Informacje

04.01.2016 13:39 pierwsze ofiary

Pierwsze ofiary mrozu.
Zmarły cztery osoby

SERWISY:

Już cztery osoby zamarzły w tym roku w Warszawie i okolicy. Mróz jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, które na mrozie spędzają długie godziny.

Dane policji obejmują okres od początku roku i dotyczą garnizonu warszawskiego, czyli czyli Warszawy i okolicznych powiatów. - Pierwszą ofiarę znaleziono w Piasecznie na terenie pustostanu, drugą w Tłuszczu na terenie nieużytków rolnych, a trzecią w Warszawie na ulicy Brackiej - przekazał Piotr Świstak z zespołu prasowego komendy stołecznej.

Czwarta ofiara

Chwilę później musieliśmy zweryfikować ten tragiczny bilans. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację, że w poniedziałek ok. godz. 11 odnaleziono czwartą ofiarę, zwłoki 47-letniego mężczyzny w miejscowości Pęcław w gminie Góra Kalwaria. - Mężczyzna korzystał z pomocy opieki społecznej, odnalazł go człowiek, który dowoził mu obiady - poinformował Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie.

- Policjanci regularnie prowadzą patrole, podczas których informują o możliwościach ogrzania się dla tych, którzy na skutki mrozów są szczególnie narażone. Podobne działania prowadzi tez straż miejska i Caritas - dodał Świstak.

Również Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia. Wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie czy punkty pomocy medycznej.

W okresie zimowym prowadzą regularne akcje, rozdają bezdomnym kubki termiczne, śpiwory, gorące posiłki:


Pół tysiąca bezdomnych

Według szacunków straży miejskiej w Warszawie jest około 130 miejsc, gdzie tymczasowe schronienie znajduje około 500 bezdomnych. W centrum miasta jest około 80 takich osób. Gdy temperatura spada poniżej zera, strażnicy dowożą im odzież, obuwie, koce, trwałą żywność i ciepłe posiłki. Zeszłej zimy rozdali ich ponad 10 tysięcy. Do noclegowni i schronisk przewieźli 955 osób. 502 - do izby wytrzeźwień. Do 170 wzywano służby medycznej.

>> ZOBACZ JAK ŻYJĄ BEZDOMNI NA WOLI <<

Silne mrozy

Minus 16 stopni pokazują w poniedziałek rano termometry w Warszawie. Jak informują synoptycy, w ciągu dnia ma być już cieplej, ale nadal temperatura będzie utrzymywała się poniżej 0 stopni. IMGW ostrzega o silnych mrozach, ale miasto na razie nie wystawi koksowników, przy których mogliby się ogrzać warszawiacy.

kś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • usia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2016 08:07 ~usia

  Przecież są ośrodki dla bezdomnych i wiele innych instytucji które przygarną w taką pogodę ale nieeee.... oczywiście tam nie można pić % więc wolą się ogrzewać po swojemu i mamy tego efekty. Innymi słowy zamarzają na własne życzenie

 • sandacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 22:52 ~sandacz

  W PRLu geniuszu obowiązywała cenzura nad która czuwała władza, a ta władza była wedle tej władzy najlepsza i nie dopuszczała do niczego złego. Wedle tej władzy nie było narkomanii, prostytucji,bezrobocia, a milicja miała 100% wykrywalność. Bezdomnych też nie było. Tylko, że to wszystko to było gówno prawda.

 • ciepły wujek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 16:28 ~ciepły wujek

  antyprykator~antyprykator

  Sorry, taki mamy klimat.

  I jest to prawda. W PRL-u tylu nie zamarzało, bo nie było tylu bezdomnych. Solidarność spowodowała taką wolność, że ludzie domów nie mają i marzną pod mostami.

 • prawdziwek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 16:26 ~prawdziwek

  Dlaczego tak wstydliwie mówi się o ofiarach mrozu, a przecież już od listopada zmarło z wychłodzenia kilkadzieścia osób. Możemy zmniejszać statystyki i mówić, że "od niedzieli, od piątku, w tym roku (minęło 4 dni!) zmarło zaledwie kilka osób"! Jest to paranoja, bo prawda jest taka, że w tej wolnej, niezależnej, suwerennej, wspaniałej Polsce zamarzło już kilkadziesiąt osób.

 • gościówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 14:53 ~gościówa

  Hmmm... ciekawe tyle się mówi o tym żeby pomagać w czasie mrozów i żeby człowieka nie zostawiać na takim mrozie.
  Ja wczoraj zabrałam późnym wieczorem człowieka któremu paliwo zamarzło w samochodzie. Do domu miał z dobre 8 km. I mówił że jak tak stał i machał i prosił o pomoc zatrzymała się policja i poprosił o pomoc to mu powiedzieli że oni nie taksówka i niech sobie radzi. A człowiek nie był młody i taki spacerek na pewno by mu nie pomógł:/

 • dobrze radzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 14:52 ~dobrze radzę

  paplo~paplo

  Jezeli zimno pali sie normalnie niech hanna grond się obuzi

  Nie pal głupa.

 • antyprykator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 14:37 ~antyprykator

  Sorry, taki mamy klimat.

 • paplo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 14:21 ~paplo

  Jezeli zimno pali sie normalnie niech hanna grond się obuzi

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »