Informacje

10.01.2017 13:09 25. finał wspólnie z TVN

Owsiak o finale WOŚP: od wielu lat
nie pracowało nam się z takim żarem

SERWISY:


Organizacje pozarządowe są po to, żeby podnosić standardy, żebyśmy mogli sobie także sami pomóc, jak najszybciej - powiedział we wtorek Jerzy Owsiak podczas konferencji w czasie przygotowań do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak dodał, w niedzielę w Warszawie odbędzie się "karnawał brazylijski w środku zimy".

W tegorocznym Finale uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

- 25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln i serduszek zawsze brakuje - mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

Podkreślił, że "ten raz w roku potrafimy się niesamowicie sprężyć, zorganizować, w sposób taki, jakiego nam zazdroszczą wszyscy na świecie".

- Nie słuchajcie gamoni, którzy próbują mówić, że z podatków powinniśmy mieć wszystko. To się nie uda, od tego są organizacje pozarządowe, żeby podnosić standardy, żebyśmy mogli sobie także sami pomóc, jak najszybciej, nie czekając, aż nasze pieniądze z podatków będą pozytywnie skutkowały, bo to może trwać - powiedział Jerzy Owsiak.

Owsiak stwierdził, że w tym roku prace nad finałem WOŚP toczą się z wyjątkowym zapałem. - Media publiczne z nas zrezygnowały i można powiedzieć: co nas nie zabije, to nas wzmocni. W tym roku, za kilka dni, wszystkie kanały TVN będą nas pokazywały - powiedział. - Od wielu lat nie pracowało nam się z takim żarem. Pamiętam, że podobna praca była w pierwszych latach w telewizji publicznej, kiedy wszyscy byli przejęci tym, co się dzieje - dodał.

Jak stwierdził, "nie ma drugiej takiej akcji na świecie" jak finał WOŚP. - Są akcje, na które się także pompuje duże pieniądze, gdzie są gadające głowy, gdzie są piękni panowie i panie, ale to nie jest to, co u nas - podkreślał dodając, że za kilka dni na placu Defilad w Warszawie będzie "karnawał brazylijski w środku zimy".

Jak co roku Owsiak apelował także, by ci którzy nie chcą włączać się do zbiórki w niej nie przeszkadzali.

25. Finał WOŚP

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W niedzielę 120 tys. wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale też kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

Relacje w kanałach Grupy TVN

Finał będzie relacjonowany w kanałach Grupy TVN. Najwięcej informacji będzie można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl.

WOŚP oficjalnie wystartuje w "Dzień Dobry TVN" o 8.30. TVN przez cały dzień będzie miał wejścia ze specjalnego studia WOŚP, pokaże "Światełko do nieba", licytacje złotych serduszek i sam finał.

Na TTV będzie można zobaczyć kulisy akcji, relacje ze sztabów, koncerty oraz otwarcie biegu "Policz się z cukrzycą". TVN24 i portale będą na bieżąco informować, jak przebiega zbiórka w całym kraju i poza jego granicami.

Stacja odwiedzi dziewięć miast w Polsce. Kanały przez cały dzień będą informować o przebiegu akcji, pokazywać historie osób wspierających Orkiestrę i korzystających z jej pomocy, czy różne, czasem bardzo nietypowe przedsięwzięcia realizowane przez lokalne sztaby. Player.pl pokaże wszystkie wejścia na żywo z TVN, "Światełko do nieba" oraz finałowe wejście na żywo.

Relacje w TVN24: na bieżąco, przez cały dzień.

Wejścia w TVN: od 8.30 w "Dzień dobry TVN"; studio WOŚP o 12.00, 12.50, 14.15, 18.50 i 22.35; "Światełko do nieba" o 19.45.

Wejścia w TTV: 13.45, 15.45, 17.45, 20.15, 20.52; "Światełko do nieba" od 19.55.

tvn24.pl/mm/gry

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 19:12 ~nick

  Aga80~Aga80

  brawo WOŚP,będę z wami do końca moich dni cokolwiek ludzie o Was będą mówić; prawo do leczenia ma każdy ale w 99% przypadków nie wystarcza to otrzymania tego leczenia,


  Nie chrzań, albo podaj jakikolwiek przykład, że w 99 procentach ludzie nie są leczeni. Ode mnie Owsiak nie dostanie grosza. Drugiego takiego kraju nie ma żeby zwolennicy jakiejś akcji szantażowali innych. Latami miał zasięg dzięki pieniądzom, które Polacy muszą na abonament TVP płacić. Ile tych pieniędzy poszło na to?

 • jąkała

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 18:09 ~jąkała

  qwerty~qwerty

  WOŚP: 53% wpływów na pomoc, 47% na koszty własne...


  Co cooo ty mymymymyślałeś, żeee fraaajerów spokałeś?

 • Aga80

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 17:32 ~Aga80

  brawo WOŚP,będę z wami do końca moich dni cokolwiek ludzie o Was będą mówić; prawo do leczenia ma każdy ale w 99% przypadków nie wystarcza to otrzymania tego leczenia,

 • jarosaław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 17:27 ~jarosaław

  qwerty~qwerty

  WOŚP: 53% wpływów na pomoc, 47% na koszty własne...

  Doczytaj lepiej. Będziesz wtedy mądrzejszy od wszystkich z partii rządzącej. Oj nie, nie możesz być mądrzejszy od prezia przecież. Zostań kim jesteś czyli nikim

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 16:24 ~Ala

  Zal to znaczy za mało zarobi... po chłopsku.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 16:22 ~nick

  Gdyby nie ta organizacja to do dziś byś witraże składał.

 • TELEWIDZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 15:30 ~TELEWIDZ

  W niedzielę nie będę oglądał żadnego kanału TVN.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 14:36 ~nick

  Człowieku nie nazywaj gamoniami ludzi, którzy mówią prawdę. Polacy płacą składki zdrowotne i podatki i nie będziecie mówić, że trzeba na WOŚP dawać, żeby mieć prawo do leczenia.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 14:24 ~nick

  Jasne. Bo latami miałeś pieniądze z TVP zapewnione. I jeszcze śmiecie pisać w internecie, że jak nie dać na WOŚP to nie ma prawa do leczenia tym waszym stanowiącym promil tego co kupuje państwo sprzętem. Polacy latami z abonamentu to opłacali. I jeżeli WOŚP sama się obroni to dlaczego drugi dzień na głównej Gazety są teksty jak to mu rodzice dzieci dziękują. Nie Owsiak te dzieci wyleczył i nie on służbę zdrowia finansuje.

 • halina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 13:59 ~halina

  Brawo dla WOŚP!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »