Informacje

29.06.2014 11:24 inwestycja za milion złotych

Otwarty park trampolin
powstanie na AWF

SERWISY:

Trampoliny, ścianka wspinaczkowa, boiska do kilku dyscyplin i skwer pełen zieleni. Jeszcze w wakacje ma ruszyć budowa parku trampolin na terenie Akademii Wychowania Fizycznego.

- Urząd dzielnicy wraz z Akademią Wychowania Fizycznego tworzą nowe miejsce na mapie Bielan do aktywnego spędzania czasu dla różnych grup wiekowych - zapowiada Rafał Miastowski, burmistrz dzielnicy.

Dzielnica podpisała porozumienie z rektorem AWF. Uczelnia daje część swojego terenu, tuż przy bramie głównej od strony ulicy Marymonckiej, gdzie dzisiaj odstraszają zaniedbane ogródki działkowe. Natomiast dzielnica pozyskała fundusze na budowę.

Pod koniec lipca ma być ogłoszony przetarg na realizację parku trampolin. Co dokładnie powstanie na terenach akademii imienia Marszałka Piłsudskiego?

- Będzie kilkanaście trampolin o różnej wielkości i kształcie oraz duża ścianka wspinaczkowa. Do tego ustawimy kilka wygodnych ławek. Dodatkowo rewitalizowana zostanie zieleń i wygospodarujemy miejsce przeznaczone do odpoczynku – opisuje Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan.

Mini centrum sportu

Jak dodaje, w drugim etapie ma powstać mini centrum sportowe z boiskami do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Z kolei Akademia Wychowania Fizycznego oprócz tego, że daje teren, zadba również o ogrodzenie i ochronę parku.

– Chcemy, żeby budowa ruszyła jeszcze w wakacje, by późną jesienią uruchomić park – precyzuje wiceburmistrz dzielnicy.

Budowa parku to jeden z elementów programu rewitalizacji bielańskich placów zabaw i skwerów. Jak dotąd udało się wyremontować lub wybudować od nowa kilka placów zabaw. Z kolei na Chomiczówce przy ulicy Bogusławskiego powstanie eko skwer, z elementami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.

TAK Z KOLEI WYGLĄDA MAGICZNY PARK NA BIAŁOŁĘCE:

bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nietoperz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 16:45 ~Nietoperz

  to ja się pytam bo chce zabrać czwórkę żywiołowych dziewczynek w sobotę warto czy nie ... co otworzyli ... trampoliny i wspinaczkę lubią. wstęp płatny czy nie ....

 • absolwent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2014 23:20 ~absolwent

  Ha, ha wyeksmitowali działkowców, już są koszty a trampolin nie będzie. Można by tylko spytać co miałby z tego darmowego, ogólniedostępnego parku gospodarz terenu, AWF? Chyba ponosilby koszty utrzymania, ochrony i odpowiedzialność za użytkowników. Ale by kasował za wjazd samochodów fanów rekreacji przy linii tramwajowej i ulicy Marymockiej. Jakiegoś biznesu tu nie widać poza trampoliną p-iaru paru decydentów. Ano właśnie, czy ktokolwiek pytał środowisko uczelni o tworzenie jakiegos kompleksu rekreacyjnego na jej terenie? Jeżeli już, niech władze skupiają się na sypiącej akademii bo gołym okiem widać gdzie są pilniejsze potrzeby zamiast zabawy i rekreacji.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2014 10:57 ~mieszkaniec

  Dodatkowo AWF przygotował już teren a gmina poniosła już koszty projektu, ale co tam, Pan Zaniewski zrobi nowy za który trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty a tym samym uszczuplić budżet o kolejne kwoty – wszystko żeby tylko „wykazać” się przed wyborami a i przy okazji dokopać państwowej uczelni która zobowiązała się przekazać bezpłatnie teren i miał partycypować w kosztach ogrodzenia. Dodatkowo park nie byłby tak narażony na wandali. Kolejną sprawą jest to że AWF byłby w stanie wypromować to miejsce.
  Tak czy inaczej parku trampolin nie będzie – „dziękujemy” radnym opozycji z Panem Zaniewskim na czele … Wywalić furę kasy na przebudowę serka bielańskiego z którym jak się później okazało nic nie można zrobić to radni potrafią ale żeby stworzyć dla dzielnicy miejsce w którym aktywnie mogą spędzić czas dzieci, młodzież jak i dorośli to już się „nie opłaca”.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2014 10:57 ~mieszkaniec

  Widzę że TVN sprawą się już nie interesuje a tu zmiany zmiany zmiany …

  Dzięki radnym PIS parku trampolin nie będzie – to znaczy może będzie ale w innym miejscu i bez trampolin i w nieznanym terminie.
  Park trampolin na AWF miał być elementem większego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego miały wejść także boiska i siłownia plenerowa. Firma, która wygrała przetarg, odstąpiła jednak od budowy - straciła nawet wadium w wysokości 10 tys. zł. Uznała, że w żadnym wypadku nie zmieści się w proponowanym kosztorysie – pytanie w takim razie po co startowała mając pełną wiedzę na temat tego projektu – chyba że ktoś ich do czegoś nakłonił lub w zamian za to że się wycofali coś im obiecał. Przetarg więc unieważniono i zdecydowano o budowie w przyszłym roku.
  Radni PIS wykorzystali tą sytuację i stwierdzili że AWF nie jest odpowiednim miejscem a w ogóle park w takiej formie jest inicjatywą nieopłacalną. Lepiej zbudować park trampolin bez trampolin i jakichkolwiek boisk. Zrobi się może plac zabaw przy Cegłowskiej. Tylko „radyny” Jan Zaniewski chyba zapomniał że przy Cegłowskiej teren jest o wiele mniejszy i jest problem z parkingami – wąskie uliczki które ciągle są pozastawiane samochodami – „radny” stwierdził że AWF był złą lokalizację ponieważ trzeba było płacić za wjazd na teren AWF – zapomniał chyba że mieszkańcy Bielan mieli by tam świetny dojazd komunikacją miejską …

 • ttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2014 10:54 ~ttt

  t

 • lensad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 08:47 ~lensad

  Panie redaktorze. To nie jest uczelnia "im Marszałka Piłsudskiego" tylko Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Marszałek był jej założycielem, dlatego nie pisze się "imienia"

 • gregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2014 21:15 ~gregor

  ogródki działkowe zostały odebrane więc teraz nikt nie miał prawa tam o cokolwiek zadbać... Całe szczęście władza zadba o nową funkcjonalność :)

 • Kazia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2014 20:16 ~Kazia


  Kazia~Kazia

  Budują w wakacje, zamiast się zorganizowac, żeby na wakacje juz to było gotowe
  Bystra Hanlina~Bystra Hanlina

  Koleżanko, czytaj ze zrozumieniem. Dopiero ma być ogłoszony przetarg, a budowa to, ho, ho, pieśń przyszłości. Albo i wcale. Ps. Jesienią są kolejne wybory samorządowe. I tyle w temacie.  "Chcemy, żeby budowa ruszyła jeszcze w wakacje, by późną jesienią uruchomić park – precyzuje wiceburmistrz dzielnicy."
  :)

 • gag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2014 19:35 ~gag

  proponuję przetarg na swieta 2014 i zbudowac na wybory 2015.......

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2014 19:19 ~aaa

  Bardzo fajnie, może młodzież znadzie zajęcie a nie będzie się szwędać po klatkach jak to ma miejsce na Doryciej.
  Te okolice to ładne tereny tylko zaniedbane.
  Oby więcej takich działań.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »