Informacje

05.08.2013 06:00 ogród na nowo

Otwierają część nowego parku.
Dzieci przetestują plac zabaw

SERWISY:


Pierwsza część modernizowanego Ogrodu Krasińskich wraca do warszawiaków. W poniedziałek fragment z nowym placem zabaw przetestują dzieci z akcji "Lato w mieście".

W połowie stycznia śródmiejski park zniknął za płotem. Remont ruszył na dobre, ale przez kilka kolejnych tygodni część mieszkańców protestowała, głównie przeciwko wycince ponad 300 drzew.

Koło fortuny, bujaki

Prace trwały i trwają nadal, a teraz mieszkańcy stolicy zobaczą na własne oczy pierwsze efekty. Odgrodzony zostanie fragment od strony ul. Barokowej. Tam właśnie znajduje się duży plac zabaw.

Jak pisaliśmy przed dwoma tygodniami, na najmłodszych czeka piasek i zabawki: liny do wspinania, huśtawki, zjeżdżalnie, a nawet mała koparka, koło fortuny, czy cymbałki do gry. W poniedziałek po godz. 11 przetestują je dzieci, które uczestniczą w "Lecie w mieście". Znajdziemy tam też ławki, stojaki do rowerów, a także poidełko.

Nowe rośliny

Park zyskuje także rośliny – krzewy, nowe drzewa, pnącza. Zakończono kładzenie nawierzchni mineralnych w części południowej ogrodu, trwa też wymiana tej, która znajduje się w okolicach bramy głównej przy ul. Bohaterów Getta. Koniec prac na południowym fragmencie, równoległym do ul. Długiej wraz z aleją parkową, planowane jest we wrześniu.

"Równolegle prowadzone są prace związane z budową stawu, sukcesywnie montowane jest wyposażenie (ławki, kosze, stojaki rowerowe itp.), prowadzone są prace konserwatorskie przy fontannie znajdującej się przy Pałacu Krasińskich" – informuje ratusz.

Cały ogród ma być gotowy pod koniec tego roku, część nasadzeń może zostać jednak przełożona na wiosnę 2014 roku.

W międzyczasie czekają nas konsultacje społeczne dotyczące regulaminu użytkowania całego parku. Mają odbyć się we wrześniu. Mają przynieść między innymi odpowiedź na pytanie w jakich godzinach park powinien być zamykany.

DYREKTOR ZARZĄDU TERENÓW PUBLICZNYCH MÓWI O KONSULTACJACH:

Protesty mieszkańców

Modernizacja parku spotkała się z ostrą krytyką części mieszkańców Warszawy. Najwięcej kontrowersji wywołało wycięcie ponad 300 drzew.

Do protestu przeciwko wycince włączył się m.in. aktor Olgierd Łukaszewicz, który złożył do prokuratury wniosek w tej sprawie, jednak ta odmówiła wszczęcia postępowania z powodu braku znamion przestępstwa.

Prace w ogrodzie skontrolował też mazowiecki konserwator zabytków. Wykazano w działaniach stołecznego konserwatora, który wycinkę drzew zatwierdzał, szereg formalnych nieprawidłowości. Ale nie podjęto żadnych decyzji personalnych, nie będzie też wstrzymania prac w parku.

Modernizacji parku bronili projektanci oraz Zarząd Terenów Publicznych. Prace kosztują ok. 15 mln zł.

PRZED DWOMA TYGODNIAMI ODWIEDZILIŚMY OGRÓD Z KAMERĄ:


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Toma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 08:25 ~Toma

  Bardzo dobrze, że ma taką kolorystykę. Jest gustownie i elegancko. Dzieci wcale nie lubią "orgii" kolorów, to tylko dorośli im to na siłę imputują. Dzieci potrafią się bawić na każdym placu zabaw.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 14:17 ~wawa

  Mogliby zrobić też siłownię skoro już remontują. Żeby i dla dorosłych coś było prydatego a nie tylko dla dzieci.

 • Karola83

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 13:03 Karola83

  Park otwarty świetnie w końcu moje dzieci się doczekały tylko po co te miesięczne opóźnienie?! Moja opinia tego placu zabaw nie jest do końca pozytywna. Czemu? Otóż mam zastrzeżenia co do placu zabaw dla najmłodszych, powinien być bezpieczniejszy dla maluchów i stwarzać mniejszy stres dla rodziców opiekunów dzieci najmłodszych czyli powinien być ogrodzony a w szczególności odgrodzone huśtawki. Dla dzieci starszych zdecydowanie zaś za mało atrakcji. Jeśli miała bym wybierać który plac zabaw najbardziej mi się podoba i jest rozwijający ruchowo to przystanę na plac zabaw w parku Żeromskiego tam jest o wiele więcej atrakcji a przede wszystkim kolorowy a tu panuje jedna nudna tonacja kolorystyczna jestem bardzo zawiedziona.

 • zip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 10:24 ~zip

  Mam nadzieję, że dzieci po testach sporządzą odpowiedni protokół :D

 • Marian Remb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 08:45 ~Marian Remb

  To skandal, chamstwo, buractwo, stare myslenie, ci ludzie powinni już dawno odejść na margines i nie wtrącać się w co kolwiek. Oddajcie wladze młodym ludziom nie wpajajcie innym swoich fałszywych przekonań.

 • Cityzen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 08:37 ~Cityzen

  Ja się pytam czy tak ciężko przy okazji tej rewitalizacji zrobić drogę rowerową wzdłuż ul. Andersa, tam przy murach ogrodu, tam gdzie są trzy pasy chodników ???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »