Informacje

23.01.2012 21:27 DOOKOŁA STADIONU NARODOWEGO? PKIN?

Pewna Mucha się zakłada.
Jak przegra, będzie biegać

SERWISY:

- Mogę się założyć, że impreza otwarcia się odbędzie. Jeśli nie, to mogę biegać wokół stadionu, wokół Pałacu Kultury czy czegokolwiek innego, tak jak Monika Olejnik - stwierdziła z pełnym przekonaniem minister sportu Joanna Mucha w odpowiedzi na pytanie o opóźnienia w przekazaniu do użytku głównej areny turnieju Euro 2012 w Polsce. Stadion Narodowy ma zostać otwarty 29 stycznia, ale na razie urzędnicy nie dali na to zielonego światła.

Joanna Mucha wizytująca w poniedziałek Wrocław i sprawdzająca przygotowania stolicy Dolnego Śląska do czerwcowego turnieju zapowiedziała, że mimo nieodebrania przez nadzór budowlany płyty głównej na Stadionie Narodowym w Warszawie, zaplanowana na ostatnią niedzielę stycznia ceremonia otwarcia nie jest zagrożona.

Śladami Olejnik

Szef resortu sportu jest zresztą tak pewna swego, że poszła z dziennikarzami o zakład. - Mogę się założyć, że impreza otwarcia się odbędzie. Jeśli nie, to mogę biegać wokół stadionu, wokół Pałacu Kultury czy czegokolwiek innego, tak jak Monika Olejnik, które przegrała kiedyś zakład z ministrem Mirosławem Drzewieckim - rzuciła Mucha.

Przypomniała tym samym sytuację sprzed 3 lat, gdy gospodyni "Kropki nad i" przegrała zakład z ówczesnym ministrem sportu o to, czy Michał Listkiewicz ponownie zostanie prezesem PZPN-u.

Mucha podkreśliła, że choć płyta boiska, która stanowi główny element "sporu" wokół stadionu nie została odebrana, to jednak jest już wylana i brakuje jej tylko kilku dni "dojrzewania". Dlatego poniedziałkowa decyzja warszawskiego ratusza odraczająca wydanie zgody na oddanie stadionu nie jest powodem do rzeczywistego zmartwienia.

Wisła-Legia? Obawy z innej strony

Pytana też o zaplanowany na 11 lutego pierwszy mecz piłkarski na warszawskim obiekcie - o Superpuchar Polski pomiędzy Wisłą Kraków i Legią Warszawa - minister sportu odpowiedziała, że gromadzona jest już dokumentacja związana ze spotkaniem i od strony Stadionu Narodowego wszystko będzie gotowe na czas. - Jeśli miałabym jakieś obawy, to ze strony organizatora meczu, czyli spółki Ekstraklasa, która musi zapewnić bezpieczeństwo - dodała pani minister.

Czytaj też na tvn24.pl

Nie ma zgody, w niedzielę i tak impreza? - czytaj więcej

adso/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2012 12:27 ~wars

  W tym kraju zrealizowanie chorych ambicji kilku osób jest ważniejsze od bezpieczeństwa uczestników imprezy. W razie draki takiej jak w Kielcach, którędy i jak wyprowadzą rodziców z dziećmi. Będą biegać wokół stadionu ?

 • groch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 15:28 ~groch

  Niech biega, ale z workiem cementu albo tego fajansu co jest od Zielenieckiej.

 • Obiektywny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 22:31 ~Obiektywny

  Za spartaczoną robotę powinna pani potrącić sobie z pensji bądź odejść ze stanowiska a nie biegać wokół stadionu.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 19:37 ~tubylec

  Z "Faktów" TVN przed chwilą dowiedziałem się, że nawierzchnia stadionu non-stop będzie w przebudowie. Będzie dostosowywana do różnych imprez.
  Zamieszanie jest dlatego, że następną imprezą jest mecz piłkarski. Murawa nie jest potrzebna na otwarcie tylko na następną imprezę. Koncert może się odbyć bez trawy. Prace związane z murawą są przeprowadzane przed koncertem ze względu na termin meczu.
  Płyta stadionu z odwodnieniem i podgrzewaniem jest gotowa.

 • Przedsiębiorca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 14:48 ~Przedsiębiorca

  W środę zgoda straży, a kiedy Sanepidu? 14 dni na uprawomocnienie. 14 dni na uprawomocnienie zgody na użytkowanie płyty. tj 28 dni. A może są inne przepisy budowlane jakie obowiązywały mnie gdy stawiałem 30m2 pawilonu.

 • bubus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 14:27 ~bubus

  jak staro wygląda, gorzej jak Kwachowa

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 13:33 ~Konrad

  Chrabąszcz ma rację, powinna się podać do dymisji a nie brać pieniądze za nic. To nic, że to nie za jej ministrowania popełniono błędy. Może tak się oduczy okradania innych. Powinien jeszcze odejść Lato albo zmniejszyć drastycznie swoje wynagrodzenie.

 • sebcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 13:24 ~sebcio

  Niech polata skoro to Mucha. Mucha nie biega i chyba sama Mucha o tym nie wie :-)

 • MIc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 13:08 ~MIc

  Wygląd tego zdjęcia, a raczej minister Muchy na nim, to wynik nieudolnej obróbki graficznej. Taki efekt daje tzw. mikrokontrast, który można zapodać celowo lub przy okazji innych poprawek. Dodany celowo służy do uwydatnienia drobnych szczegółów, ale zastosowany na zdjęciu z ludźmi/twarzami daje taki koszmarny obraz. Stosują go fotografowie efekciarze, ci od "dramatycznych chmur nad miastem" itp.

  Fot. Maciej Kulczyński nie powinien pracować na laptopie, tylko na normalnym monitorze, wtedy zobaczyłby jaki koszmarek wypuścił.

  Inną sprawą jest publikowanie takich zdjęć. Jeżeli autor artykułu chciał postawić panią minister w "nieciekawym świetle", to właśnie to uczynił. Przykład manipulowania przez media jak na dłoni.

  Na koniec dodam, że dłuższe włosy pani Muchy złagodziły by ten nieciekawy efekt na tej nieudolnej... tfu... fotografii.

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 12:20 ~marta2

  Politycy jak zwykle wygłupiają się a to państwo nie działa dla uczciwych obywateli. Kurczę , co za bezwzględni ludzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »