Informacje

19.07.2017 10:46 w mszczonowie

Petarda zraniła psa.
Z mieszkania zabrali 30 zwierząt

SERWISY:

Starsza kobieta poskarżyła się, że ktoś włożył jej psu petardę do pyska. Sprawą zainteresowali się obrońcy zwierząt. Problem okazał się większy, niż przypuszczano. W zapuszczonym mieszkaniu kobiety było 30 zwierząt, część potrzebowała pilnej pomocy.

Izabela, mieszkanka Mszczonowa, wybrała się na spacer. Spotkała około 70-letnią kobietę z okaleczonym psem. W relacji ze spotkania, którą pani Izabela zamieściła na Facebooku, napisała, że właścicielka psa oskarżyła o jego zranienie swojego brata. Miał on włożyć do pyska zwierzęcia petardę, która wybuchła.

"Widok straszny, ale ból tego psiaczka nie do opisania! Najgorsze jest to że nikt nie chce pomóc starszej pani" – napisała i poprosiła o pomoc.

Dużo zwierząt w małym mieszkaniu

Sprawą zainteresowali się przedstawiciele fundacji Zielony Pies. Pojechali na miejsce. Okazało się, że historia jest bardziej skomplikowana. Zraniony pies to nie jedyny czworonóg, jakim opiekuje się starsza pani. Na około 45 metrach kwadratowych mieszka ich ponad 20.

- Na ulicy biegała sunia z połamaną szczęką, obok druga - mała czarna, z krwawiącym brzuchem. Zostały przez nas przejęte. W domu na piętrze słychać jazgot gryzących się psów. W rozmowie starsza pani się plącze, nie jest pewna, kto rzucił petardę, ale za wszystko obarcza winą swojego brata. Potem oskarża dzieci na ulicy, które jeżdżą na rowerach, że to one rzucały petardami na podwórko – relacjonuje przedstawiciel fundacji Mirosław Gadomski.

I dodaje, że kobieta nie sterylizowała suczek, bo jak twierdziła "pieski muszą się kochać".

Plamy na suficie

Parter domu, w którym mieszka kobieta, zajmuje jej brat z rodziną.

- Pani wychodzi na spacer z kilkoma psami, a pozostałe zostają same w domu. Zamurowała dwa okna, aby pieski nie wychodziły. Na suficie w mieszkaniu jej brata są żółte plamy od psiego moczu – mówi Gadomski.

Opowiada też, że podwórko z 70-letnią kobietą dzielą inni mieszkańcy, którzy są atakowani przez psy.

- Sytuacja trwa latami, psy terroryzują ulicę i podwórko, starsza pani sobie zupełnie z nimi nie radzi. Psy zamknięte razem z suniami, gryzą się nawzajem. Starsza pani uważa, że ona robi dobrze, a wszyscy chcą dla niej źle. Kobieta zagubiła się w tym, co robi – ocenia nasz rozmówca.

Policja potwierdza, że zgłoszenia wpływają od marcu 2014 roku. W czterech przypadkach sprawa skończyła się w sądzie, a kobieta została ukarana.

Odłowiono prawie 28 psów

Członkowie stowarzyszenia chcieli jak najszybciej odebrać psy. Poprosili policję o asystę. Pierwszego dnia funkcjonariusze odmówili. Przyjechali co prawda na miejsce, przesłuchali zainteresowanych, ale do mieszkania kobiety nie weszli. Jednak po uzgodnieniach z władzami gminy i prokuraturą zdecydowali się na asystę.

W obecności weterynarza i przedstawicieli fundacji weszli do mieszkania starszej kobiety. Nagrania z wnętrza zagraconego mieszkania udostępniło nam stowarzyszenie Zielony Pies. - Łącznie odłowiono 24 psy oraz cztery szczenięta. Zwierzęta trafiły do schroniska, a kobieta do szpitala – precyzuje Agnieszka Ciereszko, oficer prasowy policji w Żyrardowie.

Pies z połamaną szczęką już wcześniej trafił do schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie, gdzie jest leczony. - W chwili obecnej w komendzie powiatowej prowadzone jest postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami - podsumowuje.

kz/b/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • majolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2017 10:33 ~majolka

  Wszyscy zajęli się psami po 20 latach,ponieważ ta pani odkąd ja pamiętam je miała. Ale nikt się nie zajął tym, że ta osoba w takich warunkach mieszka i to z bratem w jednym domu. A osoba, która była w programie to ta pani od piesków to jej ciocia
  Od urodzenia mieszkały w jednym podwórku i nie widziała tego?
  A co ze sprawcą petardy, który zranił psa - dalej mu będzie uchodziło na sucho?
  cały Mszczonów wie jaka tam jest sytuacja w tym podwórku i wszyscy milczą.
  A jeśli chodzi o tą panią to z tego co wiem
  już wyszła ze szpitala i wróciła do tego syfu
  mimo, że w telewizji p Burmistrz obiecał remont do jej powrotu.
  A ciekawe czy Opieka Społeczna zajmie się tą chorą osobą?

 • graffiti50

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2017 11:50 graffiti50

  widać szczęśliwy dom

 • kosu32

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2017 11:20 ~kosu32

  "Pies z połamaną szczęką już wcześniej trafił do schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie, gdzie jest leczony. - W chwili obecnej w komendzie powiatowej prowadzone jest postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami - podsumowuje."
  W ramach wyjaśnienia. Fundacja nie jest stowarzyszeniem i nie prowadzi schroniska.

 • yasheya

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 22:06 ~yasheya

  Tomek~Tomek

  Z materiału wynika, że można dostać asystę Policji m.in. po to, aby filmować wnętrze czyjegoś mieszkania a następnie film publicznie rozpowszechniać.
  Niezależnie od tego jak bardzo zawiniła bohaterka materiału, to jest to niesłychany skandal i przekroczenie uprawnień, zarówno przez Policję jak i fundację, która pozwoliła sobie na to filmowanie.
  Zdaje się, że jest to temat dla Rzecznika Praw Obywatelskich.
  To pisz chłopcze pisz,tylko wiedz jedno- każda interwencja musi być udokumentowana w tym nagrywana jako dowód. A teraz mi powiedz KOGO będzie bronił Rzecznik? Dane i adres kobiety są?

 • merlin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 19:24 ~merlin

  Co wyrok pomoże, chyba że będzie obejmował zakaz posiadania zwierząt pod groźbą więzienia. Pani pewnie żadnych pieniędzy nie ma, z uwagi na wiek, kary nie odpracuje. Nad takimi osobami policja powinna mieć stały nadzór, bo to jest zbieractwo, z tym że w przypadku zwierząt to także cierpienie.

 • PIeS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 15:44 ~PIeS

  Nie rozumiem tego kultu psa. Drapieżnik, który przyłączył się do ludzi w epoce kamienia łupanego. Już lepsze są owieczki.

 • iwona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:52 ~iwona


  iwona~iwona

  szkoda kobiety i piesków
  nikt wcześniej z sąsiadów nie zgłaszał tego problemu ?nikt nic nie słyszał nie czuł ?
  Kuba~Kuba

  Czytaj tekst ze zrozumieniem "Policja potwierdza, że zgłoszenia wpływają od marcu 2014 roku. W czterech przypadkach sprawa skończyła się w sądzie"

  i dopiero po 3 latach przyszła pomoc to się nie mieści w głowie !

 • www2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:39 ~www2

  teraja1teraja1

  A kto to z polakow wreszcie przejzal na oczy i zobaczyl problem .Tego od petardy zlapac i odpalic mu petarde w gebie i zawiezc do szpitala .

  Ja bym mu gdzie indziej wsadził i odpalił ...

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:35 ~Tomek

  Z materiału wynika, że można dostać asystę Policji m.in. po to, aby filmować wnętrze czyjegoś mieszkania a następnie film publicznie rozpowszechniać.
  Niezależnie od tego jak bardzo zawiniła bohaterka materiału, to jest to niesłychany skandal i przekroczenie uprawnień, zarówno przez Policję jak i fundację, która pozwoliła sobie na to filmowanie.
  Zdaje się, że jest to temat dla Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • Greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 13:26 ~Greg

  Ludzie

  wpłacajcie swój 1% podatku na schroniska.
  Proszę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »