Informacje

01.10.2014 07:01 kierowcy się przyglądają

Pierwszy dzień ze Świętokrzyską

SERWISY:

- Kierowcy bardzo chętnie jeżdżą ulicą Świętokrzyską – informuje w środowy poranek Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Barierki zagradzające ulicę zniknęły we wtorek o godzinie 22.

Kierowcy czekali na to ponad 3 lata.

W środę po godzinie 6.00, pomimo, że Warszawa dopiero budziła się ze snu, ruch był już spory. – Jest naprawdę duży ruch. Kierowcy bardzo chętnie jeżdżą Świętokrzyską – relacjonuje na antenie TVN24 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – Część z nich wybrała zapewne tę trasę też z ciekawości – domyśla się reporter.

Jak mówi, widać że kierowcy są zadowoleni. – Samochody nie jadą szybko. Kierowcy rozglądają się i przyglądają jak wygląda ulica po remoncie – informuje Marcinczak.

Czytaj też o zmianach w komunikacji.

Zupełnie nowa organizacja

Na Świętokrzyskiej od Ronda ONZ do Marszałkowskiej zwężono jezdnię do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach, z dodatkowymi pasami do skrętów przy skrzyżowaniach. Natomiast od Marszałkowskiej do Kopernika, kierowcy mogą korzystać z jednego pasa ruchu w każdą stronę, również z pasami do skrętów. Na Świętokrzyskiej pojawiły się nowe przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe i ścieżki rowerowe. Od Ronda ONZ do Nowego Światu powstało ponad 200 miejsc parkingowych.

Na Prostej drogowcy zlikwidowali wąskie gardło między Rondem Daszyńskiego a Rondem ONZ.

Wyremontowana Sokola jest pierwszy nowym odcinkiem Trasy Świętokrzyskiej na Pradze. Przez następne kilkanaście dni wykonawca będzie likwidował czasowe organizacje ruchu na ulicach wokół dawnych placów budów, np. na ul. Królewskiej, Grzybowskiej.

W środę wieczorem ruch ma powrócić na Targową. Na praskiej części al. Solidarności znikną zwężenia i tymczasowe przejazdy.

Tak otwierano Świętokrzyską:

Jechaliście nową Świętokrzyską? Wasze komentarze.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Berlin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2015 23:23 ~Berlin

  Ja tego nie rozumiem. Narzekacie na HGW, a glosujecie na nia. Ja przemieszczam sie po Berlinie od prawie 10 lat (no moze nie cale bo czesto odwiedzam zarowno polskie jak i inne zagraniczne miasta).
  1) Korki tutaj tez sa ale niezbyt uciazliwe. Zreszta samochod wypozyczam rzadko - glownie jak jade poza miasto.
  2) Na co dzien mi niepotrzebny, bo i tak wszedzie mam blisko - do sklepow na ulicy (a nie w centrum handlowym), do pracy, do znajomych.
  3) Do sklepow ide pieszo, a gdzies dalej tramwajem, rowerem, czasem Ubahnem (zalezy gdzie jade). Samochod wypozyczam rzadko - glownie jak jade poza miasto.
  4) Tramwaje jada glownie w srodku jezdni, samochody moga wjechac na torowisko, ale generalnie tego nie robia. Torowiska nie sa wydzielone zeby samochody mogly wyminac samochod ktory chce zaparkowac. Nie sa wydzielone zeby samochody mogly zawrocic, a piesi przejsc przez ulice.
  5) Piesi oczywiscie przechodza przez ulice gdzie chca i na czerwonym jesli nic nie jedzie. Przejsc jest dosc duzo i sa naziemne. Oczywiscie potracen za duzo nie ma.
  6) Rowerzysci jezdza glownie po jezdniach (nie tylko tam gdzie sa pasy rowerowe), ale na chodniku tez sa tolerowani. Przeciez czasami ktos ma tylko 100 metrow do swojej kamienicy, a wczesniej i tak jechal w jezdni. No i czasami sciezki rowerowe sa w chodniku, ale na szczescie rzadko.
  7) Samochody jezdza wolno i bezpiecznie. Jest malo wypadkow, za to duzo stref tempo 30. Zieloni chca by 30 bylo obowiazujacym ograniczeniem w miescie, bo to 50 jest rzadkie i nietypowe. No i parkuje sie tylko w jezdni.

  Mam nadzieje ze Polska w koncu dolaczy do Europy. Mam dosc sluchania o polnische Wirtschaft!

 • Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2015 23:58 ~Warszawa

  Ja tego nie rozumiem, Narzekacie na HGW, a głosujecie na nią. Ja przemieszczam się po tym mieście od ponad 30 lat (no może nie całe, bo jak raczkowałem to nie po chodnikach:) Korki to nie tylko przyczyna nadmiaru aut, ale głównie idiotycznej polityki przebudowy ulic. Przykłady:
  1) Plac Grzybowski - piekny naturalny park wycięty i zabetonowany, oczywiście zmniejszenie miejsc parkingowych
  2) Obok placu grzybowskiego skrzyżowanie. Wprowadzono bezsensowny zakaz skrętu w lewo (mogą tylko autobusy). Wszystko fajnie, gdyby to było ruchliwe skrzyżowanie. jadąc prosto wjeżdża się na parking
  3) Emilii Plater. Miejsca parkingowe zlikwidowane na rzecz kamiennych murków
  4) Ogólna buspasomania. Korki pojawiły się w miejscach, gdzie ich raczej nie było (patrz obok Sobieskiego).
  5) Świętokrzyska - to już kuriozum. Czemu ścieżynka rowerowa nie mogła być po jednej stronie? Czy ruch pieszy jest tu tak duży jak na Times Square, bo ilość betonu dla pieszych o tym świadczy?
  6) Buspasy są niebezpieczne, wprowadzają chaos. Kiedyś jak chciałem skręcić w prawo jechałem dużo wcześniej prawym pasem. teraz trzeba jechać środkowym, zmieniać pas w ostatniej chwili, uważać na taxi i autobusu blokując środkowy pas.
  7) Pomysł zwężenia marszałkowskiej i zrobienia naziemnych przejść dla pieszych na rondzie obok rotundy, to już paranoja i głupota

  Uważam, że wszyscy się zmnieszczą, a robienie z brzydkiego miasta deptaka nie ma sensu. Można sobie pochodzić po starym mieście, a najlepiej w Kampinosie.

 • joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2014 11:32 ~joanna

  Wczoraj od Ronda ONZ w Stronę Tamki był korek. Odcinek Świętokrzyskiej po jednym pasie dla samochodów to paranoja. Zupełnie inna sytuacja była od Marszałkowskiej do Ronda ONZ, normalny ruch samochodów dwa pasy w jednym kierunku. Duży pas dla pieszych i ścieżka rowerowa spokojnie się zmieściły. Jestem zbulwersowana, że nie można było zrobić tego samego planu na pierwszym odcinku Świętokrzyskiej. W korkach zwiększa sie ilość spalin, ludzi wykańcza się psychicznie, brak pasów zieleni. Projekt i zatwierdzających go do lamusa! Brak nadzoru budowy jeden pracuje pięciu się przygląda!

  Wczoraj od Ronda ONZ w Stronę Tamki był korek. Odcinek Świętokrzyskiej po jednym pasie dla samochodów to paranoja. Zupełnie inna sytuacja była od Marszałkowskiej do Ronda ONZ, normalny ruch samochodów dwa pasy w jednym kierunku. Duży pas dla pieszych i ścieżka rowerowa spokojnie się zmieściły. Jestem zbulwersowana, że nie można było zrobić tego samego planu na pierwszym odcinku Świętokrzyskiej. W korkach zwiększa sie ilość spalin, ludzi wykańcza się psychicznie, brak pasów zieleni. Projekt i zatwierdzających go do lamusa! Brak nadzoru budowy jeden pracuje pięciu się przygląda!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 22:02 ~warszawiak  eqi0~eqi0

  no nie dogodzisz...jak nie urok to sraczka...nie było świetokrzyskiej żle....teraz otworzyli jest jescze gorzej...LUDZIE MOŻE CZAS WYPROWADZIĆ SIĘ DO BUSZU!!!!TAM NIE MA NICZEGO I NIKT WAM NIE BEDZIE ZYCIA UTRUDNIAŁ!!!!BOŻE ŚWIĘTY CO ZA NARÓD!!!!!!!!!
  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  Nie drzyj dzioba, zwłaszcza jak głupoty wygadujesz. Jeżeli przyjechałeś tu z buszu, to do buszu wracaj i nie przeszkadzaj Warszawiakom, który tu mieszkają, pracują i którzy muszą dojechać w różne miejsca szybko i sprawnie.
  eqi0~eqi0

  chłopczyku...mam 47 lat i od urodzenia jestem w tym mieście...przestań podreślać jaki to z Ciebie Warszawiak...powinienies się cieszyć, ze Twoje miasto sie rozwija a to, ze sa utrudnienia i korki to chyba wiadomo nie od dzis prawda??Prawdziwy Warszawiak poradzi sobie bez względu na to czy mu zablokują jakąś ulice...bo zna miasto i wie jak to objechać...


  Korkowanie miasta nazywasz jego 'rozwojem'? Pogratulować lotności umysłu! :)))

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:58 ~ktoś  ja to ja~ja to ja

  polityka HGW - poszerzyć prostą zwięzić świętokrzyską ... a gdzie tu logika ?

  Nie wymagaj od pokręconej kobitki logiki! :)))
  Yahim~Yahim

  Logiką jest to, że Tamka też jest i była jednopasmowa. A skręcać prywatnym samochodem nie można w Nowy Świat, ani w lewo, ani w prawo.
  sss~sss

  Od kiedy jesteś w wawie, że twierdzisz że Tamka Była jednopasmowa? Spytaj sie jakiegoś warszawiaka, ile pasów jeszcze niedawno miała Tamka!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:55 ~warszawiak

  Jaki Porąbaniec wytyczał te 'ścieżki zdrowia'?! Toż to horror!

 • pzdr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 17:13 ~pzdr
  ivan~ivan

  Cudownie, że otworzyliście Świętokrzyską. Szkoda, że w tym pośpiechu zapomnieliście o światłach na Rondzie ONZ. Około 7:15 stałem w korku od Grzybowskiej aż do przejścia dla pieszych "za" rondem (bo przepuszczaliśmy pieszych, których nie brakowało).

  A co będzie, jak o 9:00 przyjadą tu ludzie z wszystkich okolicznych biurowców? Korek będzie stał pewnie za Arkadię.
  waldi ~waldi


  O 8.00 korek sięgał już ul. Anielewicza to prawie pod Arkadia :-(
  Podejrzewam, ze ONZ będzie bardzo korkującym się miejscem ...nawet przy działających światłach
  Pzdr~Pzdr


  Ktoś jeszcze powie, że otwieranie ulic to sposób na likwidację korków?
  grucha~grucha

  Ja powiem. Problemem nie są ulice, tylko skrzyżowania. Któregoś razu jadąc ze Służewca na Tarchomin stałem na czerwonym świetle 26 razy a cała podróż zajęła 66 minut. Pasażer włączał i wyłączał stoper: 32 minuty staliśmy w miejscu pod światłami.

  Czy to rozsądne? 50% czasu stać? Ile to spalin, ile hałasu. Przy okazji budowy metra na Rondzie ONZ trzeba było zrobić estakadę i połączyć ją z estakadą nad Jerozolimskimi. I zapewniam, że w tym miejscu korków by nie było.


  W tym akurat jednym miejscu można by zbudować wiadukt, ale wtedy i tak korek zrobi się na następnym skrzyżwoaniu. Czy w takim razie zaproponujesz, żeby każde skrzyżowanie w mieście miało wiadukty i/lub tunele? Czy masz jakiś inny genialny pomysł na wyeliminowanie skrzyżowań?

 • sss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 16:52 ~sss


  ja to ja~ja to ja

  polityka HGW - poszerzyć prostą zwięzić świętokrzyską ... a gdzie tu logika ?
  Yahim~Yahim

  Logiką jest to, że Tamka też jest i była jednopasmowa. A skręcać prywatnym samochodem nie można w Nowy Świat, ani w lewo, ani w prawo.

  Od kiedy jesteś w wawie, że twierdzisz że Tamka Była jednopasmowa? Spytaj sie jakiegoś warszawiaka, ile pasów jeszcze niedawno miała Tamka!

 • kolega Elizki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 15:42 ~kolega Elizki

  Ulica może i ładna - do oglądania. Ale nie do jeżdżenia. Po jednym pasie w każdą stronę to porażka. Autobus z Ronda ONZ do Nowego Światu (2 przystanki) jechał 12 minut. Poza szczytem. Rozumiem, że Tamka jest wąska ale Świętokrzyska od Ronda ONZ do Nowego Światu powinna mieć po dwa pasy. Ktoś spartolił robotę. Metro metrem, ale to na ulicy karetki będą stały bez możliwości ominięcia korka.

 • grucha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 15:39 ~grucha  ivan~ivan

  Cudownie, że otworzyliście Świętokrzyską. Szkoda, że w tym pośpiechu zapomnieliście o światłach na Rondzie ONZ. Około 7:15 stałem w korku od Grzybowskiej aż do przejścia dla pieszych "za" rondem (bo przepuszczaliśmy pieszych, których nie brakowało).

  A co będzie, jak o 9:00 przyjadą tu ludzie z wszystkich okolicznych biurowców? Korek będzie stał pewnie za Arkadię.
  waldi ~waldi


  O 8.00 korek sięgał już ul. Anielewicza to prawie pod Arkadia :-(
  Podejrzewam, ze ONZ będzie bardzo korkującym się miejscem ...nawet przy działających światłach
  Pzdr~Pzdr


  Ktoś jeszcze powie, że otwieranie ulic to sposób na likwidację korków?

  Ja powiem. Problemem nie są ulice, tylko skrzyżowania. Któregoś razu jadąc ze Służewca na Tarchomin stałem na czerwonym świetle 26 razy a cała podróż zajęła 66 minut. Pasażer włączał i wyłączał stoper: 32 minuty staliśmy w miejscu pod światłami.

  Czy to rozsądne? 50% czasu stać? Ile to spalin, ile hałasu. Przy okazji budowy metra na Rondzie ONZ trzeba było zrobić estakadę i połączyć ją z estakadą nad Jerozolimskimi. I zapewniam, że w tym miejscu korków by nie było.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »