Informacje

13.03.2012 07:00 Ratusz: "Przetarg jesienią"

Pierwsza działka na placu Defilad pójdzie na sprzedaż

SERWISY:

Pierwsza działka na placu Defilad pójdzie pod młotek jesienią - planuje Ratusz. O tym pisze dzisiejsze "Życie Warszawy".

Działka przeznaczona na sprzedaż znajduje się pomiędzy Teatrem Dramatycznym a Marszałkowską. To na niej stała biało-czerwona hala MarcPolu. I stąd wzięła się największa wada działki, która obecnie w dużej mierze pokrywa się z parkingiem. Teren, na którym stoją samochody, jeszcze przez kilkanaście lat dzierżawić ma firma MarcPol. Jeżeli miasto nie dogada się z jej szefostwem, ten problem spadnie na przyszłego inwestora – pisze "Życie Warszawy".

Mimo tego, jak nieoficjalnie dowiaduje się "ŻW", na działkę jest już kilku chętnych.

Na przeciwko Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Teren ma zostać wystawiony na sprzedaż jesienią.- To najkorzystniejszy moment w roku dla inwestorów - mówi w rozmowie z gazetą Marcin Bajko, szef miejskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Może na nim stanąć budynek handlowo-usługowy bądź biurowy, który będzie nawiązywał do projektowanego po przeciwnej stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Pomiędzy nimi ma powstać nowy plac.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 18:25 ~kolo

  miasto szuka kasy, to jasne, pytanie tylko kto to kupi? że w centrum? i co z tego? czy to jest Manhatan? rynek nieruchomości jest w głębokim kryzysie; największe firmy z branży szukają kupców na swoje aktywa, a tu chętnych nie ma, myśleli, trzeba trzymać, bo był wzrost a tu wielkie bum! rynek nieruchomości runął!!!co tam zbudujesz? nierentowny hotel? biurowiec, którego powierzchni nie wynajmiesz? apartamentowiec, w którym zamieszkają duchy? centrum handlowe bez klientów? taka inwestycja musi zacząć się szybko zwracać a perspektyw na to nie ma... nie będzie łatwo kupca znaleźć

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 22:03 ~olek

  NIE WOLNO SPRZEDAWAĆ ANI KAWAŁKA PLACU DEFILAD! TO JEST SERCE MIASTA! Nie wolno jego zabudowy puszczać na żywioł, na pastwę chciwych prywaciarzy, którzy zbudują potwory. Cały plac powinien być własnością miasta, które dzięki temu będzie mogło stworzyć jednolitą i harmonijną urbanistykę i architekturę centrum Warszawy.
  Miasto chce wykupić kawałki działek prywatnych pod przyszłe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i jednocześnie pozbywa się innych części placu - to nawet nie głupota, ale sabotaż! Tak ze stolicy robi się śmietnik estetyczny - świadomie i celowo.

 • wwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 00:59 ~wwiak

  Sprzedaż sprzedażą. Ale powinno być z góry ustalone, że miasto (mniejmy nadzieję osoby kompetentne) będzie miało wpływ na wygląd architektury wokół pałacu. Projekt zagospodarowania terenu wokół pałacu powinien być spójny, a nie jak zwykle "każdy sobie". Wieżowce? Jestem za. Ale z głową! NIe wyobrażam sobie jakichkolwiek płotów czy innych ogrodzeń. To musi być teren otwarty dla wszytskich, teren reprezentujący nowoczesne i przyjazne ludziom miasto. Nie powinno tam brakować kawiarni, restauracji itp. Przynjamniej kilka pierwszych kondygnacji tychże planowanych budynków powinno być dostepnych dla wszystkich. Chciałbym, żeby centrum żyło.

 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 20:05 ~mark

  niech najpierw sobie sprzeda działkę nad Wigrami.

 • idzcie na arch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 18:41 ~idzcie na arch

  widze że dział komentarzy pełne spamu i idiotyzmu...
  ludzie z WOŚPem i innymi imprezami z otoczenia PKiN wynocha!
  a jeśli chodzi o oddawanie działek, to osoby nie związane z tym powinny zamilknąć :x

  Wasza świadomość ładu architektoniczno-urbanistycznego mnie przeraża. Przez ludzi tak niekompetentnych jak Ci poniżej wypisujący zbyteczny spam, Warszawa wygląda dziś tak jak wygląda.

  Pozdrawia mieszkaniec równie bezmyślnie zarządzanego i budowanwego "nowego" Krakowa. Wy przynajmniej macie kawałek przestrzeni tylko dla mieszkańców. Krakowem już dawno zawładnęli turyści i hipstery. Pozdro! :O

 • tytu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 16:04 ~tytu

  Żądam oddania działek właścicielom a nie zajmowania sie paserstwem... ukradli za bieruta a tereaz sprzedają... nic tylko byc u władzy

 • asasa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 15:13 ~asasa

  Kracho~Kracho

  A to dlatego, że w centrum powinno być jakieś miejsce do spędów masowych typu finał WOŚP, strefa kibica, koncerty. Lepiej na pl. Defilad, niż co kilka tygodni zamykać pl. Konstytucji, tak jak to ma miejsce na Sylwestry.

  Kto powiedział, ze takie wydarzenia musza się odbywać w samym środku miasta? Są stadiony, lotnisko na Bemowie, teren na Wyścigach. Pl. Konstytucji to niejedyne miejsce. Naziemny, jednopoziomowy parking i dworzec autobusowy w samym środku miasta to jest kompletna pomyłka, prowizorka, która trwa latami i może wreszcie nadjedzie jej kres.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 14:05 ~Nick

  precz z komuną~precz z komuną

  lepuej zacząć od sprzedania tego całego smrodliwego sowieckieho "pałac kultury" - nadaje się to wyłacznie do rozbiórki


  ale żeś głąb....

 • precz z komuną

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 13:57 ~precz z komuną

  lepuej zacząć od sprzedania tego całego smrodliwego sowieckieho "pałac kultury" - nadaje się to wyłacznie do rozbiórki

 • Kracho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 13:51 ~Kracho

  filip~filip

  ~ktos

  A dlaczego ma zostać? Uważasz, że pusty betonowy plac w środku miasta nie pełniący żadnej określonej funkcji, gdzie wiecznie wieje jest przyjazny dla ludzi? I proszę nie porównuj Placu Defilad z Polem (nie Polami) Mokotowskim, które jest parkiem i sprawuje funkcję rekreacyjną, bo ludzie z chęcią tam przychodzą aktywnie spędzić czas lub odpocząć.

  A to dlatego, że w centrum powinno być jakieś miejsce do spędów masowych typu finał WOŚP, strefa kibica, koncerty. Lepiej na pl. Defilad, niż co kilka tygodni zamykać pl. Konstytucji, tak jak to ma miejsce na Sylwestry.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »