Informacje

06.09.2014 09:52 zbudowali je od nowa

Otworzyli trzy estakady
Trasy Łazienkowskiej

SERWISY:

Drogowcy otworzyli kolejne trzy estakady Trasy Łazienkowskiej przy węźle z Wisłostradą. Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że mogą z nich znów korzystać. - Część jeździ po staremu i omija to miejsce - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

Po otwartej 1 września estakadzie po stronie praskiej, przyszła pora na trzy z ośmiu estakad łączących trasę z Wisłostradą.

W nocy drogowcy otworzyli łącznicę arterii od strony Mokotowa w kierunku Pragi, do tego zjazd z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Mokotowa i wjazd z Wisłostrady od strony Żoliborza w kierunku Pragi.

- Ruch jest na razie niewielki - informował w sobotę rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowcy odzwyczaili się od korzystania z estakad. Wielu wybiera nadal inną trasę. Na pewno potrzeba czasu, by estakady były w pełni wykorzystywane - dodaje.

Próbne obciążenia

Drogowcy szykują się także do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie estakady zjazdowej od strony centrum, w kierunku Żoliborza. Na razie trwają prace wykończeniowe - układana jest ostatnia warstwa nawierzchni, ustawiane są bariery. Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, w połowie września przewiduje wykonanie próbnych obciążeń.

Pozostałe cztery łącznice, usytuowane po północnej stronie Trasy Łazienkowskiej, będą gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zgodnie z kontraktem, prace zakończą się w kwietniu 2015 r.

Inwestycja za 31 mln zł

Prace przy zburzeniu i odbudowaniu 9 estakad Trasy Łazienkowskiej rozpoczęły się 29 czerwca - wtedy wyłączone z ruchu zostały dwa pierwsze ślimaki. Inwestycja finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych.

Tak burzono estakady po stronie Pragi:

lata/su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jędrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 12:36 ~Jędrek

  Zjazd k.Torwaru w stronę Mokotowa nie jest skończony. Brak pasa wprowadzającego w Czerniakowską, a widać, że jest zaprojektowany. Trzeba włączyć się do ruchu pod ostrym kątem na pas Czerniakowskiej, którym pędzą samochody od strony centrum. Stąd korek w tym miejscu. Dodatkowo czerwono-białe pachołki ustawione przez drogowców skutecznie ograniczają widoczność. Włączanie się do ruchu jest niebezpieczne. Dlaczego oddano estakadę z niedokończonym wprowadzeniem ruchu w Czerniakowską? Polska robota, i tyle.

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 10:49 ~abcd

  FUSZERKA!! Bariery energochłonne są zbyt wysokie!!! jak w jakims tunelu!!! co 2 kierowca będzie tam stawać i wychylać głowę z okna, żeby zobaczyć, czy nie wjeżdża pod autobus pędzący buspasem.. beda mega korki.. wlasnie jechalem ta nowootwarta estakada z centrum i zjezdzalem kolo torwaru. byl weekend i pusto na drogach.. a na calej dlugosci estakady korek na 10 minut czekania..korek zaczynal sie juz na trasie lazienkowskiej przed zjazdem na estakade.. tak to niestety wyglada.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »