Informacje

06.05.2017 07:26 sprawdź utrudnienia

Parada i marsz. Sobota
pod znakiem zgromadzeń

SERWISY:

Najpierw oficjalne obchody Dnia Strażaka, potem Parada Schumana i na koniec Marsz Wolności organizowany przez Platformę Obywatelską. Mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na utrudnienia w centrum miasta.

Dzień Strażaka został połączony z okrągłą 25. rocznicą powołania Państwowej Straży Pożarnej.  Obchody rozpoczęły się o 11.00 na placu Piłsudskiego.

Największą atrakcją będzie defilada złożona z pododdziałów pieszych, konnych, współczesnych i historycznych samochodów straży pożarnych. Parada ruszy o 12.45 z placu Teatralnego. Następnie przejdzie Senatorską, Wierzbową, przez plac Piłsudskiego i ulicę Królewską.

W Ogrodzie Saskim do godziny 18.00 trwać będzie strażacki piknik edukacyjny. Organizatorzy zapewniają liczne konkursy i atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będzie m.in. ścianka wspinaczkowa, pneumatyczny tor przeszkód, pokazy ratownictwa medycznego i psów ratowniczych.

"Chcemy Europy"… Parada Schumana

Kolejne zgromadzenie to Parada Schumana. Ruszyła ze skweru Hoovera trasą: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska i ponownie Krakowskie Przedmieście.

Parada odbywa się w stolicy już po raz osiemnasty. Jej organizatorem są m.in. Fundacja im. Roberta Schumana i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

- To wydarzenie obywatelskie niepowiązane z żadną partią polityczną. Odbędzie się pod hasłem "Chcemy Europy...". Chcemy silnej Polski w silnej Unii Europejskiej, chcemy Europy bezpiecznej, która będzie stawiać czoło zagrożeniem współczesnego świata: terroryzmowi, agresywnej polityce innych państw, solidarnej - zapowiadał na czwartkowej konferencji prasowej Rafał Dymek, dyrektor w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Platforma organizuje Marsz Wolności

Ostatnie zgromadzenie to organizowany przez Platformę Obywatelską Marsz Wolności. Rozpocznie się o godz. 13.00 na Placu Bankowym. Tam ustawiona została pierwsza scena, na której wystąpią m.in. prezydenci Łodzi i Poznania - Hanna Zdanowska i Jacek Jaśkowiak (oboje z PO), marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL) i były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień.

Planowane są też przemówienia aktorów, którzy zadeklarowali udział w marszu. Wśród nich są m.in. Agnieszka Holland, Marian Opania, Wojciech Pszoniak i Krzysztof Kowalewski.

Przemarsz rozpocznie się o 13.30. Przejdzie ulicą Marszałkowską, przez Rondo Dmowskiego, na Plac Konstytucji. Tam będzie druga scena, gdzie ok. godz. 15.00 głos zabiorą przedstawiciele partii i organizacji politycznych, m.in. szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Komitetu Obrony Demokracji.

Całe wydarzenie zakończy się około 18.00 koncertem zespołu Big Cyc. Platforma liczy na udział w marszu co najmniej 100 tys. ludzi.

Będą utrudnienia

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega mieszkańców przed utrudnieniami w ruchu. Na czas przemarszów zamknięte dla ruchu zostaną całe podane trasy, w tym pl. Bankowy, ul. Marszałkowska od Al. Jerozolimskich do ul. Nowowiejskiej oraz pl. Konstytucji.

Autobusy i tramwaje zostaną skierowane na najbliższe trasy objazdowe. Dotyczy to linii tramwajowych: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25 i 35 oraz autobusowych: 102, 105, 107, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 131, 151, 158, 159, 171, 175, 178, 180, 222, 227, 501, 502, 507, 514, 518, 519, 520, 522, 525.

 

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 15:57 ~Paweł

  CWP~CWP

  POpadało zdrowo i to czerwone szambo POwybija na ulice...


  Krótko, delikatnie i treściwie.

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 13:17 ~kasia

  POLKA~POLKA

  Idę na Marsz....jestem Polką, Kobietą i Matką.... nie zostawię mojej córce szczątków demokracji w której przyjdzie jej podejmować nieautonomiczne decyzje związane z określeniem jej pozycji w przyszłości .... chcę, aby mogła samodzielnie wybierać i określać kim chce być i jak chce żyć... :)

  To chyba cytat z ostatniego spotu Platformersów zapraszającego na marsz wolności ?.Lepiej napisz coś od siebie.

 • leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:48 ~leon

  JanPaweł Trzeci~JanPaweł Trzeci

  co za kwik pisuarów w komentarzach!cieszcie się swoim PRLem bis bo przeminie niebawem niczym opar smoleński.To nie będzie marsz "miliona" z moherami z ciemnogrodów zwożonymi autokarami to suweren pokaże gdzie ma ten pararząd żałosny

 • Dobre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:39 ~Dobre

  Działacze terenowi mają być w następnych dniach rozliczani i weryfikowani. Tak jakby od frekwencji na marszu zależała nie tylko przyszłość Polski, ale wręcz biologiczne przetrwanie. Chyba jeszcze nigdy w PO nie było takiej histerii i presji w sprawie ulicznej manifestacji, jak przed 6 maja 2017 r. Całkiem wyraźnie przypomina to zadania, jakie Polska Zjednoczona Partia Robotnicza stawiała swoim aparatczykom w związku z 1 maja, 7 listopada, wizytą towarzysza Breżniewa czy wiecami potępiającymi warchołów. Każdy, kto się wtedy nie sprawdził i nie zagonił na ulice, place czy do sal wystarczająco dużej liczby „owiec”, był potem rozliczany, piętnowany i wyrzucany, a w najlepszym razie resocjalizowany. Gdy przed 6 maja rozmawiałem z różnymi działaczami PO, naprawdę się bali, że „zawiodą Grzegorza”, a przez to stracą szanse na znalezienie się na listach w wyborach, na obsadę stanowisk czy jakiekolwiek beneficja. Partia postawiła wysokie wymagania i nie ma to tamto. Stąd prawdziwa desperacja, by sprostać wymaganiom genseka Schetyny: żenujący spot z dzieckiem mówiącym o „gorszym sorcie”, histeryczne zaproszenia nagrane przez celebrytów, zaangażowanie samorządów czy wciągnięcie szkół i innych instytucji oraz różne wabiki, np. dni wolne za udział w marszu.

 • Angela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:31 ~Angela

  Polacy!

  Musicie przyjąć 100.000 biednych młodych chłopców z krajów proroka.

  Nie tkwijcie w ciemnogrodzie!

 • Układ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:28 ~Układ

  Lapigrosz9012Lapigrosz9012

  " Marsz wolności "
  Marsz do odzyskania koryta.
  Program to zniszczyć PIS i stworzyć uklad poprzedni PO bis

  PiS-u nie potrzeba niszczyć, sam to zrobi. Jeszcze parę rozbitych rządowych limuzyn, przepełnionych samolotów i częstowania nas kłamstwami na każdym kroku, a sami zobaczycie efekty.

 • CWP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:24 ~CWP

  POpadało zdrowo i to czerwone szambo POwybija na ulice...

 • Ośmiorniczki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:23 ~Ośmiorniczki

  ivo~ivo

  PSEUDO WOLNOŚCI CHCĄ POLITYCY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ BO ZATĘSKNILI DO OŚMIORNICZEK I NAŚMIEWAJĄ SIĘ Z POLAKÓW ŻE DAJĄ SIĘ IM MANIPULOWAĆ.WOLNOŚĆ W ICH WYDANIU TO ŁAMANIE PRAWA DLA OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI NIE MYŚLĄ O POLAKACH I ŻEBY OSIĄGNĄĆ W WŁADZĘ KTÓRA DAJE IM PIENIĄDZE SĄ GOTOWI NA WSZYSTKO.
  BUTA IGNORANCJA MAMY PRZYKŁAD NP.PANI GRONKIEWICZ KTÓRA JEST PONAD PRAWEM.

  Co tam jakieś nędzne ośmiorniczki po 30zł/kg wobec kilkunastu rozwalonych rządowych samochodów ( Na sygnale ), oraz zamiaru kupna kilkudziesięciu nowych ? A może zainteresuje was radosna działalność Macierewicza i jego zauszników z Ameryki ? Władza daje wszystko, prawda ?

 • qwas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:23 ~qwas

  TWBolek~TWBolek

  Marsz ub-eków. Serdecznie zapraszamy!


  Czyżbyś był kolejnym "ryjkiem" oderwanym od korytka, że tak skamlesz?

 • Angry bull

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2017 12:22 Angry bull

  Demokracja wg PO-kontrolowanie autokarow wiozących górnikow na demonstracje w Wawie,dyktatura wg PIS,nikt nie kontroluje autokarów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »