Informacje

25.07.2013 07:27 awaria w pruszkowie

Pęknięta szyna w Pruszkowie. Pociągi jeżdżą 20 km/h

SERWISY:

Na stacji Pruszków pękła szyna w torze podmiejskim. Wszystkie składy wjechały na tory dalekobieżne.

Do awarii doszło po godzinie 6. Jak informują Koleje Mazowieckie, pociągi w kierunku Warszawy, od Brwinowa, musiały omijać Pruszków, Piastów, Warszawę Ursus i Warszawę Włochy.

Szynę udało się prowizorycznie naprawić i po godzinie 6.30 pociągi znów pojechały uszkodzonym torem.

Naprawią w nocy

- Po zabezpieczeniu toru utrzymujemy ruch pociągów z prędkością 20 km/h. Tak będzie cały dzień – informuje Mirosław Siemieniec z PKP PLK. Kolejarze za naprawę wezmą się w nocy, gdy po uszkodzonym torze i tak nie jeżdżą pociągi.

– Gdyby naprawa została przeprowadzona w dzień, to spowodowałoby to przerwę w ruchu pociągów – dodaje Siemieniec. Jak zapewnia wybrano najlepsze rozwiązanie dla podróżnych.

W związku z awarią pociągi mogą być opóźnione o kilka minut.

Poza pociągami KM utrudnienia dotknęły również linię S11 SKM.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2013 07:50 ~ppp

  Prawda jest taka. Dwie godziny wczoraj (25.07.13)siedziałem w pociągu-od 10.15 między Zachodnim i Włochami-jechałem w kierunku Pruszkowa.
  Głupkowaty konduktor opowiadał dowcipy i nie był w stanie udzielić jakiejkolwiek informacji.Siedział sobie wesolutki, nóżki wyciągnął na siedzeniu. Gdy stwierdziłem, że chce wyjść i po tłuczniu dojść do Włoch, powiedział, że wezwie policję (chyba musiałaby przylecieć balonem). W końcu zerwałem plombę i wyszło za mną pół pociągu. Szła po torach kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży i starsza pani chora na cukrzycę, nie wzięła leków ani wody na 15 minut jazdy pociągiem. We Włochach do godz 12.30 ogłaszano, że jest chwilowe opóźnienie. Dopiero po tej godzinie oficjalnie lala przez megafon podała informację o awarii i godzinnym opóźnieniu w obie strony, Autobusem dojechałem do Ursusa a kolejnym do Pruszkowa. W sumie trasa około 15 km zajęła mi 4 godziny.Gdy o godz 18 przyjechałem WKD na Zachodni PKP proponowało przez szczekaczki podróżnym aby jechali pociągiem do Brwinowa z Zachodniego (nie zatrzymywał się na stacjach po drodze) i powrotnym pociągiem z Brwinowa wracali do Pruszkowa, Piastowa, Ursusa i Włoch.
  Niech nikt mi nie mówi,że to tylko chwilowa awaria. PKP odkąd pamiętam to ciągła awaria, Dojeżdżałem do szkoły średniej z Pruszkowa, na uczelnię potem do pracy. Jestem facetem 50-letnim, Pamiętam komunę, zmiany, przekształcenia a PKP to moloch który nigdy się nie zmienia( nawet ze złości zrymowałem). Dla mnie kolejarz jest symbolem nieróbstwa, niechlujstwa i braku punktualności. Czy ktoś kiedyś widział spieszącego się kolejarza w mundurze- ja ani nikt z moich znajomych, nigdy.

 • KG78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 18:54 ~KG78

  i mamy XXI wiek , pendolino to jest na prawdę trafiony zakup, ciekawe po co i komu to potrzebne ja mieszkam w Milanówku i dojeżdżam do W-wy Wschodniej rano pociąg bezpośredni jest 6.20 i co godzina, a popołudniu ze Wschodniej jest po 15,24 i następny bezpośredni 20.24. na 8 rano nie mam szans dojechać więc jestem o 7.15 w pracy ,oczywiście jeśli zdarzy się cud i drezyna dojedzie powrót cóż zostaje WKD jest o czasie i dojeżdża do celu tylko szkoda ,że trzeba do niej dojechać i wydawać na bilet ZTM Paranoja ,ceny biletów KM kosmiczne, a dojechać nie ma jak chyba minister Nowak powinien podać się do dymisji zanim go zlinczują. Już nie mogę doczekać się zimy

 • smerf_naruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 14:45 ~smerf_naruda

  A to zwykle jada szybciej? Wow, ale Pruszkow ma nowoczesne tory. Na 90% trasy Warszawa-Radom pociag nie przekracza 30 km/h

 • fenomen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 12:37 ~fenomen

  jak dobrze mieszkać w mieście... mój pociąg co dzień rano czeka na mnie na stacji Ursus, mam siedzące miejsce, klimatyzacja cichutko chodzi i chłodzi powietrze, i tak jadę sobie do śródmieścia... nie obchodzą mnie pęknięte tory w Pruszkowie, renomt mostu średnicowego i cholera wie co jeszcze... po prostu pełna kulturka... wspomnę tylko, że podróż zajmuje mi niecałe 20 minut ;) do tego bilet kwartalny kosztuje tylko 250 zł! to mniej niż jedno tankowanie samochodu...

 • XAvery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 11:02 ~XAvery

  Anty PiSAnty PiS

  A vo mnie obchodzi pruszków?
  Przecież tu mamy TVN Warszawa


  Jak widać największy popyt miałby serwis TVN Mój Koniec Nosa.

 • cristlecarr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 10:34 ~cristlecarr

  Na Pańskim miejscu nie ignorowałbym okolic - chociażby w kontekście referendum. Przecież około 12% ludności Warszawy wyprowadziało się w ciągu ostatnich 5 lat poza jej granicę nie zmieniając meldunku. Radzę się ukorzyć przed statystykami :-)

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 09:51 Anty PiS

  A vo mnie obchodzi pruszków?
  Przecież tu mamy TVN Warszawa

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 09:28 ~Boom

  Konrad ~Konrad

  Szynę udało się prowizorycznie naprawić i po godzinie 6.30 pociągi znów pojechały uszkodzonym torem. Hiszpania to za mało dla naszych idiotów. Oczywiściw wpis zniknie, bo nie można krtykować PO. No i
  nikt nie zginął.


  Nie znam się to się wypowiem, co?

 • Z Piastowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 09:16 ~Z Piastowa

  Pomiędzy Brwinowem a Włochami nie ma żadnej możliwości zmiany toru. To nonsens. Ciągle są jakieś opóźnienia.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 08:33 ~Konrad

  Szynę udało się prowizorycznie naprawić i po godzinie 6.30 pociągi znów pojechały uszkodzonym torem. Hiszpania to za mało dla naszych idiotów. Oczywiściw wpis zniknie, bo nie można krtykować PO. No i
  nikt nie zginął.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »