Informacje

04.03.2014 06:18 Targi nieruchomości MIPIM

Pałac Szaniawskich i Hoffmanowa
będą do kupienia w Cannes

SERWISY:


Pałac Szaniawskich przy Miodowej i działka z liceum Hoffmanowej przy Emilii Plater to najciekawsze elementy oferty, którą Warszawa będzie prezentować na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Stolica wystawia na sprzedaż także także tereny na Bielanach i Pradze.

Na sprzedaż przeznaczono m.in. działkę przy ul. Emilii Plater 29 i 31 o łącznej powierzchni 1,5 tys. m kw., gdzie dziś mieści się liceum im. Hoffmanowej. Ratusz będzie także chciał znaleźć kupca na teren przy Sprzecznej 2/4 (2662 m kw.) między Targową a Zamoyskiego, w bliskim sąsiedztwie portu Praskiego.

Miasto chcę się pozbyć również Pałac Szaniawskich przy Miodowej 8. Do sprzedania przewidziano również działkę przy ul. Marymonckiej 8 (1682 m kw.) obok stacji metra Słodowiec  oraz Wybrzeżu Kościuszkowskim (o powierzchni 1279 m kw. i 614 m kw.).

"Pokazać miasto nowoczesne i otwarte"

- Wizyta w Cannes to nie tylko okazja do pokazania oferty nieruchomości na sprzedaż. To przede wszystkim narzędzie budowania i upowszechniania wizerunku Warszawy jako miasta nowoczesnego, otwartego, w którym warto żyć i pracować - podkreśliła na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jak znaczące zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatnich 25 lat.

Jak mówiła, stolicy zależy na nowych inwestorach, a także utrzymaniu dotychczasowych, którzy inwestują w mieszkania oraz biura. Przypomniała, że według rankingu firmy doradczej Cushman & Wakefield Warszawa zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem inwestycji zagranicznych. Jej zdaniem stolica jest stabilna pod względem ekonomicznym oraz politycznym.

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała ponadto nowy program rewitalizacji dla Pragi Północ, Południe oraz Targówka. Jak mówiła, ma on m.in. podnieść atrakcyjność gospodarczą miasta.

Najpierw Cannes, potem Monachium

Co roku planowany budżet ze sprzedaży warszawskich nieruchomości wynosi kilkaset milionów złotych. Tegoroczny - jak poinformowała prezydent Warszawy - opiewa na kwotę 300 mln zł. - Na ogół transakcje są realizowane pod koniec roku. Natomiast w ciągu roku inwestorzy zastanawiają się nad różnymi propozycjami. Dlatego przedstawiamy je najpierw w marcu w Cannes, a potem jesienią na targach w Monachium - zaznaczyła.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużą liczbę nieruchomości w centrum miasta, dobrze skomunikowanych, z dużymi możliwościami rozwoju. - To umożliwia inwestorom prowadzenie projektów o dużym potencjale wizerunkowym. Potencjał niesie też druga linia metra - podkreślił.

Stoisko Warszawy o powierzchni 51 m kw.  będzie zlokalizowane w Lerins Hall, obok stoisk innych polskich miast takich jak Wrocław, Poznań, Kraków czy Gdańsk.

Będą również prywatni inwestorzy

- Do Cannes jeździmy po to, by budować wizerunek inwestycyjny stolicy. Staramy się pokazać możliwości inwestycyjne całego warszawskiego rynku. Stąd prywatni inwestorzy jadą z przedsięwzięciami, które są w trakcie realizacji - dodał Olszewski.

W tegorocznych targach mają wziąć udział warszawskie firmy deweloperskie m.in. BBI Development NFI, Black Lion SA, HB Reavis, Ghelamco, Kulczyk Silverstein, Marvipol oraz Echo Investment.

BBI Development zaprezentuje na targach MIPIM Centrum Marszałkowska, czyli budynek, który powstanie w miejscu Sezamu. Firma "sprzedaje" go jako pierwszy budynek w Warszawie z bezpośrednim wejściem do metra. BBI Development pochwali się również rewitalizacją praskiego Konesera.

Hochtief Development Poland pokaże Copernicus Square (kompleks biurowo-handlowo-mieszkaniowy na terenie byłej Elektrowni Powiśle) oraz South Park (kompleks 8-piętrowych budynków biurowo-handlowych we Włochach, w pobliżu skrzyżowania ulic 1 Sierpnia i Żwirki i Wigury)

MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty przedstawi pięć swoich inwestycji: biurowce Nowy Świat 2.0 i EQlibirium (inwestycja u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona) oraz projekty biurowo-mieszkaniowe Stacja Kazimierz i Nasza Wola realizowane na warszawskiej Woli.

Ghelamco promować będzie największy projekt biurowy powstający w tej chwili w Europie - wieżowiec Warsaw Spire.

Targi nieruchomości MIPIM będą się odbywać od 11 do 15 marca w Cannes.

PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hoffmaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2014 22:23 ~Hoffmaniak

  Hoffmanowa jest przeniesiona na Hożą, gdzie warunki są na światowym poziomie, budynek jest nowoczesny, świetnie wyposażony, stary budynek był bardzo zaniedbany, dodatkowy znajduje się w centrum kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, świetna lokalizacja, świetne warunki!

 • Lulek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2014 13:29 ~Lulek

  Hoffmanowa na sprzedaż?
  Handel żywym towarem!

 • hehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 21:27 ~hehe

  Pojadą na wycieczkę za nie swoje. Pojedzą, popiją, niczego nie sprzedadzą (jak co roku) i wrócą w chwale, chrząkając z zadowolenia.

 • zzaaaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 14:35 ~zzaaaw

  sprzedaja nas za granica? Czyli czego niemiec nie zdobyl sila w '39 to teraz bez jednego strzalu i tak zdobedzie

 • solidaruch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 13:57 ~solidaruch

  Proponuje sprzedać pałac kultury

 • kan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 12:53 ~kan

  na mieszkanie mnie nie stać więc co mnie obchodzią jakieś pałace

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 10:36 ~Waw

  "Dobrze skomunikowanych" faktycznie, pozbywanie się miejsc parkingowych i zwężenie ulic to świetny sposób na poprawę dostępności centrum:)
  Szukają jeleni coraz dalej :)

 • safo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 10:24 ~safo

  liceum i gimnazjum przenoszą już od września, pismaki cicho o tym siedziały przed referendum żebyście nie mieli po co Hanki odwoływać. tak to własnie wygląda czwarta władza w praktyce.

 • T29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 09:52 ~T29

  a może by tak oddać Szaniawskim ich własność, co?

 • bubel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 09:29 ~bubel

  Dokładnie to było gimnazjum, do którego chodzi moja córa, a teraz ich przenieśli ich na Hożą!!!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »