Informacje

13.10.2013 13:32 Jury wybrało 12 najlepszych zdjęć

Oto najlepsze zdjęcia
z "Twojej kliszy z Powstania"

SERWISY:

Rozstrzygnięto "Twoją kliszę z Powstania" - konkurs fotograficzny organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Oto najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji.

3 sierpnia odbyła się 7. edycja tego konkursu. Na uczestników czekała 6-kilometrowa trasa oraz inscenizacje i zadnia dotyczące wydarzeń z Powstania Warszawskiego. Oprócz przejścia trasy i prawidłowego rozwiązania zagadek, uczestnicy gry mieli przygotować dokumentację fotograficzną i wysłać ją na konkurs.

W tegorocznej edycji jury przyznało nagrody w czterech kategoriach: reportaż, portret, obiekt w ruchu i detal. Swoją nagrodę przyznali także internauci.

W kategorii reportaż i portret pierwsze miejsce zajął Paweł Czarnecki. II miejsce za zdjęcie reportażowe przypadło Andrzejowi Jaskólskiemu, który został również uhonorowany pierwszym miejscem za zdjęcie obiektu w ruchu, a trzecie – Marcie Studzińskiej. W kategorii portret drugie miejsce zajęła Magdalena Skrycka, a trzecie – Joanna Tarnowska. Drugie miejsce za zdjęcie obiektu w ruchu zdobyła Aleksandra Pawlak, a trzecie Paweł Czarnecki. W kategorii detal zwyciężył Mateusz Kużbiel, a tuż za nim uplasowali się Paweł Czarnecki i Anna Durczak. Natomiast internauci wyróżnili Aleksandrę Sędek.

Nie było łatwo

W grze wzięło udział prawie 300 uczestników.  Każdy z nich musiał zdobyć bilet na koncert Mieczysława Fogga, podejść do oddziałów niemieckich stacjonujących w koszarach SS i odnaleźć tajemniczego łącznika.

Następnie uczestnicy mieli udać się pod kościół św. Michała Archanioła, gdzie czekała na nich para młoda w zabytkowym aucie z lat 30. XX wieku.

Później gracze odkrywali różne aspekty życia powstańców na Mokotowie. Zobaczyli powstańców śpiących w zakładzie pogrzebowym, odtworzony niemiecki bunkier na rogu Madalińskiego i Kazimierzowskiej, przenoszenie ciężkich plecaków do włazu kanału i potańcówkę na skwerze Fogga. Na finał gry do gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej dotarli prawie wszyscy gracze.

W kolejnym etapie "Kliszy z Powstania" jury wybrało 12 najlepszych, spośród 98 nadesłanych zdjęć.

Już po raz siódmy

Tegoroczna edycja "Kliszy z Powstania", organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, była już siódmą z kolei. Jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.

ij/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sadasa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2013 09:53 ~sadasa

  no jesli to sa najlepsze foty to raczej poziom pozostalych musial byc po prostu tragiczny

 • leonidas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2013 08:43 ~leonidas

  Mam już dość epatowania się najwieksza głupotą w naszej historii Apogeum tego obłędu była decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie Warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »