Informacje

24.01.2012 09:28 uszkodzona krzyżownica

Pękła szyna na linii średnicowej

SERWISY:

Pomiędzy dworcem Warszawa Zachodnia, a przystankiem Ochota pękła szyna. Pociągi podmiejskie i SKM jeździły torami dalekobieżnymi.

- O godzinie

7.35 pękła szyna na rozjeździe toru nr 4 - informował Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. – Pociągi podmiejskie nie zatrzymywały się na przystankach Ochota, Śródmieście i Powiśle – dodaje Telecki.

Jak informowały Koleje Mazowieckie, opóźnienia składów sięgały 20 minut.

Od godziny 8:33 do 9.50 bilety Kolei Mazowieckich były honorowane w pociągach SKM na odcinku Waraszawa Wschodnia-Warszawa Zachodnia - podał ZTM.

Naprawią w nocy

Zgodnie z przewidywaniami Teleckiego, ruch został przywrócony przed godziną 10.00. Zepsuta krzyżownica zostanie wymieniona w nocy, w przerwie kursowania pociągów.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 21:32 ~M

  Awaria, zdarza się. Szkoda tylko, że informacja kolejowa działa jak za PRL. Jechałem pociągiem po godzinie 8 z kierunku Otwocka pociągiem do Dworca Zachodniego i nagle kierownik oświadczył, że kończymy na Wschodnim, "a dalej sobie radźcie." Zacytowałem go dokładnie.
  Na Wschodnim tylko komunikaty o kolejnych odjazdach, ale żadnej informacji, że nie zatrzymuje się na stacji Powiśle, Śródmieście tylko prosto na Centralny. Konsewkcja - 20 min spóźnienia na spotkanie. A wystarczyło powiedzieć 1 zdanie więcej wyjaśnienia i wszystko byłoby jasne, można uprzedzić, że spotkaniu i wszyscy byliby zadowoleni. Może kiedyś....

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 15:39 ~ania

  ciągłe awarie , co się dzieje?

 • esej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 14:38 ~esej

  ja chciałam dziś pojechać skm/km do dw. zachodniego ok 9:20 ze śródmieścia to musiałam lecieć na centralny, gdzie w ogóle nie było podane z którego peronu odjeżdżają, i trzeba było latać pomiędzy 3-ma peronami;/

 • Optymistka coraz mniej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 14:37 ~Optymistka…

  Ciągłe naprawy na kolei, podróżni ciągle mają nadzieję, że poprawi się komfort jazdy, a zamiast być lepiej to jest coraz gorzej. Ciągle coś się psuje, pęka, a prawdziwej zimy jeszcze nie było. Do pociągu nieraz trudno wejść, a często i trudno wyjść tak jest ciasno. Co to będzie w czasie mistrzostw w czerwcu?????????????

 • petrolhead

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 13:13 ~petrolhead

  tez dzis jechalem w okolicach 7:30 w kierunku Śródmieścia i nie było żadnego opoźnienia. @ emes: posiadam, koleżko, 3 samochody w rodzinie, z czego 2 służa do zabawy a jeden to auto rodzinne a mimo tego jezdze koleją do pracy - czas dojazdu porównywalny z samochodem ale jest spacer i można poczytać przez 20min w pociągu.

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 12:51 ~Pasażer

  wiecie dlaczego kolej nazywa się kolej podmiejska?? Bo dowozi ludzi do pracy np. z Warszawy Falenica, Kobyłka itp. To do wszystkich idiotów, którzy wypowiadają sie na forum a nigdy nie korzystali z pociągów. Dalej jeżdzijcie jak sardynki w autobusach i tramwajach i stójcie w korkach. Ja mieszkam w Warszawie i korzystam z koleji. Do śródmieścia jadę 12 min. Autobus jedzie ok. 35, jeśli nie utknie gdzieś w korku.

 • WI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 12:14 ~WI

  @emes ja mam na samochód, ale po co w korach mam rano stać?? i nie jade z wioski tylko z Ursusa, który, jeśli nie wiesz należy do Warszawy.. Sam zachowujesz się jak "wiejska baba" "warszawiaku"..

 • A.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 12:06 ~A.

  Opóźnienia sięgały 20 minut? Chyba 60!! Przynajmniej tyle opóźnienia miał pociąg, którym w tym czasie jechałam do Góry Kalwarii!

 • emes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 11:53 ~emes

  Histeryzujecie jak wiejskie baby. Pękła to pękła. Naprawią. Jak się nie ma na auto tylko się podróżuje z wiosek kolejką, to trzeba się liczyć z takimi możliwościami. Wygodne bucisze i wio po torach.

 • WI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 11:29 ~WI

  @asik a gdzie z tej Wesołej jechałać? bo pękło między Ochotą a Zachodnią więc jak jechałaś do Śródmieścia to mogłaś nie doświadczyć;]

  Poniekąd...Z okna w pracy widziałam panów zasuwających na torach i tak myślałam co się mogło stać... Zresztą... Tragedii nie było moim zdaniem, ja do pracy na czas dotarłam pociągiem właśnie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »