Informacje

14.08.2012 06:16 uciążliwe objazdy

Osunięcie ziemi na budowie metra.
Zamknięte most i Wisłostrada

SERWISY:


Problemy na budowie warszawskiego metra zamykają ruch w części stolicy. Jak dowiedział się tvn24.pl, maszyna drążąca tunel natrafiła w nocy na ciek wodny, nieuwzględniony wcześniej na mapach geologicznych. Nastąpiło osunięcie się ziemi, prace wstrzymano. Nikomu nic się nie stało.

Do zawału doszło pod ziemią, w miejscu budowy stacji II linii metra - "Powiśle", pod tunelem Wisłostrady. Jak poinformował, rzecznik wykonawcy centralnego odcinka II linii metra, Mateusz Witczyński, przy naruszeniu nieuwzględnionego wcześniej na mapach cieku wodnego doszło do wlania się wody z piaskiem do zachodniej części nowo budowanej stacji metra "Powiśle".

Maszyna, która natrafiła na ciek, przerwała pracę. W miejscu osuwiska jest pełno wody i błota - dowiedzieliśmy się w warszawskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracują geolodzy i specjaliści, którzy szacują straty i utrudnienia powstałe po zawale. - Poblemem jest to, skąd ta woda wypływa - to ustalamy. Trzeba wzmocnić wszystko, co jest na trasie tej wody - mówił w TVN24 Witczyński.

WIĘCEJ NA TVN24.PL

Zablokowane główne trasy. Objazdy

Do zawału doszło pod ziemią, w miejscu budowy stacji II linii metra - "Powiśle", pod tunelem Wisłostrady.

W związku z tym do odwołania zamknięto ruch w tunelu na Wisłostradzie (w obie strony - w kierunku Wilanowa i Gdańska) oraz Mostem Świętokrzyskim.

Jak podaje ZTM: "W związku z awaryjnym wyłączeniem z eksploatacji tunelu Wisłostrady oraz mostu Świętokrzyskiego, autobusy linii 185, 162 i 102 zostały skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii 185, od 14 sierpnia od początku kursowania do odwołania, zostały skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową ulicą Dobrą (tak jak linia 118). Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Autobusy linii 162 w kierunku EC Siekierki zostały skierowane na trasę objazdową od mostu Świętokrzyskiego przez Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, Wioślarką, Ludną, Kruczkowskiego, zarotkę za mostem Poniatowskiego i dalej stałą trasą. W kierunku pl. Hallera: Kruczkowskiego, Ludną, mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim do własnej trasy.

Autobusy linii 102 w kierunku PKP Olszynka Grochowska jadą ulicami: Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego do własnej trasy. W kierunku Centrum przez most Poniatowskiego i Nowy Świat do własnej trasy.

Linie 102 i 162 nie zatrzymują się na przystankach w zespołach Pomnik Syreny, Wybrzeże Szczecińskie, Topiel, PKP Powiśle, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego.

Nie wiadomo na razie, jak długo potrwają utrudnienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wolnw wola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 15:05 ~wolnw wola

  "by zylo sie lepiej"

 • leonidas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2012 09:42 ~leonidas

  Moim skromnym zdaniem ta katastrofa ma swoje przyczyny w niewłaściwym przygotowaniu geologicznym budowy metra, szczególnie w pobliżu brzegów Wisły, a może i samego wykonawstwa.
  Wisła w swojej historii wielokrotnie zmieniała koryto, na pewno pozostawiając zamknięte obszary wodno-błotniste. Stąd wniosek, że trasa, tak kosztownej budowy powinna być przebadana geologicznie ze szczególna pieczołowitością, a w rejonie rzeki w sposób nadzwyczajny. Niestety nasza bylejakość i nie przestrzeganie elementarnych procedur to Polska specjalność a także poziom nauki na naszych uczelniach. Tą sprawą powinna zając się prokuratura i zbadać wszystkie projekty tej budowy oraz sposób jej realizacji. Niestety i tu sprawdziła się nasza zasada „Polak mądry po szkodzie”. Oczywiście teraz sprawcy tych zaniedbań będą wszystko robić aby usprawiedliwić swoją głupotę warunkami obiektywnymi i ze takiej sytuacji nie można była przewidzieć.

 • Lesiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2012 20:12 ~Lesiu

  Myślę , że już jest jasne dlaczego nawet komuniści nie podjęli się budowania metra w rejonie powiśla. Tam była rzeczka z tamą i gdzieś ta woda ucieka po wybudowaniu na jej miejscu ulicy Tamka ( nazwa od tamy )

 • zuza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 19:07 ~zuza

  powołać komisję macierewicza toż to sabotaż...

 • andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 19:04 ~andrew

  xyz~xyz

  ~ghash:
  "Może w kilka dni uda się problem "odwodnić"."

  Myślę, że to niestety niepoprawny optymizm. Jeśli gdzieś ubyło/wypłukało tony wody i piasku, to grunt, budynki, ulice, może nawet nasyp kolejowy mogą zacząc osiadać. Sądzę, że to jest początek gigantycznej katastrofy budowlanej, bardzo trudnej do przewidzenia i zapobiegnięcia.

  Gigantyczna to jest twoja głupota "specjalisto" budowlany.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 18:54 ~xyz

  15:28 ~Objazd Tunelu
  "Jeszcze raz apeluje do władz, może ktoś z władz to czyta
  uruchomic STARY odcinek wisłostrady przy BUW-ie i Koperniku !!!! Każdy wypadek, zalanie, awaria "czegoś" i inne przenosi się awaryjnie na górę i sprawa rozwiązana"

  Myślę, że skoro tego jeszcze nie zrobili, to pewnie z obawy przed drganiami wywoływanymi przez jeżdźące pojazdy. Ale na przyszłość propozycja jak najbardziej trafna np. w przypadku remontu, kolizji itp. w tunelu.

 • albrecht

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 17:56 ~albrecht

  Objazd Tunelu~Objazd Tunelu

  Jeszcze raz apeluje do władz, może ktoś z władz to czyta
  uruchomic STARY odcinek wisłostrady przy BUW-ie i Koperniku !!!! Każdy wypadek, zalanie, awaria "czegoś" i inne przenosi się awaryjnie na górę i sprawa rozwiązana

  System Zarządzania Ruchem w Warszawie przenosi ten ruch na Powiśle i efekt jest taki sam, frustracie.

 • Asia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 17:13 ~Asia

  Jaki wypadek, ale postawiło te subaru, ciekawe czy ktoś wyszedł cało z tego http://tnij.org/sport2

 • rafi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 16:38 ~rafi

  o psia kość!!!!!!!! Woda w rzece!!!!!! Niespotykane!!!!! A tak poważnie to nie wiem jak wam ale mi sie odechciało tego metra!!!!!

 • zbig 46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2012 16:18 ~zbig 46

  Ten ciek jest znany od dziesiątków lat, Jest jednym z wielu. Dał o sobie znać na budowie centrum szopenowskiego. Teraz dokonali nowego "odkrycia". Wystarczyło tylko projekt dokładnie skonsultować z fachowcami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »