Informacje

28.12.2016 14:50 "Hello 2017" z TVN

Ostatnie przygotowania do sylwestra. Zamkną Marszałkowską i stację Centrum

SERWISY:

Długa lista gwiazd, czterominutowy pokaz sztucznych ogni, gorąca atmosfera. Sylwester "Hello 2017" tuż tuż. Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tys. uczestników największej w stolicy zabawy pod chmurką. Na pl. Defilad powstaje ogromna scena, na której wystąpi czołówka polskiej muzyki rozrywkowej. Stołeczny ratusz przypomina, że ze względów bezpieczeństwa w sylwestrową noc, przez kilka godzin zamknięta będzie stacja metra Centrum.

Już w sobotę największa zabawa sylwestrowa w stolicy odbędzie się na pl. Defilad. To wspólna impreza TVN i warszawskiego ratusza. Na ustawionej w sąsiedztwie Pałacu Kultury ogromnej scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Agnieszka Chylińska, LemON, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Sound’N’Grace, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Kombii , Natalia Nykiel, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski, Daria Zawiałow.

Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tyś. uczestników, którzy pod chmurką i przy ulubionych piosenkach będą chcieli przywitać nadejście Nowego Roku.

Stołeczny ratusz przypomina, że przy organizacji masowych imprez obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa i sam regulamin zabawy sylwestrowej.

55 wejść na teren imprezy

- Cały teren otoczony będzie wysokim płotem. Na plac przed sceną prowadzić będzie 55 wejść, z czego 25 od A. Jerozolimskich, 20 - od ul. Świętokrzyskiej i 10 od ul. Złotej. Na bezpieczeństwem czuwać będzie 507 pracowników ochrony - powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Na teren imprezy ułatwiony dostęp będą miały osoby z niepełnosprawnością ruchową. Dla nich powstanie specjalna platforma przy scenie. Natomiast Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował dowóz i odwiezienie do domów osób poruszających się np. na wózkach inwalidzkich.

Na sylwestra na pl. Defilad nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, naczyń szklanych i alkoholu. - Teren przed imprezą zostanie sprawdzony pirotechnicznie przez policję i oddany ochronie - tłumaczyła Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. - Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne: trzy zespoły ratownicze, dwa ambulanse, punkt medyczny - dodała.

Wszystkie służby w gotowości

Poza terenem imprezy będą działały służby mundurowe. - Kilkuset policjantów, żandarmeria wojskowa, straż ochrony kolei i służba ochrony metra. Wszystkie służby są w gotowości - wyliczała Gawor.

W związku z przygotowaniami do imprezy sylwestrowej na pl. Defilad w sobotę od godziny 15 do godziny 6 rano w Nowy Rok zamknięta dla ruchu będzie ul. Marszałkowska na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Świętokrzyskiej. Nie będzie tam można również parkować.

Zamknięte będą również sąsiadujące ulice np. Widok (od ul. Marszałkowskiej do Kruczej), Złota (od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda). A także tunel pod ul. Marszałkowską, między pl. Defilada a Złotą.

Autobusy linii 520, N32, N35, N38, N42, N85 i N88 pojadą objazdami.

Ponadto w sylwestra od godziny 15 do końca kursowania linii dziennych jeździć będzie autobusowa linia zastępcza Z-5, kursująca na trasie: pl.Wilsona – Mickiewicza – Andersa – Stawki – zawrotka przy ul. Lewartowskiego – Stawki – Andersa – pl. Bankowy  – Marszałkowska – zawrotka na wysokości Ogrodu Saskiego – pl. Bankowy – Andersa – Muranowska – zawrotka na skrzyżowaniu Muranowska/Bonifraterska/Konwiktorska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – Pl. Wilsona.

Zamkną stację metra Centrum

Stacja metra Centrum, od godziny 20.30 do 1 stycznia do godziny 1.30, będzie nieczynna ze względów bezpieczeństwa.

- Stacja zostanie zamknięta, ponieważ takie są zalecenia straży pożarnej, a to straż opiniuje zabezpieczenie każdej imprezy tego typu. Część wyjść ewakuacyjnych ze stacji Centrum prowadzi bezpośrednio na teren imprezy, co uniemożliwiałoby uzyskanie pozytywnej opinii straży pożarnej - komentuje Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

ZTM zapowiada także, że w przypadku wyłączenia ruchu na rondzie Dmowskiego trasy zmienią linie 171, 507, N22, N24, N33, N72, N83.

Dodatkowe pociągi

W sylwestra o Nowy Rok na objazdy trafią także tramwaje linii 4, 15 i 35. Dodatkowo w tych dniach kursy linii 18 będą całkowicie zawieszone.

Specjalną komunikację sylwestrową zapewni metro. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia metro kursować będzie z częstotliwością 3 minut na linii M1 oraz 5 minut na linii M2 do godz. ok. 01.30.

Całą noc kursować będą linie tramwajowe: 2, 4 (kursy do pętli Annopol), 9 (kursy do pętli Wiatraczna), 24 i 33, natomiast linie nocne N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44, N64 oraz N81 będą jeździć ze zwiększoną częstotliwością.

Kolejną zmianą będzie to, że pociągi podmiejskie odwożące pasażerów do podwarszawskich gmin będą po północy wyruszały ze stacji Warszawa Centralna, a nie ze Śródmieścia. Ze Śródmieścia pociągi będą odjeżdżały normalnie do godz. 23.59.

- Osoby, które po północy będą zamierzały skorzystać z kolei prosimy już o kierowanie się na Dworzec Centralny - powiedział Grzegorz Dragan z ZTM. Dodał, że uruchomione zostaną dodatkowe pociągi SKM z Dworca Centralnego do Pruszkowa, do Otwocka, Sulejówka i Wieliszewa.

skw,PAP/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak69

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2016 08:53 Warszawiak69

  kamil~kamil

  Jak sylwester to tylko w Zakopanem! A wam w TVN się chyba lokalizacja pomyliła. Scena nie miała być czasem pod Sejmem i zamiast "Hello 2017" nazwa "ObronimyDemokrację 2017"?


  Tylko kołki jadą do Zakopanego i stoją po 8 godzin w korku na zakopiance albo płaczą ze nie maja jak wracać pociągiem do Warszawy.
  Ale tak mają słoje co chcą za Warszawiaków uchodzić.

 • kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 19:07 ~kamil

  Jak sylwester to tylko w Zakopanem! A wam w TVN się chyba lokalizacja pomyliła. Scena nie miała być czasem pod Sejmem i zamiast "Hello 2017" nazwa "ObronimyDemokrację 2017"?

 • jacek8811

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 18:00 jacek8811

  A apel smoleński będzie?

 • ew61

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 17:46 ew61

  zdelegalizować myślistwozdelegalizować myślistwo

  najważniejsze aby wywalić w błoto wiele milionów złotych

  Ogarnij się! Idź do kościoła i tam przesiedź całego Sylwestra. Nikt ci tego nie broni.

 • ew61

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 17:43 ew61

  pięćsetplus~pięćsetplus

  Zabawa dla KOD-owców i ich sympatyków.HG-W w ten sposób dziękuje im za pucz,na szczęście nieudany.

  Tobie to już rozum przeszedł PiS-em. Wszędzie widzisz politykę, Mimo to życzę ci udanej zabawy i wszystkiego co najlepsze w 2017 roku.

 • kijowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 17:40 ~kijowianka

  A czy będzie Sylwester pod Sejmem dla Petru,Swetru,Rycha i Zbycha.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 17:16 ~Piękny Roman

  "Kombii"
  Chciałem pochwalić autora tekstu, wreszcie ktoś napisał poprawnie nazwę tego zespoliku, tej marnej podróbki prawdziwego KOMBI.

 • pięćsetplus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 15:35 ~pięćsetplus

  Zabawa dla KOD-owców i ich sympatyków.HG-W w ten sposób dziękuje im za pucz,na szczęście nieudany.

 • air

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 15:16 ~air

  Ogarnij się trochę ...

 • zdelegalizować myślistwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2016 13:37 zdelegaliz…

  najważniejsze aby wywalić w błoto wiele milionów złotych

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »