Informacje

09.01.2014 12:25 chcą zmiany w tym miejscu

"Pasztet na Krakowskim Przedmieściu". Kombatanci o klubie go-go

SERWISY:

- Wychodzi nam pasztet w postaci erotycznego klubu go-go w samym centrum Krakowskiego Przedmieścia - tak sprawę kontrowersyjnego lokalu komentują kombatanci. Oczekują też, że ta działalność zniknie, a zastąpi ją kulturalna.

- Wydaje nam się, że jest to głębokie nieporozumienie. Jeżeli takie kluby muszą istnieć, to niech istnieją gdzieś dyskretnie, na zapleczach – mówi przed kamerą TVN24 Tadeusz Filipkowski, rzecznik Światowego Związku Żołnierzy AK.

"Niech się martwią władze"

Już w środę kombatanci przyjęli uchwałę, w której potępiają uruchomienie klubu go-go na Krakowskim Przedmieściu. Przypominają, że z kamienicą związana jest akcją batalionu "Parasol". Zwracają się także z apelem do prezydent i radnych.

Teraz przekonują, że nie powinno być zgody na taką działalność w tym miejscu.

- Nie posądzam pani prezydent, która sama pochodzi z rodziny AK-owskiej, jest związana z Warszawą, o wyrażenie zgody na taką działalność - twierdzi Filipkowski. -  Czy to można cofnąć? O to niech się martwią już władze Warszawy i pani prezydent i rada miasta. W każdym razie stoimy mocno na stanowisku: nie w tym miejscu - dodaje.

Kombatanci oczekują zmiany decyzji w sprawie działalności klubu go-go w tym miejscu. Proponują, żeby tu się znajdowała jakaś placówka kulturalna. - Ale nie o przeznaczeniu erotycznym– zaznacza rzecznik.

Mieszkańcy podzieleni

Pytani przez nas mieszkańcy Warszawy są podzieleni w opiniach na temat lokalizacji klubu go-go przy Krakowskim Przedmieściu.

Władze dzielnicy Śródmieście przekonują, że jest to prywatna kamienica i niewiele da się zrobić.

Obecnością klubu tak blisko kościoła św. Anny zniesmaczony jest proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd.

Sieć tych lokali erotycznych posiada swoją filię również na wrocławskim rynku. O sprawie pisali dziennikarze TVN24 Wrocław. Pojawiały się głosy, że jest to upokarzające dla kobiet, ale większych protestów w sprawie lokalizacji nie było.

Właściciel erotycznego lokalu przysłał na Kontakt 24 oświadczenie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bardziej prawdziwy partiota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2014 16:03 ~bardziej…

  Ważne by zarówno kobiety jak i mężczyźni mieli dostęp do pracy w klubach go-go. Jedni i drudzy powinni mieć prawo by realizować się w branży jaką lubią. Narazie mężczyźni pod tym względem posostają w tyle. Druga sprawa to, że odpowiedzialni obywatele powinni znacznie silniej lobbować za powstawaniem podobnych miejsc by naród mógł się wyszumieć a nie rozrabiac na stadionach i demolowac miasta, parafrazując Lema.. . Takich miejsc na mapie Warszawy zdecydowanie brakuje. Trzecia zaś sprawa to problem równouprawnienia, który pojawia się gdy chce się pójśc do klubu chip-n-dale's. Zdecydowanie zbyt mało jest takich miejsc dedykowanych kobietom. I tu kobiety tracą, ze względu na szacunek dla kobiet należy czym prędzej ogłosić przetarg na powstanie tego rodzaju lokalu. Najlepiej zaraz obok, bo to doskonała lokalizacja.
  Urzędnicy powinni z pewnością uważnie obsarwować takie miejsca, ale jedynie po to by pilnować terminowych płatności czynszu.
  A kler, no cóż z jednej strony się awanturuje a chyłkiem sam nierzadko odwiedza podobne lokale, tyle że "po cywilnemu" i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jedyne co może irytować to naburmuszenie i oburzenie na pokaz, a to własnie jest działanie na szkodę tego Państwa.


  ES28ES28


  To jest następny padół w rozumowaniu ludzi, tak jak tęcza na Placu Trzech Krzyży!
  hops~hops


  padół to jest wypowiadać na tematy sobie nieznane (tęcza była na Placy Zbawiciela). a to co reprezentują kombatanci to nic innego jak ciemnogród w idealnym wydaniu.

 • mefor_57

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2014 08:42 mefor_57

  Partia Palikota (obecnie Twój Ruch) jest gorącym zwolennikiem wolności i popiera obecność tego Klubu na Krakowskim Przedmieściu i potępia sprzeciw Kościoła w tej sprawie.
  Jednocześnie Twój Ruch jest zwolennikiem gender. Dlaczego? Ponieważ gender to nauka, która ma upowszechniać równouprawnienie kobiet i mężczyzn oraz doprowadzić do upowszechnienia zmiany zasad i obyczajów w społeczeństwie w duchu poszanowania praw kobiet przez mężczyzn.
  Proszę o lekturę artykułu w GW: http://wyborcza.pl/2029020,75248,14142819.html

  Jak zatem Państwo z Twojego Ruchu radzą sobie intelektualnie z następującym konfliktem logicznym:
  - z jednej strony są za równouprawnieniem kobiet i mężczyzn i szanowaniem praw kobiet w świecie, w którym te prawa są naruszane i ignorowane przez mężczyzn
  - z drugiej zaś strony popierają istnienie takich przybytków, które jak wykazała dziennikarka Gazety Wyborczej, stoją w rażącej sprzeczności z respektowaniem tych praw.
  Istna schizofrenia!!!
  I jak się pan Panie Januszu i panowie z Twojego Ruchu z tym czujecie?!!!

 • hops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 13:51 ~hops

  ES28ES28


  To jest następny padół w rozumowaniu ludzi, tak jak tęcza na Placu Trzech Krzyży!


  padół to jest wypowiadać na tematy sobie nieznane (tęcza była na Placy Zbawiciela). a to co reprezentują kombatanci to nic innego jak ciemnogród w idealnym wydaniu.

 • trojan13991

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 18:48 ~trojan13991

  witam kościół sprzeciwia się klubowi go go a przed watykaniem przed lata znajdowały się największe domy rozpusty w rzymie i czy to było miejsce dyskretne i postronne

 • QAZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 17:29 ~QAZ

  Szanowni kombatanci, żyjcie i pozwólcie żyć innym. Cała Warszawa była miejscem intensywnych walk i tak naprawdę w każdym miejscu można by się doszukać "miejsca uświęconego krwią Polaków". Nie można wszędzie nastawiać pomników, nawieszać tablic upamiętniających i żyć wyłącznie tragiczną przeszłością Stolicy, bo to jakiś absurd.

 • pit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 16:11 ~pit

  Ja rozumiem poniekąd kombatantów, ale de facto o każdy budynek w Śródmieściu warszawy, na Woli czy Mokotowie toczyły się ciężkie walki. Nie należy zapominać, ze walka toczyła się przede wszystkim o wolną Polskę. Więc mamy już te wolną Polskę, ale jest problem, żeby w tej wolnej Polsce istniał wolny klub go-go?

 • oland

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 15:42 ~oland

  Drodzy kombatanci. Popatrzeć każdy może. A wam już tylko patrzenie pozostało. Czy to zazdrość przemawia przez was? Tyle dobra będzie się tam kręciło a wy nic. I to was tak boli?

 • kombpo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 15:35 ~kombpo

  sa wawiedzeni bo nie mają zniżek kombatnackich w klubie....od taka zemsta

 • szczwany lisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 15:15 ~szczwany lisek

  NIE dla burdelu na Krakowskim!Wypad z tym pornograficznym shitem za miasto!To jest reprezentacyjna ulica.I co z tego że prywata?To może niech wysadzi w powietrze jak taki mądry-.-

 • AntyPOPiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 14:50 ~AntyPOPiS

  Zamknąć i kolejne niepotrzebne nikomu muzeum zrobić. Hahahaa

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »