Informacje

29.06.2018 12:31 imieniny jana w ogrodzie krasińskich

Pablopavo, Olszówka, Seweryn. "Bardzo europejski Mecz poetycki"

SERWISY:


Biblioteka Narodowa już po raz siódmy organizuje Imieniny Jana Kochanowskiego, czyli piknik literacki. Impreza odbędzie się w sobotę w Ogrodzie Krasińskich.

Program literackiego pikniku inspirowany jest twórczością Zbigniewa Herberta. Według informacji podanej przez organizatorów wydarzenia "przez cały dzień prezentowane będą różne aspekty obcowania z literaturą - w żywym słowie, teatrze, radiu, a nawet w języku migowym".

"Moja matka gęś"

Tegoroczną edycję Imienin Jana Kochanowskiego otworzy koncert zespołu Kwadrofonik pt. "Opowieści muzycznej treści". Zagrają m.in. "Moja matka gęś" Ravela, "Mała suita" Debussy'ego i "Święto wiosny" Strawińskiego, wzbogacone o komentarze i opowieści członków zespołu. Zorganizowano specjalne spotkania z laureatami tegorocznych nagród literackich: Ernestem Bryllem i Pawłem Sołtysem - Pablopavo.

Podczas pikniku odbędą się dyskusje na tematy m.in.: "Sztuka z fantazji i kamienia", "O alternatywnej historii Rzeczypospolitej w fantastyce", "Jak (i czy warto) filozofować z dziećmi?". Aktorzy i Piotr Machalica przeczytają korespondencję Herberta z Wisławą Szymborską.

Organizatorzy przygotowali również wydarzenia dla dzieci, m.in. warsztaty plastyczne, miejska gra "Twórcy kultury/twórcy niepodległości" i spektakl "Wieczorynka" z towarzyszeniem muzyki Adama Struga.

Mecz poetycki

Polscy aktorzy wezmą udział w wydarzeniu "Bardzo europejski Mecz poetycki". Wiersze recytować będą m.in. Jacek Braciak, Rafał Królikowski, Edyta Olszówka, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn. Odbędzie się dancing z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

W Pałacu Rzeczypospolitej przez cały dzień będzie można oglądać rękopisy Zbigniewa Herberta. Polscy wydawcy, zorganizowali spotkania z blisko 100 najlepszymi autorami.

Z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości dzieci będą mogły wziąć udział w warsztacie poświęconym historii polskiego dizajnu. Odbędą się też warsztaty introligatorskie, podczas których pracownia Oficyna Peryferie pokaże, jak stworzyć własna książkę. Grafik Robert Czajka przygotował interaktywną instalację, która pozwoli dzieciom sprawdzić się w roli architektów.

TAK WYGLĄDAŁY TEGOROCZNE WIANKI NAD WISŁĄ:

PAP/ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ugotowani Warszawiacy

    zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2018 13:04 ~ugotowani…

    Dlaczego w te upalne dni powróciły na miasto stare zdezelowane tramwaje wysokopodwoziowe gdzie blacha nagrzewa sie do 70 stopni. Może nasi włodarze zaczną dojeżdzać nimi do pracy???

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »