Informacje

14.09.2011 11:52 przygotowania do budowy stacji metra

Parkuj i Jedź
w centrum handlowym?

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi negocjacje z Centrum Handlowym Wileńska w sprawie dzierżawy jednego poziomu prakingu podziemnego. - Chcemy, żeby parking działał w czasie budowy stacji metra – deklarują urzędnicy.

Parking na 350 miejsc miałby działać na podobnej zasadzie jak zwykłe parkingi P+R - będzie można na niego wjechać posiadając ważny bilet komunikacji miejskiej.

W piątek czynny krócej

- Chcemy, żeby parking działał do czasu przywrócenia przejezdności na placu Wileńskim, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 23.00 (z wyjątkiem piątku, kiedy będzie czynny w godz. 7.00-20.00) – mówi Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM.

Zamkną w październiku

Na negocjacje pozostało jednak coraz mniej czasu. Prawdopodobnie jeszcze w środę miejski inżynier ruchu podpisze projekt organizacji objazdów w czasie budowy stacji metra. Oznacza to, że na początku października zostanie zamknięta ul. Targowa, a al. Solidarności na wysokości skrzyżowania z Targową, zostanie zwężona i będzie dostępna jedynie dla autobusów.

Maciej Czerski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • czemu na CHW pracuja darmozjady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 16:19 ~czemu na…

  yhy.... to ciekawe... a w jaki sposob zmusi sie tych ludzi aby parkowali na tych parkingach a nie na innych gdzie jset za darmo?
  bo nie abrdzo rozumiem... osoby ktore nie beda miec kart miejskich beda parkowac na 2 pozostalych poziomach a P+R bedzie pusty a i tak na niego wjechac nie bedzie mozna jesli bedzie sie chcialo zrobic zakupy...

  troche to dziwne ale w tym kraju wsystko jest mozliwe.
  jesil bedzie stac policja i sprawdzac kto parkuje po to aby dojechac do pracy i kierowac na tamten parking to czemu nie ale jakos z dziwnego powodu tego nie widze.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 12:44 ~Robert

  bródnowianka
  ...Nic już więcej nie pisz,nie rób wstydu na dzielnicy oraz innym bo sama już chyba masz wypracowaną opinnie na swój temat...

  Tuż za trasą Toruńską (Białołęka) mieszka kilkaset (tylko na 1 osiedlu) Warszawiaków ,którzy uciekli ze śmierdzących blokowisk wszelkich dzielnic w tym Bródno jest tu pięknie,nowocześnie ,zielono,niska zabudowa itd. Tu nie tylko mieszkają ludzie przyjezdni,choć przyznaje ,że jest ich większość.Dementuje te obraźliwe opinie np. bródnowianki.

  Planu metra już nikt nie zmieni,oby w ogóle było dokończone.

  P+R ma sens tylko na przedmieściach i to w 1 kolejności, a że metro dojedzie tylko do Wileńskiego to inna sprawa...1 P+R gdzie pociągi kończą bieg a, nie rozpoczynają w kierunku śródmieścia...P+R ma zatrzymać ruch samochodowy do centrum ,a ten będzie go tylko kontynuował.

 • Bródno-wianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 07:19 ~Bródno-wianka

  Jestem oburzona!!! Plan budowy metra na Bródno był już dawno zanim o Białołęce w ogóle ktokolwiek słyszał!!! A czekać wieśniaki na swoją kolej - ja już czekam ćwierć wieku a te wszystkie "psijezdne warsiawiaki" chciałyby od razu - a jużci!

 • LPG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 23:04 ~LPG

  ZTM to negocjuje? To chyba CH Wileńskiej powinno zależeć na tym, żeby sprzedać te miejsca, bo teraz są darmowe i na pewno będą zapchane, jeśli nie zrobią P+R

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 21:47 ~Robert

  doti
  przepraszam ..bez urazy ,dobrze znam Bródno :) i jest to osiedle ale nie młodych i sporo osób przeprowadza się nie tylko z dalekich miejscowości ale właśnie z Bródna gdzie mieszkało np. z rodzicami.Średnia wieku na nowych osiedlach np. skarbka z gór czy lewandów niewiele przekracza 30 lat.
  Może dużo na Bródnie rodzin z małymi dziećmi ale w porównaniu do Białołęki to jest tych rodzin mniejszość nawet w stosunku do ludzi w wieku poprodukcyjnym zamieszkujących Bródno.
  Mam inne propozycje na rozwiązania komunikacyjne ze względu na zaobserwowane problemy warszawskich rodzin m.in. z prawej strony Wisły.
  ...nikt nikomu nie kazał kupować czegokolwiek tym bardziej mieszkania ale fakty są takie jakie przedstawiłem 3ba dostosować komunikacje do ludzi a nie ludzi do komunikacji jeżeli ktoś uważa inaczej to doskonale odnalazł by się np. w krajach z gospodarką centralnie sterowaną,a ja uważam Polskę za nowoczesne państwo szybkorozwijające się.
  doti Białołęka graniczy z Bródnem trasą toruńską i nie wiele 3ba by usprawnić połączenie tych dzielnic z dzielnicami ,w których pracują tysiące osób.

 • s

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 21:34 ~s

  parking i tak tam jest zapchany, poza tym ma jedna droge dojazdowa

 • doti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 19:02 ~doti

  Mieszkam na Bródnie "dziadkiem" nie jestem wypraszam sobie - tu mieszka naprawde dużo rodzin z małymi dziećmi. Nikt nikomu nie nakazywał kupowania mieszkania na Białołęce.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 17:46 ~Robert

  alojz
  Pod M1 Marki jest tylko autobus 190 za mało na dojechanie bez ścisku w godzinach szczytu do centrum,argument darmowego parkingu nie przemawia do mnie,jestem za kompleksowym rozwiązaniem tego wjazdu do Warszawy ...toruńska za rok mocno odciąży radzymińską lecz skrzyżowanie na placu wileńskim będzie zawsze wąskim gardłem dla samochodów osobowych.
  Za P+R pod M1 Marki przemawia ilość samochodów wjeżdżających od Białegostoku do Warszawy w tym 95% tylko z kierowcą.

  O.T....podobnie budowanie metra do stacji Bródno na osiedle starych dziadków zamiast na Białołęke lub do M1 chociaż jest tak samo p3ebne jak ten P na Wileńskim. 90% Młodych rodzin osiedla się w tańszych mieszkaniach na Białołęce i stoi w korkach do centrum.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 17:32 ~Robert

  alojz
  przeczytaj jeszcze raz mój post...
  tak samo mogę Ci odpowiedzieć jeżeli chodzi o parkowanie na Wileńskim można tam i na Białostockiej i na P osiedlowym zaparkować ale dojazd tych 10km w korku jest właśnie tym ..po co...kilka nowych linii autobusu po buspasie od M1 do centrum...wjazd wgłąb miasta do P+R samochodem jest dla mnie niepo3bny i budowa takiego rozwiązania nie jest rozwiązaniem tego co P+R ma rozwiązywać. P+R na Świecie mają miejsca na przedmieściach.
  Sporo osób zostawia samochody koło przystanku 190 M1 Marki by nie stać w korku dalej ale tam jest niebezpieczne miejsce do parkowania. Przeważa mentalnośc...wjechać pod same drzwi najlepiej do sklepu lub do klatki schodowej bloku..jak to wymrze będzie EU w PL.

 • llu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 16:56 ~llu

  bez SENSU TEN POMYSŁ .. pOSTAWIĆ więcej Kamer .. i zrobić .. Parking na Solidarnosci na nieuzywanej nistce lewej i prawej .. a srodkowa przejezdna:)i lux:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »