Informacje

30.07.2014 20:21 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA

Parkowanie w czasie obchodów:
stąd odholują samochody

SERWISY:

Liczne uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego powodują, że niektóre ulice trzeba wyłączyć z ruchu. Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył również miejsca, w których nie będzie można parkować. Jeśli nie dostosujemy się do zakazu, grozi nam odholowanie auta.

W czwartek zakazany parkowania będzie obowiązywał po obu stronach ul. Długiej na odcinku od Miodowej do Kilińskiego; po obu stronach ul. Bonifraterskiej na odcinku od Długiej do Świętojerskiej; na ul. Długiej na odcinku od skrzyżowania z Miodową do Barokowej po obu stronach.

Dodatkowo do 31 lipca nie będzie można parkować na ul. Bonifraterskiej wzdłuż siedziby Sądu Najwyższego.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał na ulicy Długiej na odcinku od Miodowej do Kilińskiego oraz na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej na odcinku od Kapucyńskiej do Świętojerskiej.

Piątek, 1 sierpnia

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicy Królewskiej na odcinku od ul. Marszałkowskiej do placu J. Piłsudskiego po stronie Ogrodu Saskiego, z możliwością zatrzymywania się miejskich autobusów oraz na ul. Wierzbowej, od ul. Fredry do ul. Moliera.

Parkować nie będzie można przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Utrudnienia również w okolicach pomnika generała Stefana Roweckiego "Grota" - nie będzie można parkować na ulicy Chopina. Zakaz parkowania będzie obowiązywał również na: ul. Matejki, na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej; ul. Wiejskiej, na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej.

Z kolei zakaz ruchu będzie obowiązywał na: ul. Matejki, od wjazdu do gmachu Ambasady kanady do ul. Wiejskiej; ul. Wiejskiej, na odcinku  od ul. Frascati do ul. Pięknej.

Ruch zakazany będzie również na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym a także na parkingu i zatoce postojowej przy bramie głównej cmentarza od strony ulicy Powązkowskiej. Z ruchu będzie wyłączona również ulica Ostrowiecka.

Uroczystość przed Pomnikiem Polegli Niepokonani wymuszają wprowadzenie zakazu ruchu na ul. Wolskiej (jeden pas jezdni po stronie Parku) w okolicy ul. Sowińskiego.

Wtorek, 5 sierpnia

Wyłączona z ruchu będzie ulica Leszno na odcinku od alei Solidarności do Skweru Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponadto na ulicy Leszno będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Sobota, 9 sierpnia

Kierowcy napotkają na utrudnienia na trasie Powstańczej Masy Krytycznej. Niektóre ulice mągą być zamykane dla ruchu na czas przejazdu rowerzystów.

Trasa Powstańczej Masy Krytycznej wiedzie ulica: Muzeum Powstania Warszawskiego – Przyokopowa – Hrubieszowska – Karolkowa – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – Rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Wioślarska - Ludna – Książęca – Pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – Przyokopowa – Meta: MPW.

bf/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • neya

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 19:16 ~neya

  Dżizas, ale marudzicie. Ja mieszkam "w oku cyklonu", dokładniej na Starówce. To jest ważne święto, jest raz do roku, wolę stać w korku lub zaparkować dalej niż ginąć pod bombami. Czy to naprawdę taki problem dla Was? :/

 • AJB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 16:11 ~AJB

  warszawiak~warszawiak

  Dlaczego właścicel samochodu ma płacić za odholowanie jeżeli stał tam zanim zmieniły się znaki (pojawił znak zakazu)?

  Rozumiem, że pojazd trzeba odholować, ale dlaczego właściciel ma za to płacić?


  O tuż to czemu?
  Jak film kręcili to też chcieli mi odholować samochód ale nie udało się bo nie mieli zgody od władcy ulicy. I to pomogło ale ja się pytam czy jakbym zostawił (a tak stał samochód) na wyznaczonym miejscu auto a nagle komuś się uwidział zakaz parkowania a ja wyjechałem na urlop pociągiem na miesiąc to co?

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 11:24 ~smerf_maruda


  Dokladnie w piatek po 10.00 sobie spacer po ulicy urzadzaja...

  Nie ma tez info o zablokowaniu JEDYNEGO przejazdu rowerowego miedzy Ursynowem i Sluzewcem ok 9 rano w piatek - oficjele uznaja ze to najlepsza godzina na skladanie wiencow i robienie sobie usciskow niedzwiedzich pod murem Wyscigow. A akurat wtedy najwiecej osob jedzie rowerem do pracy...

  I ta masa kretyniczna - dopiero jechali przeciez. kto wreszcie ukroci ten rowerowy terrozyzm albo nakaze im jazde w niedziele rano o 05.30. Wtedy tylko prawdziwi milosnicy rowerow a nie szpanerzy przywozacy rowery samochodami braliby udzial

  Masud~Masud

  Zapomnieliście dodadać info o utrudnieniach na Puławskiej w rejonie ulicy Dworkowej.

 • piwko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 10:43 ~piwko

  @Ta da : Nie chodzilo mi o pierwszego tylko o zapyziala mase krytyczna. Oni moga w niedziele swietowac, a nie bo w niedziele do kosciola pewnie ida ;p

 • Masud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 10:09 ~Masud

  Zapomnieliście dodadać info o utrudnieniach na Puławskiej w rejonie ulicy Dworkowej.

 • ta da

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2014 09:26 ~ta da

  piwko~piwko

  I znowu zablokują miasto w sobotę. Nie myślą o tych którzy rozwożą towar po knajpach w których oni potem piją zimne piwko! Czemu takie zloty zawsze odbywają się w piątek albo w sobotę, a nie w niedziele?

  Dziękujemy!!!  Rozumiem, że masz precesje do kalendarza, że pierwszy wypada w piątek :D

 • Kubaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2014 21:32 ~Kubaaaaaa

  A co jesli samochod zostanie tam pozostawiony przed postawieniem znaku? Tez moga odholowac? Jest gdzies napisane, ze musze sprawdzac zaparkowany samochod, bo postawia taki znak?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2014 21:17 ~warszawiak

  Dlaczego właścicel samochodu ma płacić za odholowanie jeżeli stał tam zanim zmieniły się znaki (pojawił znak zakazu)?

  Rozumiem, że pojazd trzeba odholować, ale dlaczego właściciel ma za to płacić?

 • piwko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2014 20:50 ~piwko

  I znowu zablokują miasto w sobotę. Nie myślą o tych którzy rozwożą towar po knajpach w których oni potem piją zimne piwko! Czemu takie zloty zawsze odbywają się w piątek albo w sobotę, a nie w niedziele?

  Dziękujemy!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »