Informacje

05.08.2014 07:24 Pielgrzymi idą do częstochowy

Pięć pielgrzymek idzie na Jasną Górę. Sprawdź utrudnienia

SERWISY:

We wtorek i środę z Warszawy wyruszy pięć pielgrzymek na Jasną Górę. Jadący rano do pracy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy będą szli pielgrzymi.

WTOREK

We wtorek po godzinie 7.00, po mszy św., sprzed kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu wyruszyła kilkutysięczna 34. Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Idą w niej głównie studenci, licealiści oraz pracownicy uczelni. Są podzieleni na kilka grup, które ruszały jedna po drugiej.

Jak informują organizatorzy, wierni przejdą z pl. Zamkowego, ul. Senatorską, ul. Elektoralną, ul. Żelazną, al. Solidarności, ul. Leszno, ul. Górczewską.

Po 10 dniach wędrówki dojdą do Częstochowy, do klasztoru na Jasnej Górze. Przemierzą około 290 km (każdego dnia ok. 35 km).

Około 8.00 (po mszy o 7.00) wyjść mają pielgrzymi z 31. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Start wyznaczony jest w Parafii Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72. Dalej pątnicy pójdą ulicami: Rodziewiczówny, Ostrobramską, Płowiecką, Traktem Lubelskim, Wałem Miedzeszyńskim.


O 7.30 ruszy też 23. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych z kościoła św. Józefa przy ul. Deotymy 41. Pielgrzymka ruszy w stronę wsi Bieniewice, by po 10 dniach również dotrzeć do Częstochowy.

W Warszawie przejdzie: ul. Deotymy, ul. Elekcyjną, ul. Batalionu Parasol, ul. Olbrachta, ul. Stromą, ul. Strąkową, ul. Oświatową, ul. Człuchowską, ul. Świetlików, ul. Słomianą, ul. Okrętową, ul. Sterniczą, ul. Lazurową, ul. Szeligowską.


ŚRODA

W środę o 7.00 (druga grupa o 7.30) wyruszy zaś 303. Warszawska Piesza Pielgrzymka. Z ul. Nowomiejskiej 23, z kościoła św. Ducha, pielgrzymi pójdą Podwalem, Senatorską, Elektoralną, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy, Grójecką i al. Krakowską do Tarczyna.

O 7.00 sprzed kościoła świętej Anny wystartuje z kolei Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17 "Ubodzy w duchu". Przejdzie ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, ul. Belwederska, ul. Jana Sobieskiego, al. Rzeczpospolitej, ul. Hlonda, ul. Imbirowa, ul. Nowoursynowską, ul. Rosoła, ul. Relaksowa.

Tak wyglądał start pielgrzymek w 2011 roku:

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kruk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2014 10:02 ~kruk

  Puknijcie się w głowę tak zwani "pielgrzymi"! To XXI wiek przecież!

 • Dorota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2014 18:03 ~Dorota

  żałuję że nie idę. Przez wiele lat pielgrzymowałam razem z siostrami, mamą ciociami, kuzynkami, znajomymi, Czas cudownych rekolekcji. Szkoła wiary, życia. Panie Boże błogosław nam pątnikom przez życie. Dziękuję Ci za to że jesteś.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 21:38 ~jar  jar~jar

  haaaa haaaa co drugi skarpety i sandały...
  inteligencja tam nie idzie..
  lisek chytrusek~lisek chytrusek

  Jesteś kolejnym burakiem podniecającym się problemem skarpet do sandałów. Akurat na świecie od paru lat noszenie skarpetek do sandałów to norma dla kulturalnego człowieka. tylko - skąd ty możesz o tym wiedzieć?
  Cebulaki eksponują brudne przepocone stopy w zakurzonych sandałach, bo kolega oborowy powiedział im, że to szyk.
  Katamaran~Katamaran

  "lisek chytrusek" masz rację. Ja też uważam, że noszenie skarpet do sandałów to nic obciachowego, chyba że skarpety są brudne lub dziurawe. A patrzenie na czyjeś brudne i koślawe paluchy, z nieobcinanymi miesiącami paznokciami do przyjemności nie należy.  tak tak, a klapki kubota skarpety i reklamówka biedronki to Mediolan....normalnie prymitywy jakich mało!!wy byliście gdzieś na świecie???

 • sandał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 21:24 ~sandał


  jar~jar

  haaaa haaaa co drugi skarpety i sandały...
  inteligencja tam nie idzie..
  lisek chytrusek~lisek chytrusek

  Jesteś kolejnym burakiem podniecającym się problemem skarpet do sandałów. Akurat na świecie od paru lat noszenie skarpetek do sandałów to norma dla kulturalnego człowieka. tylko - skąd ty możesz o tym wiedzieć?
  Cebulaki eksponują brudne przepocone stopy w zakurzonych sandałach, bo kolega oborowy powiedział im, że to szyk.

  ...to norma dla kulturalnego człowieka...
  TY JAKIŚ GŁUPI JESTEŚ?CZY ĆPASZ?

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 21:12 ~qwerty

  Edek Blady~Edek Blady

  Moj znajomy chyba bedzie sie rozwodzil z zona bo teraz tez idzie do Czestochowy. Chodzi na wszystkie pielgrzymki bo podrywa dziewczyny (w wieku swojej corki ale zboczencowi to nie przeszkadza ze dwa razy mlodsze od niego te religijne panienki sa)


  Za to w głowie mają pusto dlatego inteligentni faceci się takimi dewotkami nie interesują.

 • KUL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 21:06 ~KUL

  ateistka~ateistka

  autor artykułu jest po KUL - cenzuruje posty

  Aha, to stąd ten całkowity brak poczucia humoru !

 • zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 20:53 ~zibi

  Kasia~Kasia

  Ja rozumiem wolę udania się na pielgrzymkę - jak ktoś chce, to idzie. Ale nie rozumiem jednego - czy nie można organizowac punktów zbiórki pielgrzymów na wylotówce, juz poza granicami Warszawy? Wiara i jej przejawy jednych ludzi dezorganizują życie i pracę tych, którzy na pielgrzymkę nie idą, ale muszą zdążyć do pracy. Nie chciałabym uznawać takiej pozbawionej empatii organizacji za arogancję pielgrzymów, ale bardziej "po chrześcijańsku" byłoby pomysleć o bliźnich, którzy przez te przemarsze spóźnią się do pracy.

  Przejdz chociaż jeden etap pielgrzymki.Zmienisz zdanie.Żałuję ,że przesunięto mi urlop ,bo myślałem o wzięciu udziału w pielgrzymce.

 • orgbosch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 20:24 ~orgbosch

  Tomo~Tomo

  Trudno przepocić stopy w sandałach i bez skarpet.
  ..
  Po trzecie zaś nie wiem gdzie "na świecie" bywałeś, ale chyba niedaleko i raczej na wschód od naszych granic.
  Skarpety do klapek i sandałów to zwyczaj azjatycki i postradziecki.
  Kultywowany też przez "rednecków" z południa USA, ale to ten sam poziom...


  I tu się mylisz. W wielu krajach o wiele cieplejszym klimacie ludzie noszą skarpetki lub ich namiastkę do sandałów - to zapobiega odparzeniom i otarciom.

  W trakcie pielgrzymek w Polsce dla osoby, która idzie kilkadziesiąt kilometrów dziennie nabawienie się takich kontuzji jest bardzo łatwe i dlatego ubierają się w ten sposób.

  A jeżeli chodzi ogólnie o takie rzeczy jak skarpetki do sandałów - o wiele większym syfem i obciachem jest chodzenie po mieście w szortach, bez koszulki i do tego w klapkach - takie "wsiowe" popisy napompowanych koksem kolesi...

 • ZLB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 19:57 ~ZLB

  Jaaa~Jaaa

  Żyjemy w Ciemnogrodzie...


  Dokładnie

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 17:22 ~www

  Pielgrzymka idzie raz w roku, a rowerzyści, rolkarze, różnego rodzaju biegi i maratony-nie ma miesiąca żeby nie utrudniali życia innym uczestnikom ruchu. Nie dość, że w tygodniu stoimy w korkach, to przychodzi weekend ludzie chcą normalnie przejechać, a tu się nie da, bo HGW dała pozwolenie na zablokowanie połowy miasta. Jeździć i biegać można po lasach i puszczach-na łonie przyrody, ekologicznie, a nie wdychać spaliny

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »