Informacje

30.05.2016 21:16 konflikt w Centrum Zdrowia Dziecka

Owsiak do pielęgniarek:
mam do was prośbę

SERWISY:


- Stoję po stronie pielęgniarek i je wspieram - mówił w "Faktach po Faktach" szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak odniósł się do trwającego strajku w Centrum Zdrowia Dziecka. Zaapelował do pielęgniarek, by zmieniły formę strajku i wróciły do pracy.

W Centrum Zdrowia Dziecka wciąż trwa strajk pielęgniarek. 24 maja rano odeszły one od łóżek pacjentów, domagając się podwyżek i zwiększenia obsady kadrowej. Od tego czasu, z krótkimi przerwami, prowadzone były negocjacje. Ostatnia tura została zawieszona w niedzielę wieczorem. Nie wiadomo, kiedy rozmowy zostaną wznowione. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaapelował w poniedziałek do pielęgniarek, aby wróciły do pacjentów.

"Wspieram pielęgniarki"

O sytuacji w CZD mówił w "Faktach po Faktach" szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Jak przyznał, w tym sporze "stoi po stronie pielęgniarek i je wspiera". Ocenił, że ten problem w służbie zdrowia wraca regularnie od 25 lat.

Zaznaczył, że to trudna kwestia, ponieważ trzeba wprowadzić zmiany systemowe. Jak mówił, rozmawiał w poniedziałek w ciągu dnia z ministrem zdrowia. Tłumaczył mu, że "jeśli dziś nikt nie zmieni tego systemu, to ten gorący kartofel będzie tak krążył".

- Niech minister zdrowia wystawi karty na stół, jasno. (...) Niech ktoś nam powie, ile kosztuje nasze zdrowie - kontynuował Owsiak. Jak mówił, minister jest gotowy usiąść do stołu z pielęgniarkami. Szef WOŚP zaapelował do nich, by zamieniły formę strajku na inną i wróciły do pracy.

"Zamieńcie protest na coś innego"

- Szanowne panie pielęgniarki. Jeżeli możecie ten protest - absolutnie słuszny - zamienić na coś innego, zamienić w ten sposób, żeby wasz komitet strajkowy dalej funkcjonował. Wybierzcie pięć, czy dziesięć pań, które będą drążyły ten temat i możecie usiąść nawet jutro do rozmów z panem ministrem, w jakimkolwiek miejscu. A reszta koleżanek będzie pracowała w tym momencie, po to tylko żebyśmy my rodzice, my Polacy (...) nie mieli tego ciśnienia w stosunku do was, które się powoli wytwarza - tłumaczył Owsiak.

s//plw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 10:44 ~zzz

  Rząd pracuje nad sprowadzeniem pielęgniarek z Ukrainy i Białorusi. Będą musiały dostać pozwolenie na pracę na terenie EU. Niemieccy staruszkowie już zacierają ręce

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 14:13 ~wwww


  Tomeczek_888~Tomeczek_888

  Owsiak jak zwykle trzyma z władzą. Kto nie idzie to nasi.
  szakal~szakal

  Aleś ty głupi. Owsiak broni zdrowia i życia dzieci, pozbawionych obecnie opieki w CZD. Zrozumiałeś, czy powtórzyć?

  Szakal piie....Owsiak pilnuje swoich interesów ot co i już

 • szakal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 11:46 ~szakal

  Tomeczek_888~Tomeczek_888

  Owsiak jak zwykle trzyma z władzą. Kto nie idzie to nasi.

  Aleś ty głupi. Owsiak broni zdrowia i życia dzieci, pozbawionych obecnie opieki w CZD. Zrozumiałeś, czy powtórzyć?

 • wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 11:14 ~wawer

  Owsiak ma rację, każdy kto tydzień słyszał sygnały karetek ewakujące dzieciaki z CZD jest przeciwko pielęgniarkom i ich grą dziećmi

 • zez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 11:12 ~zez

  To wszystko już było, spór zbiorowy trwa od 2014 roku. Skutki jak widać.

 • Tomeczek_888

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 10:33 ~Tomeczek_888

  Owsiak jak zwykle trzyma z władzą. Kto nie idzie to nasi.

 • Kompletna bzdura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 10:09 Kompletna bzdura


  Pracownik~Pracownik

  Ja bym te Panie poprosiła o złożenie wypowiedzenia jak im nie pasuje płaca. Jest kolejka na te stanowiska w tak prestiżowym szpitalu. Mi jak nie pasuje płaca to mogę zmienić pracę wiec droga wolna dla tych Pań. Widać jak ważne jest dla nich zdrowie pacjentów i to tych maluszków najbardziej chorych (odział onkologii).
  wszycho~wszycho

  Napisałbym dosadniej, ale złagodzę: pieprzysz od rzeczy. Jest taka kolejka chętnych, że właśnie CZD z powodu braku pielęgniarek zamknęło wcześniej dwa oddziały. Chętnych brak, więc może to nie są takie kokosy, jak to maluje Radziwiłł? Na prawdę chcesz, by te pielęgniarki definitywnie odeszły z pracy?  Ach te pazerne pielęgniarki, wszak książe pan Radziwiłł powiedział że niektóre z nich zarabiają 9000 PLN.

 • karo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 09:34 ~karo

  szkoda, że nikt się interesuje tym ,że rząd przygotowuje ustawę pozwalającą na szybkie zatrudnianie pielęgniarek z krajów sąsiednich w sytuacji kryzysowej. Ściągną pielęgniarki z Białorusi i Ukrainy i zapomną o negocjacjach

 • Medyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 09:29 ~Medyk

  Widać, że nie pracujesz w tym chorym systemie...- niestety nie jedna pielęgniarka ma większą wiedzę i doświadczenie kliniczne, od tych niedouczonych, wywyższających się wyzyskiwaczy średniego personelu... Prawda brutalna, ale niestety takie są fakty.


  Medyk~Medyk

  W Jakim świecie "Pracowniku" żyjesz? Widzisz gdzieś te tłumy i kolejki chętnych do pracy w szpitalach na stanowisku pielęgniarki? Jak często spotykasz pielęgniarkę na szpitalnym oddziale poniżej 50 r. ż.? Takie rzeczy tylko w Leśnej Górze, a rzeczywistość jest brutalna, młode pielęgniarki nie przyjdą tyrać świątek, piątek, czy niedziela za 1500 zł. netto. Tak więc dziewczyny z C Z D, nie składajcie broni! A Wasz protest pokazał doktorkom, że też mają rączki i mogą wreszcie wziąć się za uczciwą pracę!
  Nieuczciwi~Nieuczciwi

  Aha, wynika z tego, że doktorkowie pracują nieuczciwie, bo nie rączkami, tylko głową ? Tego nie widać, tak jak przynoszenia choremu basenu.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2016 09:06 ~jan

  Nie które wpisy mnie powalają.Czytajcie uważnie,walczą o podwyżki, ale i o zwiększenie obsady kadrowej czyli o bezpieczeństwo naszych chorych pociech.W szpitalach dla dzieci czy dla dorosłych pomniejszono personel medyczny z 6 osób do 2 lub 1 muszą zajmować się wszystkim, więc o błąd nie trudno.Nie lepiej jest w pogotowiu ratunkowym medyczni leczyli, kierowca dbał o sprzęt i bezpieczny dojazd do pacjenta i do szpitala jak była konieczność pomagał w czynnościach bo większość z nich ma kursy ratownika systemu.Ktoś napisze że nie na temat, ale brak odpowiednie ilości personelu w służbie zdrowia to więcej błędów, powikłań i zgonów.Nie wszystko co za komuny było złe, oni wiedzieli ile personelu jest potrzebne.pozdrawiam

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »