Informacje

05.03.2013 14:26 droga przez błoto

Ostry off-road na Poloneza.
"To zasługa włodarzy miasta"

SERWISY:

Wiadukt na ul. Poloneza, który miał ułatwić życie kierowcom Ursynowa, pośrednio naraża ich na częste wizyty u mechanika. Dlaczego? Prowadzi do niego polna droga, której właściciel postanowił ją właśnie zaorać.

Wiadukt na ul. Poloneza to jedna z dwóch przepraw nad Południową Obwodnica Warszawy na Ursynowie. Ułatwił komunikację w tej części stolicy, ale do pełnej satysfakcji zabrakło kilkuset metrów.
Aby dotrzeć do wiaduktu od strony południowej trzeba pokonać niewyasfaltowany fragment błotnistej ul. Poloneza. Większość należy do prywatnego właściciela, a krótki odcinek do dzielnicy.

Kierowcy kluczą po łące

- W porannym szczycie ciągnie się tam sznur aut. W ciągu pół godziny minęło mnie 70–100 aut. Część drogi została zaorana, dlatego kierowcy kluczą przez łąki, by dojechać do wiaduktu – relacjonował o po godz. 8.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. To głównie kierowcy chcący ominąć zakorkowaną ul. Puławską wybierają ryzykowny skrót.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która postawiła wiadukt, nie poczuwa się do przebudowy ulicy. - Naszym zadaniem było jedynie zbudowanie obiektu. Drogi prowadzące do wiaduktu zostają w gestii dzielnicy, my nie jesteśmy odpowiedzialni za ich przebudowanie – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Ursynów nie ma pieniędzy

Z takim postawienie sprawy nie zgadzają się władze dzielnicy Ursynów, które twierdzą, że błędy zostały popełnione na etapie projektowania. – To, że nie ma tam drogi, to zasługa włodarzy miasta – przekonuje Piotr Guział, burmistrz Ursynowa - Północny dojazd do wiaduktu zrobili, więc nie jest prawdą, że to nie jest w ich gestii. Południowy dojazd powinna wyasfaltować także GDDKiA - dodaje.

Burmistrz Guział przekonuje, że znalezienie pieniędzy w budżecie dzielnicy na wykup terenu i budowę drogi graniczyłoby z cudem. Dlatego póki GDDKiA lub miasto nie znajdą funduszy "kierowcy będą skazani na off-road". - Mogę tylko obiecać, że na wiosnę miejska część ulicy zostanie utwardzona - podsumowuje burmistrz.

band/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • DonCabana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2013 11:06 ~DonCabana

  Haha, a najlpepsze jest to, że ulicą Poloneza jest wytyczony proponowany objazd zamknietej ulicy Hołubcowej na stronia UM Warszawa

  http://www.infoulice.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=756

  Objazd którym nie da się przejachć, tylko w Polsce.
  A wyrówanie drogi wytrzyma 2 tygodnia przyjdą znowu mrozy, roztopy popada deszcz, przejedzie kilka śmieciarek, szambiarek itp i po zawodach

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 20:12 ~Gość

  Witajcie,

  bardzo się cieszę, że temat ten został wreszcie poruszony. Jeżdżę ulicą Polonez dwa razy dziennie. Ogólnie dzielę ją na dwa odcinki, które prywatnie nazywam:
  "Dziurowo" (odcinek od Ludwinowskiej do Poleczki) i "Dziurowo głębokie" (odcinek opisany w artykule). Odkąd tamtędy jeżdżę- pow. 2'óch miesięcy- jedynie 2 razy udało mi się przejechać bez przywalenia podłogą o nierówności- standardem są 2-3 ciosy, mimo jechania na jedynce. Dodam, że jest to mój prywatny samochód i to "boli". Codzienna udręka. Cieszy mnie, że w dniu dzisiejszym (pewnie po ukazniu się tego artykułu) "Dziurowo głębokie" wyrównano spychaczem. Alleluja! Zakrzyknęłam.
  Pozostaje poczekać aż wyrównają odcinek do Poleczki.

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 15:35 ~Czytacz postów

  Poniekąd z tej okolicy, tj. Jeziorek, spytam co też się takiego wielkiego stało, że tvnwarszawa.pl aż tak bardzo zainteresował się tym zapomnianym przez Boga i ludzi terenem? Czyżby przypadkiem jakiś redaktor tamtędy przejeżdżał i złamał zawieszenie? Co? Że temat "Czarna dziura Jeziorki" i jej ul. Poloneza nabrał znaczenia, prawie że ogólnopolskiego. Czytam ten portal kilka lat i się nie mogę nadziwić, że tzw. Zielonego Ursynowa to prawie w nim nie ma. Są jakieś Wawry, Białołęki, Bemowa, Wilanowy czy ścisłe Centrum, tj. tam gdzie zagęszczenie słoików i lemingów na m. kw jest 100:1 w stosunku do całej reszty.

 • fachowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 15:22 ~fachowiec

  burmistrz guział tradycyjnie kłamie. ma 1.000.000 złotych na promocję, niech to wyda na remont drogi!

 • ursyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 13:33 ~ursyn

  Twardy i ubity~Twardy i ubity

  Dlaczego p. Guzial nie protestowal, jak 3 lata temu byl uchwalany projekt planu miejscowego dla tego terenu?

  Pewnie dlatego, że wtedy Ursynów był zawłaszczony przez Platformę. Myślenie nie boli. No, chyba że leminga ...

 • Mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 12:47 ~Mieszkanka

  Dlaczego w każdej informacji można przeczytać kłamstwo...a może to brak wiedzy na ten temat.Mieszkam obok i wiem na 100% ,ze żaden właściciel nie zaorał żadnej swojej działki.!!!!!Bezmyślność nie zna granic...jak można było zostawić 200m drogi Poloneza w takim stanie???mam nadzieję ,że Gmina Ursynów poczuje się odpowiedzialna za swoich mieszkańców i coś zadecyduje i w trybie natychmiastowym utwardzi ten kawałek drogi.Tu się nie da normalnie funkcjonować !!!!!!!!W tej chwili setki samochodów przejeżdza po prywatnej własności ....aby dotrzeć do wiaduktu.Gratulacje dla drogowców i osób odpowiedzialnych za taki stan.....

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 12:33 ~jaro

  Ja bym tam Poloneza nie puszczał - szkoda zawieszenia

 • FC_Żwirki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 12:05 ~FC_Żwirki

  Obczajcie dojazdy z obu stron do wiaduktu Złote Łany/Kinetyczna (objazd Al. Krakowskiej od Janek do lotniska). To jest dopiero skandal ;)

 • patryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 09:37 ~patryk

  DAKAR~DAKAR

  Ale w czym problem ??? 80% to auta służbowe (prywatnie kilka razy się zastanowi nim pojedzie) od któych nie płacą podatku, jeżdzą po terenie prywatnym czyli my podatnicy mamy nic do tego (brak kosztów utrzymania) WSZYTKO GRA

  Brak kosztów utrzymania? Samochód służbowy nie spada z księżyca. Koszt raty leasingowej płacisz w cenie żywności, ubrań, butów, obsługi technicznej budynków. Inflacja nie jest bez powodu, to ciągle rosnące koszty, związane w dużej mierze właśnie z takimi głupotami jak samochody służbowe, których w centrum nie ma nawet jak zaparkować.

 • ivo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 09:35 ~ivo

  krzysiek~krzysiek

  Znam okolice poloneza i obiektywnie powiem że powinna tam być droga. Mam nadzieje że dzielnica nadrobi zaległość w tym temacie. Co do ulicy puławskiej nie można całego ruchu na nią kierować bo nią dojezdzają mieszkańcy piaseczna i okolic.

  A ja obiektywnie powiem, że wiele inwestycji powinno powstać, tylko pieniędzy brak. Mieszkańcy Tarchomina wiele lat stali w korku na Modlińskiej, którego nie dało objechać się łąką, bo po drodze była Wisła. Mieszkańcy Wawra długo czekali na budowę porządnego Wału Miedzeszyńskiego. I tak dalej i tak dalej... Poloneza też poczeka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »