Informacje

05.12.2013 14:03 Akcja policji

Oszukiwali w całej Polsce. O świcie zapukała do nich policja

SERWISY:

Policjanci zatrzymali kolejnych 6 osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy metodą "na krewnego". Wcześniej wpadło jeszcze 8 osób. Policjanci nie wykluczają, że kolejne osoby trafią do aresztu. 

Policjanci nad sprawą pracowali od lipca. Rozpracowywali grupę osób wyłudzających pieniądze metodą "na krewnego". Oszuści wyłudzali pieniądze od starszych ludzi. Sprawcy dzwonili do wytypowanych osób i podając się za ich krewnych prosili o pilną pożyczkę gotówki.

"Halo. Tu bratanek"

Policjanci zatrzymali 21-letnią Ewę R. Kobieta wpadła, gdy próbowała odebrać 30 tysięcy złotych od mężczyzny, do którego oszust zadzwonił chwilę wcześniej podszywając się za członka rodziny.

Kolejnymi zatrzymanymi byli 39-letni Piotr J., 43-letni Piotr B. oraz 43-letnia Anna K. Z ustaleń policjantów wynika, że mogą oni mieć związek z oszustwem, do którego doszło na początku sierpnia. Ofiarą wtedy padł 66-letni mieszkaniec Ursynowa. Mężczyzna był przekonany, że rozmawiał ze swoim bratankiem, który poprosił go o pożyczkę na rozkręcenie interesu i przelał mu dużą sumę pieniędzy.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany powiadomił policjantów. Cała trójka wpadła w ręce kryminalnych na terenie Białołęki. Niewykluczone, że tuż przed zatrzymaniem, wyłudzili oni kolejne pieniądze, które właśnie mieli podzielić między sobą. Policjanci znaleźli przy nich ponad 5 tysięcy dolarów.

Więcej zatrzymań

Pod koniec sierpnia policjanci zatrzymali Klaudię S. (21 l.), Kamila C. (20 l.), Jarosława W. (43 l.) i Łukasza S. (22 l.). Wszyscy wpadli przy jednym z banków, tuż po odbiorze ponad 12 tysięcy złotych, które wpłacił poszkodowany z Białegostoku. Wobec zatrzymanych sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania.

Przez kolejne dwa miesiące stołeczni kryminalni wyjaśniali okoliczności zgłoszonych spraw i dokładnie je analizowali. W tym celu została powołana specjalna grupa zajmująca się zwalczaniem oszustw metodą na tzw. krewnego. W efekcie podjętych działań policjanci ustalili kolejne sześć osób podejrzanych o dokonywanie oszustw na terenie Warszawy.

3 grudnia o 6:00 rano, kryminalni zapukali do drzwi sześciu mieszkań. Joanna C. (38 l.), Aneta K. (30 l.), Paweł K. (33 l.), Sebastian K. (34 l.), Daniel B. (29 l.) i Adam T. (38 l.) zostali zatrzymani na polecenie prokuratury. Następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dokonania oszustw. Pierwsze cztery osoby trafiły na 3 miesiące do aresztu, a pozostałe dwie zostały objęte dozorem policyjnym.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani mogli dokonać nawet kilkunastu oszustw. Swoje ofiary typowali na terenie Warszawy, Wyszkowa, Białegostoku, a nawet Gdańska. Grozić im może kara do 8 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ksp/lata

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Imię Nazwisko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2013 14:49 Imię Nazwisko

  Grammatica~Grammatica

  Nie można podszywać się " Za " kogoś, można natomiast " POD " kogoś, drogi panie Redaktorze.


  nie wiem czy jesteś świadom, ale usiłujesz rozmawiać z botem.

 • Grammatica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2013 14:13 ~Grammatica

  Nie można podszywać się " Za " kogoś, można natomiast " POD " kogoś, drogi panie Redaktorze.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »