Informacje

01.05.2018 18:01 Trzaskowski: "Nie ma mowy o agitacji"

"Patryk Jaki ma wiele do nadrobienia. Widać, że w panice biega po Warszawie"

SERWISY:

- Prowadziliśmy wiele działań już kilka miesięcy temu, więc Patryk Jaki ma teraz sporo do nadrobienia. Widać, że w panice biega po Warszawie - ocenił Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy. Tymi słowami odniósł się do ostatniej aktywności medialnej swojego rywala.

We wtorek Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy spotkał się z dziennikarzami przed stadionem Legii. Kilka dni wcześniej zaprosił przedstawicieli mediów do Anina, gdzie obecnie mieszka. Później, na ulicy Wrzesińskiej, przy której powstaje nowe przedszkole, złożył obietnicę stworzenia programu zakładającego budowę 50 nowych żłobków i przedszkoli. O swoich poglądach i pomysłach wypowiadał się też na antenie TVN24, w programach "Kawa na ławę" i "Fakty po Faktach".

"Jaki nie ma pomysłu na kampanię"

Działania kontrkandydata w walce o fotel prezydenta stolicy skomentował Rafał Trzaskowski.

- Prowadzimy rozmowy z warszawiakami od kilku miesięcy. Odbyłem ponad 100 spotkań. Mieliśmy propozycje programowe. Mówiłem o darmowych żłobkach już trzy miesiące temu. Widać, że Patryk Jaki nie ma żadnego pomysłu na kampanię, skoro próbuje naśladować moje pomysły - stwierdził kandydat PO.

Trzaskowski zapewnił też, że w czasie majówki będzie spotykać się z warszawiakami na ulicach miasta. Między innymi dlatego, że w środę Komisja Europejska ogłosi wstępny projekt budżetu dla Unii Europejskiej i, jak mówi kandydat PO, możemy spodziewać się cięć dla Polski.

Trzaskowski uznał też, że nie ma konieczności podejmowania żadnych działań w odpowiedzi na poczynania swojego rywala.

- Nie ma potrzeby na kontruderzenie, ponieważ to ja zadaję pytania Patrykowi Jakiemu. To my narzucaliśmy tempo tej rozmowy z warszawiakami: prawie 100 spotkań i bardzo konkretne propozycje programowe. Dotyczące programu dla kobiet, seniorów, programu mieszkaniowego czy planów zagospodarowania przestrzennego - wyliczał Trzaskowski.

Zaznaczył też, że Jaki powinien odnieść się do tych wszystkich propozycji. - Myślę, że dlatego dzień po dniu organizuje konferencje, które zresztą obfitują w różnego rodzaju wpadki. Patryk Jaki ma problemy z wiarygodnością. Wstąpił do Platformy Obywatelskiej dużo wcześniej ode mnie. A teraz ta jego przemiana w centrowego polityka… Nie do końca wierzę, że warszawiacy się na to nabiorą - komentował Trzaskowski.

Kandydat PO stwierdził też, że najważniejsze dla niego są rozmowy z mieszkańcami stolicy, a nie "twitterowy wyścig", którym wszyscy się emocjonują. Zapewniał też, że po spotkaniach, które dotychczas odbył, jest w stanie wymienić, co jest problemem w każdej z dzielnic. - Tym się zajmujemy, a nie ściganiem się na tweety z Patrykiem Jakim - podsumował.

"Nie ma mowy o agitacji"

Podczas wtorkowej konferencji kandydat Zjednoczonej Prawicy był pytany o słowa szefa Państwowej Komisji Wyborczej, który krytycznie odniósł się do prowadzenia kampanii wyborczej, choć ta formalnie się nie zaczęła (do tego potrzebne jest zarządzenie Prezesa Rady Ministrów - red.). Jaki stwierdził, że nie będzie spowalniał politycznego tempa. - Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że prowadzi kampanię, wiec my nie mamy na co czekać - zaznaczył.

Jaki tłumaczył, że stara się spotykać z dziennikarzami i mieszkańcami systematycznie i rozmawiać o różnych problemach stolicy, związanych głównie z reprywatyzacją. Zapewnił, że taka jest rola każdego polityka - aby spotykać się z wyborcami przez całe cztery lata, a nie tylko przy okazji wyborów.

- Nie mam zamiaru spowalniać kampanii, bo wiem, o co walczę. Walczę o to, by wyrwać Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej - podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Nieco ostrożniej słowa szefa PKW skomentował Trzaskowski. - W moim przypadku nie ma mowy o żadnej agitacji wyborczej. Ja nigdzie nie mówię: proszę na mnie głosować. To nie jest kampania wyborcza, która zostanie formalnie zaordynowana przez Państwową Komisję Wyborczą - zapewniał. - Mamy propozycje programowe do dyskusji i to też jest naturalna część pracy posła. Nie ma mowy o prowadzeniu jakiejkolwiek agitacji - dodał.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • samiswoi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 19:33 ~samiswoi

  Odra Opole ! Ja Legie w dp pdle!

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 14:42 ~Warszawiak

  rsz~rsz

  Nie zajmuj się Jakim ,mów o sobie


  gadasz głupoty :) przestać oglądać media głównego nurtu non stop to otworzysz w końcu oczy :)
  Jaki jest mega kolesiem! :) Będę na niego głosował :)

 • Polack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 13:21 ~Polack

  jaki, jaka jakie ...

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 12:29 ~jar

  Cytuję: "Prowadziliśmy wiele działań już kilka miesięcy temu" kandydat PO formalnie przyznał się do ŁAMANIA PRAWA wyborczego i powinien zostać przykładnie UKARANY.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 12:11 ~Jacek

  WKURZONA~WKURZONA

  trzaskowski!!!!! GLOSUJE NA OSOBE!!! a nie na partie. Z pewnoscia na pana NIE!!!! ja, moja rodzina, przyjaciele i ich rodziny,znajomi i ci wszyscy ktorzy pana znaja daja kredyt zaufania partii ktora tak duzo zrobila i wiecej chca zrobic z mysla o OBYWATELACH
  a nie o swoich glebokich kieszeniach .W chwili obecnej wybieram PIS poniewz najwicej od nich dostalam: stabilnosc,bezpieczenstwo,GODNOSC.A idz do pracy a nie polityki LEWUSIE  Hahaha głosujesz na osobę. Jasne ale głosując na Jakiego tak naprawdę głosujesz na całkiem inną osobę - Jarosława Kaczyńskiego.

 • rsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 11:56 ~rsz

  Nie zajmuj się Jakim ,mów o sobie

 • ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 11:12 ~ada

  Ale jest duże ryzyko, że tak jak cała PO będzie lobbował na rzecz "Warszawy dla bogatych". A w Warszawie również mieszkają nierzadko wykształceni, ale skromnie żyjący ludzie, których nie stać na wymianę auta co 3-4 lata i którzy chcą mieć dostęp do normalnych sklepów i normalnych usług. Chcemy również rozliczenia afery reprywatyzacyjnej i zatrzymania zwrotów.

  szyderca~szyderca

  Dlaczego ciągle jakaś ludność napływowa chce rządzić w Warszawie? Niech pan Jaki Taki porządzi trochę w swoim ojczystym Opolu, a nie rzuca się od razu na stolicę. Wybory powinien wygrać w cuglach, bo przecież to taki światowiec...Trzaskowski jest przynajmniej urodzony w Warszawie, wykształcony w Warszawie i zna bóle i potrzeby miasta od podszewki.

 • Ulga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 11:02 ~Ulga
  Waeiak~Waeiak

  Panie Trzaskowski o zlobkach juz w lutym pan mowil i co? Jak zwykle po gada i nic nie robi. Mam wrazenie byleby do zloba. Smutne ale prawdziwe.
  GallusAnonimusGallusAnonimus

  Ale co ma zrobić? On jest kandydatem, nie Prezydentem, on chodzi po mieście i sprawdza co i jak można załatwić dla obywateli, a nie obiecuje gruszki na wierzbie takie jak 500+ (znajoma z dwójką dzieci poniżej 18 roku życia wydaje ~650zł więcej niż przed dostaniem 500+, a kupuje cały czas te same produkty.) czy inne farmazony które przeciętnego obywatela pogrążyły w wydatkach.
  RazDwaTrzy~RazDwaTrzy

  1) Trzaskowski jest, był i będzie prawą ręką HGW, więc nie jest po prostu kandydatem
  2) Wiesz co znaczy powiedzenie o gruszce na wierzbie? Chyba nie... bo 500+ jest dostarczane tak jak PiS obiecało. Koszty życia są tu odrębnym faktem nie a propos.
  3) Mi HGW podniosła trzykrotnie użytkowanie wieczyste za garaż, więc nie dam sobie wcisnąć, że to niby taka przyzjazna ekipa.
  Motyw~Motyw

  Może wreszcie przestańmy rozpamiętywać, co zrobiła HGW, a zacznijmy myśleć o programie proponowanym przez pana Trzaskowskiego. Szlagwort, że niby Trzaskowski będzie kontynuował politykę swojej poprzedniczki, to wyborczy numer Jakiego.

  A co PiS zrobił czy robi w kwestii żłobków ? Dał patologicznym rodzinom po pięć stów na DRUGIE dziecko i na tym poprzestał, zamiast jakoś ulżyć rodzicom z dziećmi.

 • Nie dziwota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 10:56 ~Nie dziwota


  gnida~gnida

  p.Trzaskowski ogarnij sie pan,wszystko zrobicie by osmieszyc kolegi dla polityki i lekkiego chleba Polska jest jedna dla kazdego,to co Pan robi to juz jest swinstwo.
  Wesz~Wesz

  A jak nazwać to, co robi przybłęda Jaki ? Wygłupia się i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Niezbyt trudno jest " Ośmieszyć kolegi " takiego, jak kandydat PiSu. Jaki z niego słabowity, wrażliwy chłopaczek, zupełnie nieodporny na nieoczekiwane wypowiedzi kontrkandydata. Ale przy takim poziomie kultury i wykształcenia, to wcale nie dziwi.

 • Porządek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 09:58 ~Porządek

  Ewa~Ewa

  Widać i słychac jak im strach zajrzał w oczy. Tylko Pan Patryk Jaki może PO latach przywrócić porządek w Warszawie

  Własnie. Widać, że PiSowi trzęsą się kacze łapy. Szczególnie widać to w zachowaniu znakomitego kandydata z Opola.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »