Informacje

05.10.2015 05:56 ZTM ogłasza przetarg

"Parkuj i Jedź" na Żeraniu?
Zbadają ruch i ocenią koszty

SERWISY:

Między nasypem kolejowym przy PKP Żerań a ul. Marywilską Zarząd Transportu Miejskiego chce wybudować parking "Parkuj i Jedź". Jak dużo aut miałby pomieścić i kto chciałby z niego korzystać? To określić ma opracowanie, na które ogłoszono właśnie przetarg.

Pod koniec września ZTM ogłosił przetarg na wykonanie analizy wielkościowej i lokacyjnej nowego parkingu na Białołęce. Ma się on znajdować przy stacji PKP Żerań, pomiędzy nasypem kolejowym a ul. Marywilską. Kierowcy mogliby do niego dojechać ul. Miętową lub nowym wjazdem od Marywilskiej. Oprócz miejsc dla samochodów miałyby się tam znaleźć także stojaki dla rowerów.

Jak duży ma być nowy parking? Tego jeszcze nie wiadomo. Oszacowaniem wielkości, a także jego szczegółowym układem ma zająć się wykonawca opracowania. Do jego zadań należeć będzie także przeprowadzenie badania ruchu na ul. Marywilskiej i Płochocińskiej i przygotowanie "analizy stopnia potencjalnego zainteresowania kierowców obiektem".

Oprócz tego w opracowaniu ma znaleźć się wstępna koncepcja architektoniczna, plan dojazdu i szacunkowy koszt budowy nowego parkingu.

Opracowanie ma być gotowe w ciągu 40 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą. Termin składania ofert mija w poniedziałek, 5 października.

Bezpłatne, ale nie dla wszystkich

P+R na Żeraniu miałby powstać w ramach trzeciego etapu rozbudowy warszawskich parkingów "Parkuj i Jedź". Jak dotąd kierowcy w Warszawie mogą korzystać z czternastu takich obiektów: przy pętli P+R al. Krakowska, stacji SKM Warszawa Anin, stacji SKM Warszawa Wawer, pętli autobusowej Ursus Niedźwiadek, stacji SKM Warszawa Stadion, ul. Połczyńskiej 8, a także przy stacjach metra na Młocinach (dwa parkingi), Wawrzyszewie, Marymoncie, Imielinie, Stokłosach, nad stacją metra "Ursynów" i przy al. Wilanowskiej.

Z parkingów bezpłatnie korzystać mogą osoby, które mają przy sobie bilet komunikacji miejskiej - dobowy lub długookresowy. Pozostałych pozostawienie auta na P+R może kosztować nawet 100 złotych dziennie.

Czy w Warszawie przydałoby się więcej parkingów podziemnych?

jk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »