Informacje

25.03.2012 17:30 po otwarciu nowego mostu

Otworzyli most. Modlińska stanęła

SERWISY:


Na moście Marii Skłodowskiej-Curie pojawiły się w niedzielę pierwsze samochody. Pojawiły się także pierwsze korki na ul. Modlińskiej - alarmują kierowcy. Ze zwiedzania mostu nie rezygnują również piesi i rowerzyści.

Pierwsze samochody na most wjechały tuż po godz. 12.00. Chwilę później zaczęły docierać do nas informacje o utrudnieniach. – Ul. Modlińska zakorkowana jest w stronę Legionowa – informuje Paweł Łukasik z TVN24.

Internauci twierdzą, że winna jest źle ustawiona sygnalizacja na zjeździe z mostu w ul. Modlińską.

"Most może i przydatny, ale kompletnie nieprzydatne są światła na zjeździe z mostu na Modlińską. Cały ruch z kierunku Legionowa stoi od ratusza Białołęką aż po zjazdu z mostu, z drugiej strony korek sięga od ul. Konwaliowej. Zjazd na Tarchomin też stoi. Jest niedziela godz. 14.00. Boję się co będzie w poniedziałek rano" – pisze Suszi.

"To jest jakiś skandal. Inżyniera ruchu powinni za to zwolnić. Korek zaczyna się już pod Auchan. Od strony Legionowa też nie można skręcić na most bo są światła!
Tym samym Modlińska jest zablokowana w obu kierunkach. Większość czasu stoi się na nich i patrzy na most, na który nie można wjechać. Rozumiem dlaczego nagle tak przyśpieszyła budowa wiaduktu na Modlińskiej. Przez rok nic tam się nie działo, a w ostatnim tygodniu prace nabrały niesamowitego przyśpieszenia. Widziałem robotników o 19." - dodaje prstr.

- Potrzebujemy kilka dni, żeby wyciągnąć wnioski. Dziś jest dopiero pierwszy dzień. W razie potrzeb będziemy dostosowywać sygnalizację świetlną tak, by ruch na moście i dojazdach do niego był jak najbardziej płynny - zapowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Piesi rowerzyści na moście

Dzień otwarty przeznaczony dla pieszych i rowerzystów przyciągnął w sobotę na nowy most około 70 tysięcy osób. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zdążyli go zwiedzić. – Piesi chodzą po części technicznej. Nie brakuje również rowerzystów – relacjonuje Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.

- Rzeczywiście wciąż nie brakuje ciekawskich – przyznaje Milczarczyk. Jak dodaje, mieszkańcy mogą przedostać się na drugą stronę rzeki wąskimi chodnikami. Przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa znajdują się na tramwajowej części mostu, której budowa ma się zakończyć w czerwcu.

- Niestety część pieszych wchodzi również na buspasy, a to już jest niebezpieczne – dodaje Jarosław Sawicki ze stołecznej policji i apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności.

Komunikacja na moście

W nocy z niedzieli na poniedziałek na moście pojawiły się pierwsze autobusy nocnej linii N01. Od poniedziałkowego poranka kursować będzie tam również linia 101. W związku z otwarciem mostu zmienione zostały trasy 3 linii: 114, 203 i N44. Za to na swoją starą trasę  po ponad dwóch latach wracają tramwaje linii 17.

Czytaj więcej o komunikacji na moście

Jak informuje ZTM kolejne linie na nowym moście pojawią się około 10 kwietnia, kiedy zakończą się prace związane z budową łącznika pomiędzy pierwszą a drugą linią metra.

Została jeszcze część tramwajowa

Otwarcie części drogowej nie oznacza jednak końca prac. Budowa części tramwajowej oraz węzła Modlińska ma zostać ukończona w czerwcu, a oddanie do użytku nastąpi prawdopodobnie jesienią. Tramwaje będą dojeżdżać do ul. Myśliborskiej. Nie będzie tam jednak pętli, gdyż torowisko ma z czasem iść dalej, ulicą Światowida aż do osiedla Winnica. Póki nie powstaną, mostem kursować mają tramwaje dwukierunkowe.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rycho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 07:21 ~rycho

  Mamy kilku nowych milionerów

 • hmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 06:47 ~hmmm

  hmmm.... prosty program do symulacji ruchu student pierwszego roku napisalby pewnie w tydzien.

 • Jimbo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 06:32 ~Jimbo

  To co będzie się działo rano to jest pikuś w stosunku do tego co będzie po południu. to dopiero będzie masakra...

 • mpf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 05:58 ~mpf

  Tak dla porządku - prosimy używać nazwy Most Północny!!!

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 05:58 ~mob

  inna dzielnica~inna dzielnica

  Jęczycie i jęczycie. Jakby nie otworzyli mostu - to były lamenty:"dlaczego?". Trzeba było się zastanowić przed wyprowadzką na Tarchomin. Cieszcie się, że w ogóle jest ten most. Jeszcze trochę i będzie dobrze.Marudy.


  Bo jak już się coś robi, na co wielu długo czeka, to się powinno to zrobić jak należy, a nie po łebkach na odwal się. Zobaczysz co będzie dzisiaj. Każdy średnio inteligentny szympans potrafi to przewidzieć, a bardziej rozgarnięty wiedział o tym zanim most otworzyli. W jakim cywilizowanym kraju zjazd z mostu kończy się światłami?! Most ma być jak najprędzej zwolniony i na nim korek tworzyć się nie może, podobnie jak i na ulicach prostopadłych do mostu. Wiedzieli o tym już za czasów gdy budowano mosty Łazienkowski, Poniatowskiego, Grota. Niestety nowe elity rządzące nie mają o tym bladego pojęcia. Świętokrzyski - światła z obu stron, Północny - to samo.

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 05:53 ~mob

  Pan inżynier powinien po niedzielnym otwarciu mostu tam stać i obserwować, aby na bieżąco wyciągać wnioski i poprawiać błędy, aby nie narażać ludzi na poranny stres i jeszcze większe korki! Za to chyba mu płacą.

 • emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 03:32 ~emerytka

  Dajcie już spokój o tym moście !O jeden most za daleko chyba żeście zaszli !

 • German2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 00:39 ~German2

  Ah polaczki

 • tyty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 00:38 ~tyty

  http://www.youtube.com/watch?v=-uZuVshO2ps

 • monkin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 00:32 ~monkin

  nie dość że były fajerwerki i cała ta pompa to jeszcze chcecie żeby wszystko grało nie zawiele tego wszystkiego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »