ~ttt

  Za PRL-u istniał Kodeks Pracy ,jeśli nie wiecie. Był tam art.52 ... za spożywanie alkoholu w godzinach pracy...natychmiastowe zwolnienie itp. Nie pamiętam dokładnie treści. I po temacie

 • oby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 09:35 ~oby

  I szumna akcja policji, dla Kowalskiego "zero tolerancji"!

 • sk8

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2014 09:17 ~sk8

  To są osoby bardzo zasłuzone które bardzo dużo dobrego zrobiły dla całego społeczeństwa ! Pisząc bzdury żeby wylać dla przykładu nie macie pojęcia jaki wpływ te osoby miały na to że możecie spokojnie chodzić po ulicy nie obawiając się że gdzieś wybuchnie bomba albo wasze dziecko zostanie przypadkowo postrzelone bo jacyś panowie załatwiaja w ten sposób swoje porachunki albo że pewnego dnia ktoś wam je porwie ! Jak również zapewne żaden z was nie zdaje sobie sprawy z takich zagrożeń jak zbiorowe zatrucia produktów spożywczych dokonywane przez psychopatów w sklepach których dzięki tym Panom udało się uniknąć czy seryjnych zabójców którzy wybierają ofiary sobie tylko znanym kluczem. TO MOGLIBYŚCIE BYĆ WY I ZŁO MOGŁO PAŚĆ NA KAŻDEGO Z WAS WIĘC DOCEŃCIE TO CO ROBILI !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »