Informacje

01.06.2011 15:43 14 dni na usunięcie niedoróbek na Narodowym

OŚWIADCZENIE NARODOWEGO CENTRUM SPORTU

Dzisiaj Narodowe Centrum Sportu, działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa, realizując budowę Stadionu Narodowego w Warszawie oraz będąc operatorem tego obiektu wezwało Generalnego Wykonawcę, Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG, do natychmiastowego usunięcia w ciągu najbliższych 14 dni rażących naruszeń warunków umowy z dnia 4 maja 2009 roku.

Narodowe Centrum Sportu w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie podejmowało działania mające na celu mobilizację Generalnego Wykonawcy Stadionu Narodowego w Warszawie do terminowej realizacji prac budowlanych zgodnie z harmonogramem będącym integralną częścią umowy z dnia
4 maja 2009 roku.

Od stycznia 2011 roku sukcesywnie powiększa się odchylenie realizacji prac nadzorowanych i wykonywanych przez Generalnego Wykonawcę, Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG, w stosunku do przyjętego i zaakceptowanego harmonogramu. Na koniec roku 2010 odchylenie to wynosiło -5%. Oznaczało to nieznaczne, łatwe do nadrobienia opóźnienia. Natomiast pod koniec kwietnia 2011 roku odchylenie harmonogramu wzrosło już do -16%. Mimo ciągłych wezwań NCS liczba zaangażowanych przez Generalnego Wykonawcę pracowników, niezwiększająca się od stycznia 2011 roku, pozostaje na poziomie nieco ponad 2000 osób. Brak realizacji robót podczas weekendów spowodował utratę ok. 100 dni roboczych. Niewystarczające zaangażowanie, jak i niedostateczne tempo prac, nie pozwalają utrzymać planowanego na 30 czerwca 2011 roku terminu zakończenia najważniejszej części prac.

Kontrole wykonywanych robót ujawniły szereg istotnych wad i usterek; mimo licznych wezwań do ich naprawienia Generalny Wykonawca nie reaguje. Nieusuwane wady często stanowią przeszkodę
w wykonywaniu kolejnych robót. Najistotniejszą kwestią jest wadliwy montaż schodów kaskadowych skutkujący niemożliwością korzystania z górnego poziomu trybun, a także uniemożliwiający prowadzenie robót przy elewacji aluminiowo-szklanej oraz wykonywanie ogrodzenia, kołowrotów dostępu i nawierzchni promenady dolnej. W wezwaniu wystosowanym przez NCS do Konsorcjum czas na przeprowadzenie działań naprawczych wszystkich naruszeń wskazanych przez spółkę wynosi 14 dni.

Próba przerzucenia odpowiedzialności za opóźnienia na NCS podjęta przez przedstawicieli Konsorcjum w niektórych mediach ma na celu odwrócenie uwagi od faktów. Zarówno w umowie
z dnia 4 maja 2009 roku, jak i w aneksie z dnia 9 czerwca 2010 roku, znajdują się zapisy, w których Generalny Wykonawca, Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG, potwierdza prawidłowość
i kompletność dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej umożliwiającej pełną realizację inwestycji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Tosenezbuduje!

    zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2011 19:01 ~Tosenezbuduje!

    Panie Kubicki, zapis w dzienniku budowy o schodach dopiero 24 maja, a ile miesięcy temu schody zaczęto budować i gdzie wtedy był Pan jako nadzór? A że dokumentację wadliwą szczególnie sanitarną i elektryczną przekazał Pan Wykonawcy to Pan nie wiedział? i wpuścił Pan Wykonawcę w maliny już na początku i to świadomie? A branżowi inspektorzy nie zgłaszali Panu nieprawidłowości dokumentacji? a dokumentacja budowlana była skończona i skoordynowana z branżami, czy był to tylko żywcem przetłumaczony projekt identycznego stadionu w Kapsztadzie? czy już wtedy nie wiedział Pan, że obie dokumentacje różnią się tylko wysokością budowy nad poziomem morza? A, że z powodu błędnej dokumentacji branżowej Wykonawca musiał na własny koszt (przy stracie na wejściu 313mln zł)utworzyć kilkudziesięcioosobowe pracownie projektowe sanitarne i elektryczne? Tego wszystkiego Pan nie wiedział? a pamięta Pan elaborat Wykonawcy na temat jakości i błędów w dokumentacji? i świadomie wpuścił Pan w maliny aktualny rząd, Min. Skarbu, Pana Plattiniego? ALe błędy dopiero teraz zaczną wychodzić! schody to początek "schodów". niebawem zobaczymy niedziałającą klimatyzacje, palące się rozdzielnie elektrotechniczne itp.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »