Informacje

17.02.2011 20:58 Problemy przy Dworcu Centralnym

"Pierwszy dzień zmian to poligon doświadczalny"

SERWISY:

 

Zamieszanie z zamknięciem pętli na Dworcu Centralnym. W nocy pasażerowie, zgodnie z wytycznymi z ZTM, poszli szukać swoich autobusów na tymczasowych przystankach. Można się tylko domyślać, jak duże było ich "zaskoczenie", gdy spostrzegli, że linie nocne wciąż odjeżdżają z pętli przy dworcu.

- Linie nocne, tej nocy nie będą kursowały już z pętli – zapewniał w środę Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Ale tak się nie stało.

"ZTM padł ofiarą"

- To była zaskakująca noc – mówi Łukasz Wieczorek, reporter TVN Warszawa. 

- Wielu pasażerów kursowało dookoła szukając przystanków i czekając na autobus, który nie przyjechał - dodaje. Wszystko dlatego, że autobusy odjeżdżały normalnie z pętli pomiędzy dworcem a Złotymi Tarasami. - Mam wrażenie, że ZTM padł ofiarą niedokładnego przedstawienia wszystkich informacji - kwituje Wieczorek.

Chodzi o to, że na przystankach pojawiły się komunikaty informujące o zamknięciu pętli 17 lutego. Przewoźnicy nie byli jednak pewni, czy w nocy z 16 na 17, czy z 17 na 18 lutego.

Zobacz reportaż Łukasza Wieczorka:

"Poligon doświadczalny"

- Pierwszy dzień, kiedy wprowadzamy zmiany to poligon doświadczalny - odpowiada Andrzej Skwarek, rzecznik ZTM. - Jeżeli pojawiły się jakieś nieprawidłowości, to sygnał, żeby w kolejnych dniach nie było takich problemów. Na pewno przekażemy przewoźnikom informacje, żeby kierowcy jeździli tak, jak powinni - zapewnia Skwarek.

 


Wyłączenie pętli jest konieczne ze względu na remont elewacji budynku Dworca Centralnego. Prace mają potrwać około trzech miesięcy.

Przystanki końcowe dla linii korzystających z pętli zostaną przeniesione głównie na Al. Jana Pawła II i ul. Emilii Plater, możliwie blisko dworca.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 08:29 ~Piotrek

  Ja też NIGDY nie ufam ZTM. Niestety jestem skazany na poruszanie się komunikacją, gdyby było inaczej już dawno miałbym samochód. RZECZNICY MOGĄ BEZ KOŃCA ZAKLINAĆ RZECZYWISTAŚĆ - A JA NIE ZMIENIĘ PPDEJŚCIA DO ZTM, BO WIEM KTO TAM PRACUJE. Szkoda tylko że TVNWarszawa stała się telewizją rzeczników, a nie pasażera. Mniej rzeczcznikó więcej zwykłych ludzi!Czemu sprawa linii 520 ucichła? Przy tej okazji p. Krajnow powiedział, że wybierani przez mieszkańców radni Żoliborza i Bielan nie znają potrzeb komunikacyjnych mieszkańców swoich dzielnic.

 • Z dalekiej północy czyli z R-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 21:59 ~Z dalekiej…

  Wy zawsze macie pomyłki co do dat jestem ciekaw czy nie mylicie się z odbiorem kasy na koncie chyba nie bo ta data jest zawsze w waszych snach człowiek nigdy nie zaufa ztmowi

 • Andrzej Skwarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 16:34 ~Andrzej Skwarek

  Bijemy się w piersi. Był to nasz – jako zespołu prasowego ZTM - błąd, wynikający ze złej interpretacji daty początku obowiązywania zmian dla linii nocnych. Pasażerom, których zaskoczyła otwarta pętla w nocy z 16 na 17 lutego oraz kierowcom firm przewozowych należą się słowa przeprosin z naszej strony. I tak jak powiedziałem w materiale – jest to dla nas doświadczenie na przyszłość, z którego wyciągniemy wnioski, aby podobne błędy już się nie zdarzały. Oczywiście zmiany dla linii nocnych będą obowiązywać od dzisiejszej nocy, tj. z 17 na 18 lutego.

 • ZiumZium

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 16:05 ~ZiumZium

  @Gość
  To może jak nie ma to warto o tym napisać do ZTM?

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 15:00 ~gość

  @ Petroniusz. Wiesz, te zlecenia to albo są, albo ich nie ma. Więc jak do końca nie wiesz jak to z tym jest, to nie mów lepiej nic.

 • Ziutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 14:03 ~Ziutek

  Przestańmy w końcu na wszystko narzekać. Trochę pomyslunku i inicjatywy. Od siebie trochę więcej wymagać samodzielności. Byle jaka zmiana, a wszyscy już lamentują że źle, niedobrze, telewizja ma oczym gadać ,i tak w kółko. Nie wszystko w życiu jest podane na tacy. Jestem już leciwym człowiekiem i ten lament młodych mnie śmieszy i gniewa.

 • zuza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 13:39 ~zuza

  Nie jestem w stanie pojąc jak takie jełopy radzą sobie w zyciu codziennym , media ogłaszaja wszem i wobec ale do jełopa to za cholere nic nie trafi!

 • biggus dickus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 13:32 ~biggus dickus

  Co, już ciemna masa płacze ? Co za naród - myśl za nich i prowadź za rączkę, takie sieroty. Jest internet, jest telewizja, są informacje w autobusach, a Ci tylko biadolić i narzekać potrafią. Wszystko im źle.

 • Petroniusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 13:24 ~Petroniusz

  @Adamus:
  To jako kierowca autobusu, zapoznaj się z treścią zlecenia na zajezdni.

 • Adamus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2011 13:11 ~Adamus

  witam. Jestem kierowcą autobusu (dziennego). I chcę powiedzieć że takie niedomówienia to norma w ztm. Bardzo podoba mi się komentarz Magdaleny. Tak będzie jak mówi. Jest to normą. ZTM zawsze oddala od siebie wszelką odpowiedzialność. Sam osobiście z własnej pracy jestem w stanie podać sporą liczbę ich nieudolności. Od złych rozkładów jazdy poprzez niedoinformowania i błędne informacje dla pasażerów. Ale ZTM jest po to by brać kasę i nic nie robić co każdy kierowca może potwierdzić jak i już obecnie coraz więcej osób.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »