Informacje

22.08.2018 20:47 Trzaskowski kontra Jaki

Pechowe drzwi i jazda bez biletów. Sztaby wymieniają złośliwości

SERWISY:

W warszawskiej kampanii wyborczej zaskakujące potknięcia. Drobne, ale od razu stają się powodem wymiany przedwyborczych ciosów miedzy sztabami Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego. Tym razem chodzi o domową usterkę i jazdę bez biletów. Materiał "Faktów po południu" w TVN24.

Trzaskowski mówił we wtorkowych "Faktach po Faktach" o kampanii wyborczej. We wtorek zainaugurował akcję "Otwarte drzwi dla Warszawy", w ramach której on sam oraz kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej będą odwiedzać w domach mieszkańców stolicy i zachęcać ich do oddania na nich głosu.

- Często nie było ludzi w domu, kilka osób nie chciało wpuścić kamer, które nam towarzyszyły, ale większość chciała rozmawiać - opowiadał o pierwszym dniu akcji.

"Może nie demolujmy pani mieszkania"

Miało być tak blisko mieszkańców jak tylko się da. Blisko ludzkich problemów i potrzeb. Ale czasem było zaskakująco blisko. W jednym z odwiedzonych przez Rafała Trzaskowskiego mieszkań wypadła z drzwi szyba.

- Proszę państwa, może nie demolujmy pani mieszkania - skomentował żartobliwie kandydat na prezydenta Warszawy.

Sprawcą domowej usterki był przeciąg. W rolę "złotej rączki" wcielił się sam Trzaskowski. Zakleił on uszkodzoną szybę taśmą klejącą.

Z ust kandydata właścicielka mieszkania i obecny tłum dziennikarzy usłyszeli, że najlepiej szybę naprawić od razu kitem, jednak jak dodał Trzaskowski – on nie ma kitu, za to konkurenci mają go dużo.

- Nie wiedzieliśmy, że będzie szyba wypadać, bo jeżeli byśmy wiedzieli to byśmy na pewno jej nie kleili taśmą klejącą - zapewnił w "Faktach po Faktach" Rafał Trzaskowski.

Sprawa miała ciąg dalszy w środę rano. W mieszkaniu pojawił się fachowiec a właścicielka podziękowała kandydatowi za pomoc.

"Panie Rafale, dziękuję za wysłanego fachowca, który naprawił szybę. Dziękuję też że złapał ją Pan przy dziennikarzach, kiedy leciała prosto na mnie. Szyba trzyma się mocno, a ja trzymam kciuki za Pana, miło było poznać" - podziękowała właścicielka.

"Ustawka"

Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba, stwierdził, że dobrze się bawił, kiedy oglądał relację z tego wydarzenia. Zaś Jerzy Fedorowicz, senator Platformy Obywatelskiej uważa, że Trzaskowski zachował się "tak jak trzeba".

- Udzielił pomocy. Przy okazji leciutko dogryzł przeciwnikom - stwierdził Fedorowicz.

Przeciwnicy dłużni nie zostali. Łukasz Schreiber z PiS podsumował akcję Rafała Trzaskowskiego mówiąc, że była to "ustawka".

"Nie wiem z kim rozmawiam"

Na wszystkie zarzuty odpowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej podczas swojej konferencji prasowej, na której zaproponował budowę nowych linii metra.

- My nie robimy takich spotkań jak konkurencja na które wpuszczamy tylko i wyłącznie swoich zwolenników. Jeżeli chodzimy po mieszkaniach albo wchodzimy na bazarki to ja naprawdę nie wiem z kim rozmawiam. To znaczy, czasami rozmawiamy być może z członkami KOD, może nawet Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, ze zwolennikami PiS.

Sama akcja, według sztabowców Patryka Jakiego, to nic innego jak reakcja na to co robi kandydat zjednoczonej prawicy. A właściwie co robił do środy, bo w środę akurat jest dzień przerwy i zapowiadana podróż do Sofii.

Jacek Ozdoba, radny Prawa i Sprawiedliwości tak skomentował posunięcia wyborcze Trzaskowskiego: - Wydaje się, że pozazdrościł Patrykowi Jakiemu udanych spotkań z mieszkańcami, tysięcy uściśniętych dłoni, uśmiechniętych ludzi, którzy się z nim spotykają w ramach akcji "stoimy pod blokiem".

Niefortunna kontrola biletów

Kampania samorządowa rządzi się swoimi prawami, nawet ta warszawska, na którą patrzy cała Polska, kandydatów partii politycznych zmusza do wyjścia na ulicę. Patryk Jaki też prowadzi kampanię bezpośrednią jeżdżąc od osiedla do osiedla korzysta z komunikacji miejskiej i, według internautów, sztabowcom zdarzyła się podróż bez biletów.

- We wtorek, około godziny 19:30, w autobusie linii 135, kontroler w czasie sprawdzania biletów ujawnił dwie osoby które nie miały ważnego biletu. Osoby te uiściły opłatę dodatkową na miejscu - poinformował rzecznik ZTM, Tomasz Kunert.

Ale czy to rzeczywiście byli sztabowcy Jakiego?

Radny Prawa i Sprawiedliwość Dariusz Lasocki stwierdził, że nie była to przypadkowa kontrola bo, jak zaznaczył, "wszyscy wiedzieli którym autobusem jechali, wszystko jest na żywo".

- Nie zauważyłem żeby ktokolwiek został wylegitymowany, żeby ktokolwiek nie miał biletu. Ja tego nie potwierdzam, nie zauważyłem tego - mówił Lasocki o gapowiczach.

"Cały czas są pod ostrzałem kamer"

Kampania musi być energiczna, kandydaci aktywni. Wszystko po to, żeby wyborca zapamiętał.

- "Tego miałem okazję poznać, a ten się tutaj nie pojawił". Więc jest to doświadczenie z amerykańskich kampanii przenoszone do Polski. To będą te subtelności, które nas albo zachęcą albo zniechęcą. Ludzie obserwują pomiędzy tym kandydatem, a otaczającym go tłumem - skomentowała była dyrektor biura Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego, Elżbieta Jakubiak.

- Praktycznie cały czas kandydaci są pod ostrzałem kamer i telefonów komórkowych, które robią zdjęcia, więc można się spodziewać, że każda następna kampania będzie obfitowała we wpadki - dodała przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

>>> Oglądaj też na stronie Faktów <<<

mn/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jarek Sowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2018 10:58 ~Jarek Sowa  leming~leming

  PO siódme: nie kradnij!
  Jarek Sowa~Jarek Sowa

  Tak jak kochane córki leśniczego, misiewicze, piesiewicze i inne jaki? Tak, tak - bolą was ośmiorniczki, ale były tańsze od tych wspaniałych z dojnej zmiany
  Wprost~Wprost

  Ojoj, jakie to pocieszne... ośmiorniczki!? :D A kto ukradł szacowane 250 mld!? Kto popd...dolił nam pieniądze z OFE (sorry ale to mnie wyjątkowo wkurza)? PO!

  PiS też ma swoje za uszami. Ale przekrętów PO nie zliczysz.

  Tak, tak masz racje, ale resztę z OFE ukradli towarzysze z obecnej partii rządzącej. Przepraszam, nie ukradli tylko przesunęli... Złodziej z Wiejskiej zawsze będzie tylko złodziejem z Wiejskiej - bez względu na opcję polityczną... Takie mamy "elity" jakie sobie sami wybieramy

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 21:10 ~Wprost


  leming~leming

  PO siódme: nie kradnij!
  Jarek Sowa~Jarek Sowa

  Tak jak kochane córki leśniczego, misiewicze, piesiewicze i inne jaki? Tak, tak - bolą was ośmiorniczki, ale były tańsze od tych wspaniałych z dojnej zmiany

  Ojoj, jakie to pocieszne... ośmiorniczki!? :D A kto ukradł szacowane 250 mld!? Kto popd...dolił nam pieniądze z OFE (sorry ale to mnie wyjątkowo wkurza)? PO!

  PiS też ma swoje za uszami. Ale przekrętów PO nie zliczysz.

 • Jarek Sowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 20:40 ~Jarek Sowa

  leming~leming

  PO siódme: nie kradnij!

  Tak jak kochane córki leśniczego, misiewicze, piesiewicze i inne jaki? Tak, tak - bolą was ośmiorniczki, ale były tańsze od tych wspaniałych z dojnej zmiany

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 17:37 ~leming

  Trzaskowski poziomem kampanii pobił Komorowskiego sprzed 3 lat, co wydawało że jest nieosiągalne :D

 • budaruska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 17:36 ~budaruska

  Kolejna ustawka z szybą u działaczki kodu? :D

 • polon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 14:50 ~polon

  Jaki w tym przykusym garniturku i z zarostem na szyi wygląda niestety jak przygłup, a nie kandydat na ważne stanowisko.

 • edi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 14:35 ~edi

  Czy ten Jaki to ma krew cygańską w sobie? Widać tez gołym okiem cech choroby Downa. I to to chce ubiegać się na prezydenta mojego miasta ? Większego wstydu i obciachu chyba by nie było.

 • wer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 14:32 ~wer

  Czy ten Jaki ma coś z Cygana? Wzrok mnie raczej nie myli.

 • qvo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 14:17 ~qvo

  Trzeba pogonić partie z Warszawy. Ja jak na razie obserwuje uważnie Antonika. Czekam na program. Nierealne mżonki typu 10 lini metra w rok to obiecanki za przeproszeniem dla kompletnych indolentów.

 • Pokraka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2018 14:15 ~Pokraka

  buhahaha~buhahaha

  #JakiWstyd jeździ na gapę, i on chce być prezydentem stolicy Polski?
  Patryk~Patryk


  Łykasz jak pelikan każdą bzdurę
  greg~greg


  ...powiedziała osoba wierząca, że mafia reprywatyzacyjna zaczęła działać za czasów PO.
  Czesław~Czesław


  Ale dopiero za czasów HGW, kamienice oddawano z mieszkańcami.
  greg~greg


  Pudło! Przykład pierwszy z brzegu: Nabielaka 9 (p. Jolanta Brzeska). Za reprywatyzację kamienicy odpowiada Mirosław Kochalski, który z ramienia PiS rządził Warszawą po tym, jak wybory na prezydenta Polski wygrał ówczesny prezydent stolicy, Lech Kaczyński.  Nie zgadza się. Kochalski w ratuszu był do 2006, Brzeska zmarła w 2011.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »