Informacje

04.02.2012 07:04 chodniki i nawierzchnie

Oto plan drogowych remontów

SERWISY:

Pieniędzy jest mniej niż w zeszłym roku, ale na liście remontowej stołecznych drogowców znalazło się kilka ważnych ulic. Nowa nawierzchnia na wylotówkach, porządne chodniki i pętla przed Dworcem Wschodnim - to tylko część planów Zarządu Dróg Miejskich na ten rok.

Formalnie remonty z tak zwanego "pakietu Euro" już się zakończyły, ale Zarząd Dróg Miejskich nie ukrywa, że tegoroczne modernizacje dróg i chodników zaplanował właśnie pod kątem mistrzostw w piłce nożnej.

Ładniej wokół dworca

Zmienić ma się między innymi okolica Dworca Wschodniego. - Jest to szczególne miejsce, w perspektywie Euro 2012. Chcemy, żeby wzbudzało zachwyt - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Pętla będzie przebudowana. Zmodernizowana zostanie nawierzchnia ulicy Kijowskiej od Targowej do Dworca Wschodniego. Będą nowe krawężniki i opaski bezpieczeństwa - opisuje.

Taka opaska to betonowy pas wzdłuż jezdni. Zabezpieczenie przydaje się np. wtedy, gdy skrajnym pasem jedzie tir. - Elementy samochodu mogą wystawać za jezdnię. Opaska tworzy strefę ochronną, jeśli przy ulicy w tym momencie znajdzie się pieszy - tłumaczy Robert Chwiałkowski z Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji.

Nowe chodniki mają pojawić się też na Inżynierskiej czy Stalowej. Ale na tym nie koniec.

Tu ZDM planuje przeprowadzić remonty chodników:

- ul. Stalowa na odcinku Inżynierska – zajezdnia MZA

- ul. Inżynierska na odcinku ul. 11 listopada – Wileńska

- ul. Kijowska na odcinku ul. Targowa – Dworzec Wschodni

- ul. Zamoyskiego/Targowa

- Al. Wilanowska na odcinku ul. Wołoska - Niepodległości

- ul. Żelazna na odcinku ul. Chłodna – al. Solidarności

- od ronda De Gaulle'a w stronę placu Trzech Krzyży oraz w okolicach hotelu Mariott.

Jest też plan frezowań na 2012 rok. Do remontu mają iść między innymi wylotówki.

Tu ulice planują wyremontować w pierwszej kolejności:

- Trasa Łazienkowska

- ul. Zamoyskiego

- ul. Połczyńska

- Trakt Brzeski

- ul. Pułkowa

- nawierzchnia na placu Zawiszy.

Rzeczniczka ZDM podkreśla jednak, że to na razie lista życzeń. Teraz musi ją zweryfikować Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów. To stanie się najprawdopobniej w najbliższym tygodniu. Urzędnicy chcą upewnić się, że planowane remonty nie kolidują z innymi.

Mniej niż w zeszłym roku

Pieniądze są: 5,5 miliona na przebudowę chodników i 24 mln zł na frezowania. To mniej niż w ubiegłym roku. - Wtedy wydaliśmy kwotę rzedu 37 mln zł na same frezowania ulic. W tym roku mamy mniej, ale nie znaczy to, że odpuszczamy. Postaramy się w ramach tej kwoty naprawć jak najwięcej nawierzchni - przekonuje Gałecka.

Dlaczego pieniędzy jest mniej? Taką kwotę w budżecie Ratusz zapisał za zgodą stołecznych radnych w połowie grudnia. - Nie możemy co roku przeznaczać 100 czy 80 milionów złotych na frezowania. Warszawa też odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego w Europie, ale nie zarzucamy frezowań, w których jesteśmy pionierem w kraju - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

Ale i tak inwestycje w drogi i komunikację to ważna pozycja w miejskim budżecie. Tyle, że w tym roku wiele z dwumiliardowej puli pochłonie budowa II nitki metra, Nowolazurowa czy Trasa Mostu Północnego.

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obiektywny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 22:22 ~Obiektywny

  Adama47~Adama47

  Coś mi się wydaje ze zapomniano o ul. Skaryszewskiej, a przecież to najbliższa droga z Dworca Wschodniego na Stadion Narodowy chodnik tam to koszmar nie wspomnę o nawierzchni asfaltowej


  Nie zapomniano, wkrotce zacznie się remont.

 • kradz2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 13:18 ~kradz2

  A co z dalszą częścią Marsa i Żołnierską kiedy ta żałosna ekipa HGW zrobi porządną wylotówkę z tego gnoju !!!!

 • ros1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2012 08:42 ~ros1

  Pamiętajcie o Spacerowej (Goworka)!!!

 • Adama47

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2012 09:39 ~Adama47

  Coś mi się wydaje ze zapomniano o ul. Skaryszewskiej, a przecież to najbliższa droga z Dworca Wschodniego na Stadion Narodowy chodnik tam to koszmar nie wspomnę o nawierzchni asfaltowej

 • wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2012 08:45 ~wa

  A co z MODLIŃSKĄ???

 • po

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2012 08:37 ~po

  Powinni zabezpieczyć jeszcze parę milionów na kolejne remonty Dźwigowej.

 • kongres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 22:23 ~kongres

  Wystarczy spojrzeć na plan remontów ,żeby zorientować się,że połączenie między Pragą a Grochowem zostanie kompletnie sparaliżowane. Pomijając pl Wileński. T4ego co zaplanował te remonty powinno się rozstrzelać. Skończcie partacze jeno.. zacznijcie drugi a nie Wa-wa rozgrzebana jak gnój w oborze. Poza tym oszczędzono na zimie. Więc w budżecie miasta jest więcej pieniędzy .. to zamiast je przeznaczać na nagrody dla wazeliniarzy Bufetowej , dołożyć do dróg ,żeby było szybciej. Zauważcie też , że będzie remontowany odcinek Nowego Światu od ronda do PL 3 + . a mamy już planowane zamknięcie Marszałkowskiej . luuuudzie . to jakiś idiota planuje !!! Połczyńska . .. nieźle . Dźwigowa zamknięta . to jeszcze dołożyć .... Pl. Zawiszy ...... no pięknie ... a mało to problemów z przejazdem Al Jerozolimskimi z Ochoty ? Frezować wylotówki z miasta przed Euro... to tylko jakiś pogib może wykombinować. Mało było czasu w ubiegłym roku. Zamiast rozrzucać kasęna pierdoły trzeba było to robić WTEDY. !!!

 • Kazam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 20:26 ~Kazam

  ~wu
  ~Kazam:
  Nie będziemy ci remontować ulicy za nasze pieniądze, do których się nie dokładasz (tylko nas okradasz), a potem będziemy czytać na słoikowym tvn Warszawa, jak to Modlińska stoi i biedni ludzie nie mają jak jechać, bo remontują im ulicę. To już nawet nie jest wkurzające, tylko żałosne.

  Przepraszam Cie bardzo, jestem rodowity warszawiak gdzie mieszkam od ponad 20 lat, nie musze mieszkac w centrum w tym smrodzie i korku, mozna mieszkac tez na obrzezach i wcale nie pracowac w centrum, a tobie nic do tego, a ze nasprwadzało sie tu wiecej LLU niz warszawiakow w warszawie nic na to nie poradze, a własnie w zeszłym roku remontowli im ulice na tarchominie nie wiem po co

 • prow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 18:21 ~prow

  Jestem ciekaw kiedy wezmą się za ul.Bartycką wraz z jakąś kanalizacją bo tam co większe opady to można wsiadać do kajaków. tyle wody przede wszystkim przy pewnym zakręcie przy ul.AK Północ

 • teddy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 14:12 ~teddy

  DO :"wu"

  Piękny komentarz!!! Święta prawda. Nasze pieniądze z podatków dla stolicy będę iść na drogi wylotowe do Słoikowsi??? Chyba żart...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »