Informacje

06.09.2013 20:01 nie zatrzymują się na niektórych przystankach

Pasażerowie zerwali hamulec. Pociągi stanęły

SERWISY:

Na przystanku Warszawa Powiśle pasażerowie pociągu z Mińska Mazowieckiego zaciągnęli i uszkodzili hamulec bezpieczeństwa. Składy jadące w kierunku dworca Zachodniego zostały skierowane na tory dalekobieżne. Blokujący tory pociąg został usunięty po godzinie 21.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19.00. Pociągi jadące od Warszawy Wschodniej nie zatrzymywały się na przystankach Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Opóźnione pociągi

Kolejarze skierowali niektóre pociągi na inne tory. W kierunku Sochaczewa część składów omijała przystanek Warszawa Włochy, zaś w stronę Skierniewic niektóre z nich nie zatrzymywały się na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

Pociąg udało sie usunąć z torów o godzinie 21.15. - Na miejsce przyjechał drugi skład, który ze swoich sprężarek napełnił układ hamulcowy uszkodzonego składu - powiedział Robert Kuczyński z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak informują Koleje Mazowieckie, pociągi na linii średnicowej podmiejskiej mogą być opóźnione do 40 minut.

Z powodu incydentu wprowadzono honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w autobusach i tramwajach, na ulicach pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Bilety honorowane są również w pociągach dalekobieżnych. Potrwa to do godziny 24.00

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • roszczeniowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2013 20:16 ~roszczeniowiec

  No co, przecież pasażer płaci to ma prawo wymagać, żeby móc sobie zaciągnąć i uszkodzić hamulec bezpieczeństwa i zablokować ruch na wiele godzin. Pasażerowi przecież wszystko wolno :) W końcu za jego pieniądze kupili ten hamulec.

 • Ochociak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2013 20:10 ~Ochociak

  SKM są beznadziejne i zawodne i nikt w Wawie z nich nie korzysta jako środka komunikacji zastępczej dla autobusu/ metra. Pociągi jeżdżą co 40/30 minut, stacje mają w lesie albo między działkami i nie są zintegrowane z pozostałym transportem publicznym. Na stacjach przydałby się system tablic elektronicznych informujących gdzie jedzie dany pociąg i na jakich stacjach się zatrzymuje. SKM z lotniska przez Ochotę/ Włochy to kompletna porażka: pociągi jeżdżą puste w obie strony na około miasta, a z peronu W-wa Rakowiec najwyżej użytek ma lokalne młodociane menelstwo, które już doszczętnie wszystko co się dało zabazgrało sprejem.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2013 10:25 ~tubylec

  @mms

  W kierunku Sochaczewa przystanek Warszawa Włochy (i Ursus Północny) można ominąć bo jest połączenie z Warszawy Zachodniej do Gołąbek przez Odolany.

 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2013 08:44 ~Aga

  Stojąc na peronie w stronę dworca wschodniego, widziałam jak młody chłopak , który (z moich obserwacji) zagapił się i nie zdążył wysiąść chwycił za hamulec i sobie poszedł :)

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2013 01:30 ~lolo

  Jakie kibole skoro hamulec zaciągnęli na Powiślu? Najprawdopodobniej była to grupa naćpanych "koksów" zaczepiających i wyklinających ludzi na peronie. Policja sprytnie ich podeszła, ale nie wiem jak skończyła się interwencja. To było pociąg AKM więc nowoczesny z kamerami i innymi bajerami. OBCIĄŻYĆ WINOWAJCÓW KOSZTAMI CAŁEJ AKCJI.
  Jechałem pociągiem zaraz po tym felernym. Stanęliśmy jakieś 200m przed peronem stacji. Przez 20min zero informacji, później konduktor powiedział, że coś się stało z hamulcami pociągu przed nami i może to chwile potrwać. Ludzie zaczęli iść torami w stronę stacji Powiśle to było dość niebezpieczne (skarpa, kamienie, jeżdżące pociągi). Myślę, że taką swojego rodzaju "ewakuacją" powinna zając się Służba Ochrony Koleji, albo policja. A policja łapała ludzi, którzy wchodzili z torowiska na peron.... Pełna porażka. Ponad godzina w plecy....

 • Vulture

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 22:54 ~Vulture

  Ozi~Ozi

  Czyli w pociągach hamulce są jednorazowe? Coś jak poduszka powietrzna: raz wypali trzeba nową wstawić w warsztacie? Fajnie...


  Nie są jednorazowe, hamulce awaryjne zakleszczają się podobnie jak chwytacze w dźwigach. Odblokowanie ich nie jest takie szybkie.

 • loker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 22:53 ~loker

  Jechałem z Warszawy Falenicy pociągiem KM 701. Pociąg nagle zatrzymał się między Warszawą Olszynka Grochowska a Warszawą Wschodnią. Czekaliśmy ponad 30 minut na odjazd, by podjechac bliżej Wschodniej i tam czekać kolejne 10 na wjazd w perony (brak miejsca). Na peronie oczywiście tłumy ludzi. Nie było żadnych informacji przez megafony, że mogę jechać pociągiem dalekobieżnym, bądź autobusem czy tramwajem na osdtawie biletu Kolei Mazowieckich! A na Wschodniej byłem cały czas, by byłem kupić bilety. Za to na pociag powrotny musiałem długo czekać.

 • gruby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 22:51 ~gruby

  mam tylko jedno pytanie "kiedy ktoś został ukarany za bezpodstawne użycie hamulca awaryjnego w pociągu czy tramwaju ???????? no właśnie więc nie powinniśmy się dziwić że bydło tak się zachowuje

 • pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 22:36 ~pasazer

  czy każdy mecz na stadionie narodowym ma się wiązac z opoznieniami na koleji. Stadion powinien być wybudowany nie w centrum miasta a pod miastem.Gdzie był pociąg zastępczy?...

 • Ozi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2013 22:24 ~Ozi

  Czyli w pociągach hamulce są jednorazowe? Coś jak poduszka powietrzna: raz wypali trzeba nową wstawić w warsztacie? Fajnie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »