Informacje

25.02.2011 17:42 zmiany od 1 marca

Pasażerowie współtworzyli rozkład Kolei Mazowieckich

SERWISY:

Nowe połączenia, wydłużone trasy i  dodatkowe kursy. Od wtorku Koleje Mazowieckie zmieniają rozkład jazdy. – Staraliśmy się uwzględnić jak najwięcej uwag pasażerów, było ich kilkadziesiąt – tłumaczy Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa przewoźnika.

Po zmianach w rozkładzie wprowadzonych w grudniu ubiegłego roku, pasażerowie zaczęli nadsyłać swoje sugestie. Przez kilkanaście tygodni uzbierało się ich 80. – W korekcie rozkładu udało się nam uwzględnić 35 procent uwag – tłumaczy Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa KM.

Dlaczego tylko tyle? Jak tłumaczy rzeczniczka, Koleje Mazowieckie nie są jedyna firma transportową i wiele zmian jest uzależnionych od pozostałych przewoźników. – Jest ich kilku, a tory są jedne, nie było możliwości żeby wprowadzić wszystkie uwagi – dodaje Nowakowska.

Dodatkowo na korektę rozkładu jazdy wpłynęły modernizacje tras kolejowych. Chodzi tutaj o trasę z Warszawy do Skierniewic, Dęblina czy Działdowa. – Prace modernizacyjne są nieuniknione. Tam gdzie to możliwe nasze bilety będą honorowane u innych przewoźników, lub pojawi się komunikacja zastępcza – uspokajała Nowakowska.

Szczegóły wszystkich zmian są dostępne na stronie Kolei Mazowieckich, poniżej przedstawiamy te najważniejsze:

Warszawa – Skierniewice: większość pociągów będzie odwołana. Niektóre będą kończyły albo rozpoczynały trasę w Skierniewicach. Na odcinku Żyrardów – Skierniewice bilety KM będą honorowane w wybranych pociągach Intercity oraz Przewozów Regionalnych.

Warszawa – Łuków: pociągi na tej trasie będą zatrzymywać się na dodatkowych stacjach. Przez miejscowość Mieni przejedzie skład wyruszający z Siedlec o godzinie 18:50. Natomiast do Koszewicy dojedziemy pociągiem wyjeżdżającym z Siedlec o 5:11. Pasażerowie wyjeżdżający z Warszawy Zachodniej o godz. 15:10 i 16:10 przejadą przez stację w Cisiu. Tam też będzie się zatrzymywał skład wyjeżdżający z Góry Kalwarii o 16:20.

Zmieni się również godzina wyjazdu pociągu z Mińska Mazowieckiego w kierunku stolicy. Zamiast o 8:53 skład wyruszy o 9:07. W weekendy pociąg z Siedlec do Łukowa odjedzie o 20:01, a nie jak do tej pory o 19:48. Natomiast w przeciwnym kierunku odjedziemy o 6:58.

Warszawa – Łowicz: na tym odcinku kolejarze postanowili wydłużyć trasę niektórych składów. Odjeżdżając z Warszawy Wschodniej o 17:05 dojedziemy aż do Łowicza (wcześniej tylko do Sochaczewa). Na wydłużonej trasie pojedziemy też w przeciwnym kierunku wyjeżdżając z Łowicza o 21:10.

Pojawią się też nowe składy kursujące na trasie Warszawa Wileńska – Tłuszcz (wyjazd o 0:38 w dni robocze oraz w weekendy o 1:38). Niestety kolejarze zlikwidują aż cztery kursy: Tłuszcz – Warszawa Wileńska (odjazd 22:21 w przeciwnym kierunku o 3:38), Warszawa Wileńska – Wołomin (odjazd o 1:38 w przeciwnym kierunku o 2:09).

Warszawa – Dęblin: utrudnienia na tym odcinku pojawią się z powodu modernizacji trasy kolejowej ze stolicy do Skierniewic. Pasażerowie będą musieli przyzwyczaić się do specjalnego rozkładu jazdy. Ponadto część pociągów pojedzie na skróconej trasie z lub do Warszawa Falenica oraz Warszawa Gocławek.

Warszawa – Skarżysko Kamienna/Góra Kalwaria: pasażerowie zyskają dwa nowe połączenia z Góry Kalwarii do Czachówka Płd. (wyjazd o 6:11, a w przeciwnym kierunku o 6:35). W Czachówku Górnym zatrzyma się pociąg jadacy z Warszawy Wschodniej do Radomia (wyjazd o 15:58). Kolejarze postanowili też, aby pociąg z Radomia do Skarżyska Kamiennego (wyjazd o 5:24) kursował codziennie, a skład wyjeżdżający o 6:24 w weekendy.

Warszawa – Legionowo – Działdowo: do końca maja pociągi będą kursować wahadłowo, ale tylko na odcinkach: Działdowo – Mława, Konopki – Ciechanów, Ciechanów – Gąsocin, Gąsocin – Świercze, Nasielsk – Modlin, Modlin – Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki – Chotomów, oraz na stacji Warszawa Praga.

Ponadto większość pociągów zostanie odwołana, w ich miejsce będzie komunikacja zastępcza, a w wybranych pociągach pokrywającą trasę będą honorowane bilety KM.

bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 17:36 ~mark

  kiedy wrescie zatrudnicie ludzi kompetentnych do układania rozkładów jazdy na trasie w-wa-skierniewice.i kiedy przestaniecie manipulować przy tych rozkładach?wprowadzacie totalny bałagan i ludzie was przeklinaja.ale kasę za bilety bierzecie.to jak wam płacą to i żądają szacunku.to nie jest bydło tylko ludzie i traktujcie nas jak ludzi,bo się skrzykniemy i przestaniemy wam płacić.

 • danton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 17:28 ~danton

  na trasie warszawa-skierniewice jest zbyt mało pociągów.ich częstotliwość powinna być wyższa w godz:5-7;12-16i18-23.ponadto zbyt częste zmiany rozkładu jazdy powodują bałagan i sprawiają,że ludzie jadący do w-wy musza wyjeżdżac2godz.wcześniej aby zdążyc do pracy.uważam że pociągi jadące do żyrardowa powinny być puszczane do skierniewic,bo masa ludzi właśnie stamtąd dojeżdża do pracy i z niej wraca.życzę więcej wyobrażni układającym rozkłady.

 • kp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 13:26 ~kp

  "wtacza się jedna jednostka a ludzi na stacji starczyło by na 3 wagony"

  Przecież jedna jednostka to właśnie 3 wagony - więc prosicie, a będzie wam dane :)
  A do Łukowa to może niech Lublin zapewnia połączenia, a nie Warszawa, co?
  Koleje Mazowieckie za darmo nie będą jeździć po lubelskim.

 • kc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 08:33 ~kc

  Z powodu remonut torów na odcinku Warszawa-Skierniewice zabierają pociągi do Pilawy i to w najwikszym szczycie powrotów z pracy 16:33 z Warszawy Zachodniej. Czy to normaln?? I ten rozład współtworzyli pasażerobie-śmieszne. Takie rzeczy to tylko na kolej!

 • Kl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 01:45 ~Kl

  Łuków powinien kierować pretensje do UM województwa lubelskiego. Wycofane z trasy do Łukowa składy powinny zasilić trasy na Mazowszu

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 01:02 ~sebastian

  Ludzie, kolega dojeżdza z Sulejówka do Centrum w ciągu 45 minut a ja z Tarchomina który jest w Warszawie jedę 60 minut. Przyzwyczajcie się. Nie może być Wam lepiej niż Nam.

 • Pasażer KM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2011 22:51 ~Pasażer KM

  Koleje Mazowieckie raczyły nie uwzględnić uwag m.in. władz Łukowa i wielu mieszkańców tego miasta. Zapotrzebowanie na pociągi bezpośrednie z Łukowa do Warszawy w każdej porze dnia jest ogromne, ale KM uparcie nie chcą poprawić sytuacji na tej linii, podczas gdy do Łowicza uruchamiają dodatkowy pociąg. Ale w mediach jak zwykle wszystko pięknie, uwzględnione uwagi pasażerów, etc. A rzeczywistość swoje...

 • Gorzata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2011 22:47 ~Gorzata

  Warszawa – Dęblin: utrudnienia na tym odcinku pojawią się z powodu modernizacji trasy kolejowej ze stolicy do Skierniewic.
  - co ma piernik do wiatraka?!

  Pasażerowie będą musieli przyzwyczaić się do specjalnego rozkładu jazdy.
  - co? co to za informacja? specjalny rozkład jazdy? to raczej PKP jest firmą specjalną!

  Ponadto część pociągów pojedzie na skróconej trasie z lub do Warszawa Falenica oraz Warszawa Gocławek.
  - po co mają jechać do W-wa Gocławek, niech jadą tylko do Wschodniej, ale nie kolejarze muszą dojechać do roboty na Olszynke Grochowską. Czytając takie fanaberie PKP to tylko rzygać się chce!

  POPIERAM PRZEDMÓWCĘ!!!

 • Pablito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2011 21:37 ~Pablito

  Warszawa – Dęblin: utrudnienia na tym odcinku pojawią się z powodu modernizacji trasy kolejowej ze stolicy do Skierniewic.
  - co ma piernik do wiatraka?!

  Pasażerowie będą musieli przyzwyczaić się do specjalnego rozkładu jazdy.
  - co? co to za informacja? specjalny rozkład jazdy? to raczej PKP jest firmą specjalną!

  Ponadto część pociągów pojedzie na skróconej trasie z lub do Warszawa Falenica oraz Warszawa Gocławek.
  - po co mają jechać do W-wa Gocławek, niech jadą tylko do Wschodniej, ale nie kolejarze muszą dojechać do roboty na Olszynke Grochowską. Czytając takie fanaberie PKP to tylko rzygać się chce!

 • jaboniety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2011 21:31 ~jaboniety

  O ile nie dadzą podwójnych składów na wszystkie ranne i popołudniowe połączenia na S9 i KM9, to TVN Warszawa może sobie zaklepać jakiś termin w przyszłym tygodniu i zrobić materiał o niewiarygodnym ścisku i pasażerach zostających na stacji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »