Informacje

24.05.2014 07:40 francuska była zamknięta

Parada, koncerty, zabawa.
Saska Kępa świętowała

SERWISY:


Wielka parada przeszła w sobotę przez ulicę Francuską. To element święta Saskiej Kępy, które potrwało do późnego wieczora. Na mieszkańców czekały koncerty, wystawy, przedstawienia i zabawy dla dzieci.

- Parada przechodzi od ronda Waszyngtona w głąb ulicy Francuskiej. Na czele prezydent Warszawy i burmistrz Pragi Południe - relacjonował po godz. 14 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - W kolorowej paradzie uczestniczy kilkaset osób, a na całej Francuskiej są tłumy - dodał.

W programie muzycznym sobotniego święta znalazły się m.in. koncert coverów zespołu Wish oraz Pedro y Mari. Odbyły się też spektakle teatralne, pokazy tańca i warsztaty muzyczne.

Muzyka, sport i zabawa

Swoimi talentami wokalnymi i aktorskimi popisywali się zawodowcy, ale także dzieciaki z przedszkoli i szkół na Saskiej Kępie.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekały zamki pneumatyczne, fabryka papierowych kapeluszy, konkursy i turnieje z nagrodami.

Dla amatorów fotografii przy Klubie Kultury zorganizowano akcję "Przynieś swoje zdjęcie z Kępy", przy Rondzie Wolframa odbywa się wystawa motocykli, a przy ul. Paryskiej 26 wystawa akwareli Romana Filipowicza.

Na miłośników szermierki czekały pokazy walk i turnieje. Organizatorzy zaprosili na stoiska promocyjne i do udziału w grze miejskiej, konkursach i kursie pierwszej pomocy.

Uwaga na dojazd

Na czas imprezy wyłączone zostały z ruchu ulice Francuska i Paryska na odcinku od Ronda Waszyngtona do ul. Brukselskiej. Zmiana organizacji będzie obowiązywać do niedzieli do godz. 12.00. Zamknięte ulice można ominąć jadąc ul. Saską lub Wałem Miedzeszyńskim.

Nie było możliwości przejazdu przez ul. Francuską i Paryską ulicami poprzecznymi: Lipską, Berezyńska, Walecznych, Obrońców, Meksykańską. Przejezdna pozostała ul. Zwycięzców. Swoje trasy zmieniły autobusy linii 117, 138 i 146 – były skierowane al. Waszyngtona do ul. Saskiej i Zwycięzców.

To już dziewiąte święto Saskiej Kępy. Tak świętowała pod hasłem "Czym Kępa bogata"

A tak było w 2012 roku:

kś/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »