Informacje

08.10.2015 13:10 "przejezdność ostatniego dnia października"

Ostatnie prace na Łazienkowskim.
Widok na most z drona

SERWISY:

Wykonawca rozpoczął układanie izolacji na moście Łazienkowskim. - Zbliżamy się do końca prac. Ostatniego dnia października będziemy mieć przejezdność - zapowiada wykonawca.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie odbudowy pierwszej jezdni mostu Łazienkowskiego. Rozpoczęto właśnie jeden z ostatnich etapów prac - układanie izolacji. - Składa się ona z trzech warstw. Układania prowadzone jest fragmentami. Na jednej części wylewamy warstwę wiążącą, na kolejnej już malujemy, na innym fragmencie wylewamy masę bitumiczną. I tak będziemy działać do końca. Chodzi o to, żeby prace szły sprawniej - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy.

Po 17 października ma zacząć się układanie ostatniej warstwy nawierzchni tzw. ścieralnej. - Potem zostanie nam jeszcze zamontowanie brakujących barierek i namalowanie pasów - wylicza nasz rozmówca.

Jak zapewnia, wszystkie prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a termin otwarcia mostu dla ruchu nie jest zagrożony. - Zgodnie z umową ostatniego dnia października będziemy mieć przejezdność mostu - zapowiada Gdowski.

Pod koniec września, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała, że samochody wjadą na most 1 listopada.

Metoda nasuwania

Remont mostu Łazienkowskiego był wykonywany metodą nasuwania. Najpierw obniżone zostały fragmenty przeprawy po obu stronach Wisły. Na nich powstały stanowiska do nasuwania, gdzie przyjeżdżały nowe elementy konstrukcji mostu i były montowane. Następnie, najpierw od strony centrum, nowa konstrukcja została dosunięta do starej i zespawana. Następny etapem było właśnie nasuwanie konstrukcji w stronę środka Wisły.

Wcześniej, aby zrobić miejsce dla wypychanych fragmentów, most został przecięty w połowie, robotnicy odcięli ok. 30 metrów starego mostu, po 15 metrów w każdą stronę. Niepotrzebne elementy były cięte na mniejsze kawałki, podawane na barkę i wywożone.

Most w ogniu

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Ogień był gaszony przez 12 godzin. Od tego czasu przeprawa jest wyłączona z ruchu. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę, dlatego jej zamknięcie pogłębia problemy komunikacyjne w stolicy. Początkowa mówiło się o remoncie, ale po szczegółowej ekspertyzie zdecydowano, że konieczna będzie wymiana całej stalowej konstrukcji, a ze starego Łazienkowskiego zostaną tylko podpory.

Za remont odpowiadają firma PORR Polska Infrastructure (kiedyś Bilfinger Infrastructure) i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor".

Trwa śledztwo dotyczące przyczyn pożaru. Prokurator otrzymał opinię biegłego w tej sprawie. - Ekspertyza nie wskazuje na podpalenie, ale jej wnioski nie oznaczają jeszcze wykluczenia takiej hipotezy - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • drastyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2015 22:31 ~drastyk

  PiS-owscy malkontenci, hejterzy i trolle!
  Zamiast się cieszyć,że w super rekordowym tempie zostanie oddany do ruchu, prawie całkowicie odnowiony Most Łazienkowski beznadziejnie narzekacie ! Na co? że Most będzie przejezdny?, że warszawiacy i nie tylko,będą mieli dogodny dojazd do pracy, uczelnie i gdzie indziej! Ludzie o co wam chodzi ? - po prostu hejtujecie dla hejtu, a nie dla sensowności i merytoryczności !!
  OHYDA !!

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 19:48 ~aaa

  wam~wam

  Dziękujemy wszystkim remontujacym, a właściwie stawiającym od nowa most. Dziękujemy za już i błagamy nie spóźnijcie się z oddaniem, a jak się uda zróbcie nam niespodziankę kilka dni przed 1 listopada. Mamy dosyć objazdów!!!!

  Nie wszyscy. Ja mieszkam na Powiślu i mam spokój. Lepszy dojazd do pracy i powrót również.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 13:47 ~abc

  Tomazz~Tomazz

  TVN WARSZAWA, cały czas mówi się o "przejezdności mostu"… nikt nie mówi, jaka to będzie przejezdność na koniec października.. Prawdopodobnie będzie to po jednym pasie w każdą stronę… Może warto zweryfikować tą informacje ?

  A to źle? Przypominam, że od dłuższego czasu w ogóle nie ma tej przeprawy. Zamiast odetchnąć, że za chwilę będzie otwarty most marudy i narzekacze kwękają, że tylko 1 pas...

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 09:18 ~maniak

  Vipol~Vipol

  Wygląda na to, że nowy most będzie bardzo równy. Może warto by było zwiększyć dopuszczalną prędkość na nim?

  znając różne sytuacje w tym kraju i móndrości "inżyniera" ruchu w tym mieście to Ci zwiększą... do 40.

 • Wybory wybory

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 08:58 ~Wybory wybory


  Wybory, wybory i czas powrócił do Gierka. Po tym co widać, co jeszcze jest do zrobienia trudno powiedzieć, że są to ostatnie prace. Ostatnie prace to np. malowanie pasów. Most Grota był juz kompletnie gotowy, a oddanie do użytku trwało jeszcze sporo czasu. Przecież widać, że jest to niemożliwe w czasie aby samochody za trzy tygodnie pojechały Łazienkowskim. Moze tak zrobią jak za Gierka z mostem Toruńkim. Otworzyli, pokazali, Gierek przeciął wstęgę, a zjazd w strone Jabłonny się posypał jak domek z kart. Ale tego już nie pokazali, o tym wiedzą tylko ci co tam byli.

 • Jarekll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 08:22 ~Jarekll

  Driver~Driver

  Czy ktoś wie co znaczy przejezdność? Ile pasów będzie otwartych w każdą stronę i na ilu nitkach mostu? Z dzieiejszego komunikatu wynika, że ruch będzie się odbywał po hednym przęśle. Czy się mylę?

  Podobno trzy pasy w jednym kierunku. PS chyba trochę nie rozumiesz co to przęsło.

 • Driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 04:03 ~Driver

  Czy ktoś wie co znaczy przejezdność? Ile pasów będzie otwartych w każdą stronę i na ilu nitkach mostu? Z dzieiejszego komunikatu wynika, że ruch będzie się odbywał po hednym przęśle. Czy się mylę?

 • jakubke601

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2015 00:37 ~jakubke601

  Tobi123~Tobi123

  A odbiory techniczne potrwają do wiosny.


  Odbiory potrwają dłużej. Na koniec października zapowiadana jest przejezdność a nie gotowy most. Wykonywane jeszcze będą chodniki, ścieżki rowerowe i instalacje techniczne.

 • siuks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.10.2015 22:20 ~siuks

  Wybory za pasem to i most do oddania...

 • Tobi123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.10.2015 22:06 ~Tobi123

  A odbiory techniczne potrwają do wiosny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »