Informacje

01.06.2011 15:34 po konferencji NCS

OŚWIADCZENIE WYKONAWCY STADIONU NARODOWEGO

 

OŚWIADCZENIE GENERALNEGO WYKONAWCY STADIONU NARODOWEGO

Mając na uwadze toczące sie na najwyższym szczeblu negocjacje pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, dotyczące realizacji umowy na Budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, wstrzymujemy się do czasu zakończenia rozmów, z udzieleniem komentarza odnośnie informacji przekazanych przez Narodowe Centrum Sportu podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Prowadzone negocjacje obejmują szereg kwestii związanych z harmonogramem prowadzenia prac, ich zakresem rzeczowo-finansowym, w tym wykonania robót dodatkowych oraz zmian i wad projektowych, wynikłych podczas procesu realizacji kontraktu, a także związanych z tym roszczeń Wykonawcy wobec Zamawiającego.

Od początku realizacji całego procesu inwestycyjnego Wykonawca dokłada wszelkich starań aby budowany obiekt był najwyższej jakości oraz bezpieczny dla przyszłych użytkowników.

Nasz niepokój budzą sugestie i próby obarczenia Wykonawcy winą za rażące naruszenie umowy. Jednocześnie uznajemy prowadzenie dyskusji za pośrednictwem mediów podczas prowadzonych rozmów za niestosowne.

Karolina Szydłowska

Rzecznik Prasowy

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tosenezbuduje!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 19:07 ~Tosenezbuduje!

  Panie Kubicki, zapis w dzienniku budowy o schodach dopiero 24 maja, a ile miesięcy temu schody zaczęto budować i gdzie wtedy był Pan jako nadzór? A że dokumentację wadliwą szczególnie sanitarną i elektryczną przekazał Pan Wykonawcy to Pan nie wiedział? i wpuścił Pan Wykonawcę w maliny już na początku i to świadomie? A branżowi inspektorzy nie zgłaszali Panu nieprawidłowości dokumentacji? a dokumentacja budowlana była skończona i skoordynowana z branżami, czy był to tylko żywcem przetłumaczony projekt identycznego stadionu w Kapsztadzie? czy już wtedy nie wiedział Pan, że obie dokumentacje różnią się tylko wysokością budowy nad poziomem morza? A, że z powodu błędnej dokumentacji branżowej Wykonawca musiał na własny koszt (przy stracie na wejściu 313mln zł)utworzyć kilkudziesięcioosobowe pracownie projektowe sanitarne i elektryczne? Tego wszystkiego Pan nie wiedział? a pamięta Pan elaborat Wykonawcy na temat jakości i błędów w dokumentacji? i świadomie wpuścił Pan w maliny aktualny rząd, Min. Skarbu, Pana Plattiniego? ALe błędy dopiero teraz zaczną wychodzić! schody to początek "schodów". niebawem zobaczymy niedziałającą klimatyzacje, palące się rozdzielnie elektrotechniczne itp.

 • Frajer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 14:14 ~Frajer

  Na miesiac przed oddaniem inwestor czyli NCS obudzilo sie i stwierdzilo nieprawidlowosci na stadionie. To sie pytam gdzie ci panowie byli przez ostatnie 23 miesiace?

 • FAZI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2011 16:40 ~FAZI

  opluwac każdy potrafi!! to co zrobione zostało na Stadionie to mistrzostwo świata w wykonaniu! pokażcie kto w tak krótkim czasie potrafiłby zbudowac tak wielki i piekny obiekt !! zamknąć dzioby i nie kłapać ! TO JEST ŚLICZNY OBIEKT!!

 • gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2011 13:25 ~gallanonim2000

  "Jednocześnie uznajemy prowadzenie dyskusji za pośrednictwem mediów podczas prowadzonych rozmów za niestosowne." .... a to ciekawe gdyby nie nagłośnienie całej tej żenującej sprawy to w tajemnicy podpisanoby kolejny aneksik na korzyć Wykonawcy, a odbiór stadionu byłby ma MŚ 2014 w Brazylii.

 • llu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2011 16:26 ~llu

  oj tam oj tam EURO i tak niewypali

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »