Informacje

13.10.2013 23:00 kontakt24

"Pieniądze wyrzucone w błoto". "Oszukane referendum!"


"Szkoda kasy na referendum" - to przeważające wysyłane na Kontakt 24 komentarze internautów po ogłoszeniu sondażowych wyników warszawskiego referendum. Według sondażu TNS Polska dla TVN24, Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku prezydent Warszawy. Choć za jej odwołaniem było aż 93,8 proc. osób biorących udział w głosowaniu, to frekwencja okazała się być zbyt niska. "To było oszukane referendum" - twierdzą z kolei ci komentujący, którym wynik nie przypadł do gustu.

"Gratulacje dla Pani Prezydent i dla wszystkich, którzy widzieli bezsens działania PiS-u i tym podobnych partii. Panie prezesie, jest takie powiedzenie w naszym kraju: jeśli nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj. Brawo dla Warszawy"-  komentuje sondażowe wyniki internauta @Adam.

Prezydent Warszawy gratuluje również @Jakub i dodaje: "Szkoda kasy na referendum". "Natomiast według mnie, dzięki Pani prezydent to miasto rozkwita. Już jest wielkomiejska, ale za kilka lat, gdy skończą się budowy, nasza stolica będzie prawdziwą torpedą. Dla mnie to referendum to totalna porażka. Godzina 'W' dla PiS-u chyba się skończyła..." - uważa @Jakub.

"Bardzo mnie to cieszy wynik referendum. A kto dołki kopie, ten sam do nich wpada" - stwierdza @Elżbieta.

"Pieniądze wyrzucone w błoto"

W przeważających komentarzach internauci zwracają uwagę na niepotrzebnie wydane na referendum pieniądze. "Bardzo dobrze, że zostaje (Hanna Gronkiewicz-Waltz - red). Niepotrzebnie kasa wydana na referendum" - kwituje @Łukasz.

"Ta prywata PiS-u nie mogła skończyć się dobrze. Wyrzucanie pieniędzy na rok przed wyborami. Po trupach do władzy, krótko rzecz ujmując" - pisze z kolei @Krzysztof.  "Rachunek za referendum wysłać panu Kaczyńskiemu!" - dodaje @Justyna.

Z kolei @Roman do listy osób, którym należałoby wystawić rachunek, dodaje też Piotra Guziała, jednego z głównych inicjatorów referendum. "Według mnie, za każde referendum odwoławcze, które nie zbierze minimalnej  frekwencji, powinni otrzymać wezwanie do zapłaty organizatorzy, ci co rozpoczęli zbiórkę podpisów (...). Znaczy w Warszawie pan Guział powinien teraz bulnąć za referendum. Takie jest moje zdanie" - twierdzi @Roman.

"Referendum oszukane"

Wśród komentujących nie zabrakło osób twierdzących, że wynik został sfałszowany. "Wynik referendum warszawskiego (...) jest prawdopodobnie jak wszystko w Polsce fałszowane i jest bardzo wiele poważnych uchybień w procedurze referendalnej, takich jak brak informacji i obwieszczeń o punktach wyborczych, skreślenie z list wyborczych ludzi, którzy na ten czas referendum znaleźli się np. w szpitalach, w domach pomocy społecznej w Warszawie i w szpitalach przyległych do Warszawy (...). Nie chce się wierzyć, że nie przekroczono progu wyborczego-referendalnego. Do odwołania pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wynoszącego 30%, brakuje zaledwie tylko 2,8%. Ludzie byli zagubieni, gdzie mają głosować" - twierdzi internauta o nicku @berl.

"Niestety na PO nie ma bata! Po raz kolejny pokazali, że frekwencja nie ma nic do głosowania! Ważne jest to kto liczy głosy! Brak jakichkolwiek plakatów o możliwości głosowania i gdzie głosować w znacznym stopniu utrudniło głosowanie! Jak będziemy wybierać Tuska to plakaty będą wszędzie! Referendum oszukane. Zgodnie z konstytucją Ci co namawiali, by nie iść, powinni być rozliczeni" - uważa @Krzysztof.

"Nie wszystko stracone"

Część z komentujących zachowuje spokój i zauważa, że jeszcze nie wszystko jest przesądzone. "Czekamy na oficjalnie wyniki. Te 2 procent błędu mogą zmienić wynik. Emocję będą do ostatniej chwili i są" - zauważa @Michał.

Podobnie uważa @Wiola. "Jeszcze nie wszystko stracone. Kto wie jaka będzie oficjalna frekwencja.
Mam nadzieję, że jednak dojdzie do odwołania. Obecnie wyniki i tak pokazują co warszawiacy i warszawianki myślą o HGW i PO"- pisze @Wiola.

Cisza wyborcza. Przeżytek czy czas na refleksję?

Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w dyskusji nt. zasadności ciszy wyborczej.

Referendum w Warszawie po raz kolejny pokazało, że w dobie mediów społecznościowych cisza wyborcza to przepis archaiczny i niepasujący do dzisiejszych czasów - twierdzą przeciwnicy. Świadczą o tym m.in. wpisy internautów, którzy przez cały czas trwania ciszy - pisząc w sieci o "grzybobraniu" - informowali o frekwencji i pokazywali tym samym jej absurdalność. Z drugiej strony zwolennicy ciszy wyborczej twierdzą, że jest ona potrzebna, bo dzięki niej wyborca może zastanowić się w spokoju nad swoim wyborem. A jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na Wasze opinie! Możecie je wpisywać na naszym forum, bądź przesyłać na kontakt24@tvn.pl.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

Wyniki sondażowe

Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku prezydent Warszawy - wynika z sondażu TNS Polska dla TVN24. Choć, według wstępnych wyników, za jej odwołaniem było aż 93,8 proc. osób biorących udział w głosowaniu, to frekwencja okazała się być zbyt niska - dane z godz. 20.30 mówią, że wyniosła 27,2 proc.


as//tka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 19:05 ~aaaa

  ale z was połmozgi.
  Trzeba było is na referendum,glosowac tak albo nie a nie jak zwykle narzekac ze wyrzucone pieniadzxe a frekwencja nie doszla nawet do 30 %.

  Oglupieni ludzie.

 • kokosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 17:13 ~kokosz

  Proponuje wystawic fakture warszawskiej wspolnocie smorzadowej. Dlaczego mam zaplacic z podatkow za lansowanie sie Pana Guziala, Kaczynskiego itp.?

 • aza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 14:17 ~aza

  To nie był moment na takie cyrki. Każdy kto przyjeżdża do Warszawy po jakimś czasie, widzi jak Warszawa sie zmienia. Żeby jeździć metrem, trzeba przezyć okres budowy. Itp, itd. A podwyzki cen biletów były zapowiadane dużo wcześniej i wiadomo było, ze rozłożone będą na trzy lata. Ale wtedy nikt nie protestował. A dla kandydata PIS-u najważniejsza sprawa to odbudowa Pałacu Saskiego. Może w ogóle wróćmy do przedwojnia. Oczywiście dla zamożnych. W Aleje Ujazdowskie. Bo to jak wyglądało Powiśle - nikt nie mówi. Nie problem odwołać - problem - dobrze zastąpić. A Pan L.Kaczyński za swojej prezydentury tylko dał muzeum powstania i szybko odszedł wyżej, bo zobaczył, ze to nie takie łatwe być prezydentem stolicy. Łatwiej tylko reprezentować kraj. Ot, co.

 • POGROMCA LEMINGÓ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:53 ~POGROMCA LEMINGÓ

  Głosy były znowu przechowywane na "zaprzyjaźnionych" serwerach rosyjskich. Jak widać da się zachować stołek, to tylko dzięki temu, ze PKW była na szkoleniu w Moskwie-widać pieniadze "nie poszły" w błoto...Łukaszenka mógłby się wiele od Tuska nauczyć w kwestii totalitaryzmu...

 • Jandrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:19 ~Jandrzej

  Te pieniądze nie są wyrzucone w błoto. Pragnę zaznaczyć, że w panice przed referendum HGW odsunęła parę osób z wysokich stanowisk, prawdopodobnie powstrzyma się przy rozdawaniu premii. Innymi słowy - w ten sposób pieniądze te się zwróciły do budżetu. Już nie mówiąc o tym, że magicznie znalazły się pieniądze na różne projekty i inwestycje, prawdziwy cud. W Szwajcarii rocznie bywa po 15 referendum i nikt tam nie krzyczy, że to niepotrzebny wydatek. W wielu krajach nieuczestniczenie w wyborach grozi karą grzywny (a w bodaj Wenezueli karą aresztu) - jak ktoś nie przyjdzie to przynajmniej załata trochę budżet. Może trzeba pomyśleć nad pewnymi zmianami w naszym już zardzewiałym systemie?

 • Damian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:18 ~Damian

  antyPOPiS~antyPOPiS

  Pieniądze zostały wyrzucone w błoto przez tych którzy nie poszli na referendum.Tylko oni sa winni temu że jest ono nieważne.Odwołanie tej oszustki nie jest równoznaczne z wprowadzeniem PiSu do Ratusza.Najpierw musiałyby się odbyć wcześniejsze wybory.Ale wam przecież dobrze pod rządami PO.A HGW nadal w kuluarach będzie nazywac was motłochem bo jak widac nim jesteście.

  No właśnie widać kto ją uważa za oszustkę a kto ma głęboko szopki Guziała i Kaczyńskiego. Z 25% 5% było za HGW a 20% procent przeciwko - tylko co 5-ty obywatel myśli tak jak Ty

 • Memoria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:11 ~Memoria

  Matian~Matian

  Ten kto wymyślił to referendum powinien
  za to słono zpłacić! "Jak tu żyć Panie
  Premierze" -spytacjcie sie tego nawiedzonego burmistrza bo ogłosił swój sukces! Wstyd i jescze raz wtstyd!
  Tyle pieniędzy w błoto!

  Ile pieniędzy, znaczy się ? Dużo mniej, niż Mucha wywaliła na podstarzałą Madonnę i tylko trochę więcej, niż będą bulić odszkodowania dla Kaplera za Stadion.

 • Abnegat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:07 ~Abnegat

  Zniesmaczony~Zniesmaczony

  Nie rozumiem, dlaczego PO i tzw "władza" się cieszy, dla mnie jest oczywiste że referendum było sfałszowane(!) w momencie, gdy Pan "Prezydent" i tzw. Pan "premier zaczeli nawoływać do złamania zasad demokracji. To Prezydent tego Państwa powinien stać na straży poszanowania zasad demokracji i powinien wręcz nawoływać do udziału w referendum. A jak niechciał aby HGW została odwołana mógł postawić krzyzyk przeciwko jej odwołaniu. Wtedy można by powiedzie, jest prawdziwym Prezydentem a nie "malowanym".
  Niestety wygrało kolesiostwo, a nie Uczciwość!!!

  Ja osobiście jeśli kiedykolwiek będę głosował to kuż oddaję głos na SLD!
  Mam w głębokim poważaniu zarówno PIS jak i PO.
  Uważam że, zarówno "Prezydent" jak i "premier" powińni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie zasad DEMOKRACJI

  Podzielam twój pogląd. Od wczoraj nabrałem obrzydzenia nie tylko do polityki, ale i do władzy, szczególnie takiej, która własnych obywateli nakłania do niekorzystania z demokracji. Posłuszny ze mnie człowiek, nie mam najmniejszego zamiaru głosować na kogokolwiek w jakichkolwiek wyborach.

 • Ryszard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:05 ~Ryszard  [
  Magda~Magda

  Ta na referendum to żal wam kasy a może policzycie ile przez te lata HGW wyrzuciła pieniędzy w błoto a drugą część zagarneła dla siebie i swoich urzędasów.

  Po drugie tu nie chodzi o to kto jest za Po czy Pis chodzi o to żeby pokazać polityką że to oni zależą od nas a nie my od nich no ale mieszkańcy Warszawy zamiast ruszyć mózgownicą wolą słuchać się premiera..
  janek~janek  A dlaczego urzędnicy m.st. Warszawy, osoby z wysokim wykształceniem i wiedzą mieliby nie otrzymywać godziwych wynagrodzeń adekwatnych do ich pracy? Dlaczego, pytam??? Żądamy godziwych warunków dla polaków, w tym i warunków płacowych, dlaczego tu się sprzeciwiacie? żal.peel
  zoran~zoran

  Popieram.

  politykom, politykom a nie polityką droga Magdo. Nie czas na politykowanie, czas na naukę.

 • Awatar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:02 ~Awatar

  joanna~joanna

  Pani Prezydent proszę nas przekonać, że warto było dokończyć kadencję.

  Panie Guział - powinien Pan oddać pieniądze zmarnowane na referendum (był już taki przypadek w niedalekiej przeszłości)

  A słyszałeś o czymś takim, jak demokracja ? Ta demokracja, którą rzekomo mamy w Polsce pozwala w dowolnym momencie władzy, która nam się nie podoba , powiedzieć : " Sprawdzam ! " Władza, która tak panicznie, jak PO boi się tego sprawdzenia, powinna podać się do dymisji. Referendum było potrzebne, żeby nasz uwielbiany rząd zeszedł wreszcie na ziemię i zaczął się bać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »