Informacje

08.04.2012 07:17 drugi pociąg wyjechał na tory

Pasażerowie zmienili pociągi WKD

SERWISY:

W służbie Warszawskiej Kolei Dojazdowej jeździ już drugi nowoczesny skład EN97, z numerem 002. Wprowadzono w nim sugerowane przez pasażerów zmiany. W przeciwieństwie do pierwszego pociągu, nie sprawia żadnych problemów – informuje na warszawa@tvn.pl internauta Michał.

Pociąg 002 trafił do grodziskiej lokomotywowni 28 marca. – Odbiory poszły bardzo sprawnie i pojazd wyjechał na trasę 3 kwietnia – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. - Jak na razie sprawuje się bez zarzutu – dodaje, potwierdzając informacje od internauty.

To zasługa między innymi pasażerów. Zgłaszali oni WKD swoje uwagi i propozycje zmian, kiedy na tory wyjechał pierwszy EN97. Kolejarze zapytali wówczas  o opinie na temat nowych pojazdów. W odpowiedzi przyszły 104 listy.

Większość sugerowanych zmian udało się producentowi, PESIE Bydgoszcz, wprowadzić w drugim dostarczonym pociągu - informuje WKD.

Co się zmieniło?

- Obniżone o kilkanaście centymetrów są poręcze pod sufitem. Zamontowane zostały nowe, pionowe i poziome, poręcze w środkowej części pojazdu i przy trzech z czterech wejść – wylicza Kulesza.

Zmieniono system informujący pasażerów o przystankach.

– Pasażerowie skarżyli się, że po zatrzymaniu pojazdu mija zbyt dużo czasu, zanim mogą otworzyć drzwi przyciskiem. Teraz jest to możliwe niemalże natychmiast po tym, jak zezwoli maszynista – tłumaczy Kulesza.

W nowym pociągu zawieszenie jest bardziej miękkie, więc pasażerom jedzie się wygodniej.

Uwagi zgłaszali też sami kolejarze. Na ich wniosek zmieniono miejsca mocowania kamer. Dzięki temu objęte monitoringiem będzie niemalże całe wnętrze pojazdu.

Wkrótce kolejne

Kolejne dwa nowe pociągi mają trafić do Grodziska pod koniec kwietnia. – Jeżeli nie napotkamy na żadne problemy podczas odbiorów, to pasażerowie pojadą nimi już w pierwszym tygodniu maja – obiecuje Kulesza.

W barwach WKD jeździć będzie 14 pociągów EN97. Wyposażone są w klimatyzację, monitoring i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie mają zostać dostarczone do końca bieżącego roku.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 10:26 ~karol

  Sue~Sue

  I takcnajlepsze są 'nowe- stare' wkd. Te najnowsze niestety nie spełniają funkcji transportowej do końca. Powinny być stoliczki jak w poprzednich wersjach. Mnóstwo osób dojeżdża w okolicach godziny do Warszawy a kawy nie ma gdzie postawić:)


  i jak tu rozbic flaszke jak stolka nie ma?

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 20:49 ~Maciek

  WKD powinno w końcu pomyśleć również o swoich sąsiadach, czyli mieszkańcach posesji położonych blisko przejazdów i zajezdni. Syrena zamontowana na kolejce powinna być znacznie cichsza lub przynajmniej używana z głową.

 • shivs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 13:12 ~shivs

  co by nie powiedzieć, to miło, że nastaje nowa mentalność: producent bierze pod uwagę wskazówki użytkowników - to takie proste! ludzie nie utrudniają sobie wzajemnie życia i od razu żyje się przyjemniej... peace

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 09:30 ~qwe

  @III WKD nie ma nic wspólnego z Olszynką Grochowską - nawet tam nie dojedzie bo trasa kończy się po drugiej stronie Wisły. WKD to odrębna firma a z KM ma tyko tyle wspólnego, że mniejszościowym udziałowcem WKD jest Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem KM. Widać,że nie korzystasz z WKD nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj i nie ośmieszaj.

 • lll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2012 08:05 ~lll

  Jak zwykle cukierkowo i wspaniale tvn pisze o tych z ktorymi się przyjaźni. Dlaczego zatem portal WPR pisze, że NIE UDAŁO SIĘ WPROWADZIĆ WSZYSTKICH ZMIAN - SZCZEGÓLNIE UKLADU SIEDZEŃ? Może spytalibyście ludzi na przystankach, a nie jakiegoś donosiciela matola podniecającego się nową lokomotywą na Olszynce Grochowskiej - mającego ambicję zostać szmatlawcowym donosicielem.

 • MNX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 19:02 ~MNX

  11:06 ~LUcjan z Włodawy

  A co to za wynalazek to WKD i gdzie to jeździ?

  Na Marsa ograniczniku....

 • WGM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 18:10 ~WGM

  A kiedy zostana wprowadzone automaty do sprzedaży biletów? Zazwyczaj po 19 wszystkie kasy gdzie można zakupić bilet WKD sa pozamykane i ozna zakupic bilet jedynie u maszynisty co czesto owocuje kilkuminutowym opoznieniem kolejki na tarsie... mogliby sprzedawac takie bilety jak na zasadzie automatow w skmce z tymze wybierasz odkąd do kad jedziesz, placisz za bilet i nawe go nie musisz kasowac bo skasowany wyskakuje z automatu... ile taki automat może kosztowć?

 • Sue

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 17:19 ~Sue

  I takcnajlepsze są 'nowe- stare' wkd. Te najnowsze niestety nie spełniają funkcji transportowej do końca. Powinny być stoliczki jak w poprzednich wersjach. Mnóstwo osób dojeżdża w okolicach godziny do Warszawy a kawy nie ma gdzie postawić:)

 • skaut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 15:02 ~skaut

  LUcjan z Włodawy~LUcjan z Włodawy

  A co to za wynalazek to WKD i gdzie to jeździ?

  LUcjan, siedź na dupie i nie ruszaj się z Włodawy!

 • elblążanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 12:57 ~elblążanin

  LUcjan z Włodawy~LUcjan z Włodawy

  A co to za wynalazek to WKD i gdzie to jeździ?


  Na Księżyc.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »