Informacje

16.02.2014 14:12 apel o przestrzeganie przepisów

Parkują na środku Emilii Plater. Straż miejska wlepia mandaty

SERWISY:

Strażnicy przestali patrzeć przez palce na kierowców zostawiających samochody na lewym pasie ulicy Emilii Plater. Nie dość, że stają na zakazie, to jeszcze przebiegają przez ulicę. Po powrocie za wycieraczką kierowcy znajdą niemiłą niespodziankę.

Funkcjonariusze powiedzieli dość wszystkim łamiącym przepisy na Emilii Plater. Kierowcy nonszalancko parkujący na lewym pasie nie mogą już liczyć na pobłażliwość straży miejskiej.

- Odcinek ul. Emilii Plater od Jerozolimskich do ul. Śliskiej znajduje się w strefie obowiązywania znaku B-36 z tabliczką T-24. Kierowcy są więc poinformowani, że w tym miejscu nie wolno parkować, a samochód może zostać usunięty na koszt właściciela pojazdu – informuje Andrzej Snopkiewicz z-ca naczelnika pierwszego oddziału terenowego straży miejskiej.

Jak dodaje,  kierowcy po pozostawieniu samochodów dodatkowo przechodzą w miejscach do tego niewyznaczonych, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników ruchu i dla samych siebie.

Straż apeluje

Skala zjawiska przerosła już cierpliwość strażników. - Samochody parkują na lewym pasie, który kończy się przed Świętokrzyską. Wiele z nich ma za wycieraczką mandaty – relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodaje, w tym miejscu jest duża rotacja. – Kierowcy cały czas przyjeżdżają i odjeżdżają. Mało który samochód stoi tu cały dzień – mówi.

Jak informuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich problem nie jest nowy. - Już od zeszłego roku zgłaszaliśmy problem z nielegalnym parkowaniem na Emilii Plater. Policjanci wprowadzili w tym miejscu dodatkowe patrole – tłumaczy Gałecka. Poskutkowało to jednak tylko na krótko. Gdy policjanci przestali pilnować ulicy, wróciły na nią nielegalnie zaparkowane samochody.

Straż miejska ostrzega i apeluje do kierowców, aby stosowali się do przepisów.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2014 14:41 ~Rafał

  ytzarki~ytzarki

  Przepisy przepisami, ale zacznijmy od tego ,że Miasto zabrało w niedopuszczalny sposób kierowcom 100 miejsc parkingowych (w tak ważnym miejscu, gdzie parkowało np.wielu przyjezdnych do pobliskiego dworca). W zamian za to mamy dziwny projekt -szare kamienie i parę drzewek.

  Przepraszam bardzo, ale gdzie jest napisane, że do centrum miasta trzeba przyjeżdżać samochodem? Należy ograniczać liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta wszędzie tam, gdzie nie widać wokół nic prócz parkujących samochodów, a tak było przed remontem Emilii Plater. Kolejnymi miejscami powinny być pl. Teatralny, pl. Konstytucji, pl Powstańców Warszawy i wiele innych miejsc.

 • majeko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2014 11:05 ~majeko

  Wystarczy zakazać postoju wokół "Złotych" i już zmusimy kierowców albo do łamania przepisów, albo do parkowania po 5 zeta za godzinę na tym "właściwym" parkingu (stale niedociążonym).
  Miasto nie zarobi... A co tam... Ważne, że wywiąże się z cichej umowy ;)
  Pamiętajmy o tym jak będą wybory samorządowe...

 • ytzarki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2014 23:26 ~ytzarki

  Przepisy przepisami, ale zacznijmy od tego ,że Miasto zabrało w niedopuszczalny sposób kierowcom 100 miejsc parkingowych (w tak ważnym miejscu, gdzie parkowało np.wielu przyjezdnych do pobliskiego dworca). W zamian za to mamy dziwny projekt -szare kamienie i parę drzewek.

 • Lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 23:54 ~Lolek

  Proponuje odholowac wszystkie auta a nie wlepiać mandaty.

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 23:01 ~Rafał


  radiomis~radiomis

  ~Sławek
  Nie "tą" tylko "tę" prace chłopcze.
  Joli Bord od pokoleńJoli Bord od pokoleń

  Radomis - obie formy są od kilkunastu, właściwie od lat 70-tych są poprawne. Tak zadecydowali językoznawcy i trzymajmy się tego. Rzeczywiście dawniej określenie "tą" było błedne, bo zaimkiem rządził rzeczownik. Dziś już nie.


  Nie do końca!
  Możemy powiedzieć "tę pracę" albo "tą pracę" - tu masz rację, ale piszemy tylko i wyłącznie "tę pracę".
  Zachęcam do lektury "Poradni językowej" PWN http://poradnia.pwn.pl/

 • iskra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 20:47 ~iskra

  Ktoś powinien beknac że ten głupi pomysł z szarym biurem kamieni. Tak pasuje jak pałka straznikiwi wiejskiemu

 • z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 19:45 ~z Mokotowa


  Dreptak Warszawski~Dreptak Warszawski

  Na Emilii Plater odkąd pamiętam (a pamiętam długo), zawsze był parking. Po wprowadzeniu zasad płatnego parkowania był płatny. Wygodny, nikomu nie wadził, blisko sklepów i punktów usługowych. Później ktoś nawiedzony zaprojektował w tym miejscu klimatyczną ścieżkę rekreacyjną. Pośrodku potoków przejeżdżających samochodów! Zabrano bezmyślnie ponad sto miejsc parkingowych. Skorzystały na tym, jak pisze @Piotrek, Złote Tarasy. Stali użytkownicy parkujący w tym rejonie, jak zauważył @Joli Bord, parkują teraz na okolicznych wąskich ulicach. Ani to dobre, ani potrzebne. Betonowa nikomu niepotrzebna konstrukcja pośrodku Emilii Plater straszy, SM ściąga mandaty, ludzie nie mają gdzie parkować, nienormalność kwitnie.
  Dreptak Warszawski

  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  Wystarczyłoby rozebrać betonowe zasieki na Emilii Plater, zrobić tam normalny parking płatny, jak dawniej, a problem przestałby istnieć.

  No tak. Tak trzeba by było. Ale kto teraz przyzna się do głupkowatego projektu i głupkowatej decyzji na jego realizację? I tak głupota przetrwa, a Warszawiacy mieć będą mniej miejsca do parkowania.

 • Joli Bord od pokoleń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 19:33 Joli Bord…

  [cytat_1820312]
  [cytat_1820205]
  [cytat_1820066]
  [cytat_1819986]
  [cytat_1819717]
  Co wam przeszkadza w tych samochodach tam stojących?
  Ani to utrudnienie w ruchu, ani zagrożenie, moim zdaniem. Kilka razy zostawiałem tam auto, na przykład idąc do Teatru Żydowskiego na Grzybowskim. Jak widać, nie

  ~Sławek
  Nie "tą" tylko "tę" prace chłopcze.
  [/cytat_1820312]
  Radomis - obie formy są od kilkunastu, właściwie od lat 70-tych są poprawne. Tak zadecydowali językoznawcy i trzymajmy się tego. Rzeczywiście dawniej określenie "tą" było błedne, bo zaimkiem rządził rzeczownik. Dziś już nie.

 • teos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 19:27 ~teos

  LLU123~LLU123

  Co wam przeszkadza w tych samochodach tam stojących?
  Ani to utrudnienie w ruchu, ani zagrożenie, moim zdaniem. Kilka razy zostawiałem tam auto, na przykład idąc do Teatru Żydowskiego na Grzybowskim. Jak widać, nie chodziło o wygodę, bo kawałek jednak do przejścia miałem. Chodzi o to, że jest za mało parkingów. Zanim strażnicy <mistrzowie nicnierobienia i niekompetencji> zanim będą wypisywać mandaty - to miasto powinno pomyśleć, jak rozwiązać problem parkingowy w centrum.


  Pozdrawiam, LLU. <zapraszam do hejtowania, tak bardzo mi nie zależy na waszych bluzgach w stronę przyjezdnych. Przykro wam (rodowitym warszawiakom, a w dowodzie ojca i matki Pcim Dolny), że przyjezdni zabierają wam pracę. To problem wasz, skoro inni są lepsi dostają lepszą pracę. >

  Pozdro!:)
  wa123~wa123

  Są po prostu tańsi, nie lepsi.
  Sławek~Sławek

  Skoro tą samą pracę wykonują taniej, to znaczy że są lepsi.
  hellziom~hellziom

  nie lepsi, tylko zaniżają standardy i płace rynkowe, gdzie za głodowe stawki są w stanie nająć sie do roboty. To raczej świadczy o desperacji, bo słój w Warszawie to niczym Boga za nogi chwycić i dla niego to skok cywilizacyjny.
  radiomis~radiomis


  ~Sławek
  Nie "tą" tylko "tę" prace chłopcze.

  Skok cywilizacyjny? Mówisz o życiu w tym zasmrodzonym , zakorkowanym i nieprzyjaznym , prowincjonalnym mieście Europy Wschodniej? No tak, jaki kraj , takie standardy boskości..

 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 18:21 ~heh


  maxx~maxx

  Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.), znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oznacza zakaz zatrzymania pojazdu i dotyczy tej strony drogi, po której się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie. Zakaz wyrażony znakiem B-36 obowiązuje do odwołania lub do miejsca umieszczenia znaku B-35. Czy więc straszacy miejscy działają zgodnie z prawem?
  stonka~stonka

  Warto czytać CAŁOŚĆ:
  Art.49 ust.1 pkt.7: "Zabrania się zatrzymania pojazdu[...] na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu;"

  Małe to jakie, znaffco?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »