Informacje

19.12.2010 13:38 Przedświąteczne kiermasze

Ostatnia chwila na zakup nietypowych prezentów

SERWISY:

Książki, ciuchy, płyty i kolekcje sztuki młodych artystów - to ostatni momentna zdobycie oryginalnych prezentów pod choinkę. Przedświateczne kiermasze odwiedział Wujek Samo Zło.

RE:produkcje vol.3, Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6
18-19 grudnia

Targi rękodzieła - biżuterii, ubrań i wyrobów codziennego użytku. Do wyboru, do koloru: dodatki, biżuteria, ubrania i ceramika. A wszystko to z pomysłem, polotem, świetnie wykonane i zupełnie unikatowe. W sumie w imprezie udział weźmie ponad 180 artystów z Warszawy i całej Polski i, co ważne, każdego dnia zaprezentują się inni twórcy. Będzie to zatem bez wątpienia największa tego typu impreza w kraju. Na poprzednich edycjach gościli: Green Establishment, Violę Lee Design, Motiv Art, Licoreese, Karinę Królak, Bugenwilla, Alelale, Patkę Smirnow, iw design, Twins i wielu, wielu innych.

Po raz kolejny organizowana będzie akcja ekologiczno-charytatywna pod hasłem: "Wkręć się w Rękodzieło", w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki, które zostaną wymienione na wózki inwalidzkie i protezy. Na osobę, która przyniesie najwięcej nakrętek, czekać będą fantastyczne nagrody, wykonane przez RE:produkcyjnych artystów!

Gra DJ na żywo, organizatorzy zapewniają też bar obfitujący w jadło i napoje. Wstęp płatny: 5 zł.

Muzeum Narodowe, al. Jerozolimskie 3
18-19 grudnia w godzinach otwarcia muzeum
Przy zakupie na kwotę 100 zł – książka-niespodzianka w prezencie

 

Frymark teatralny, Instytut Teatrany, ul. Jazdów 3
Sobota i niedziela, ul. Jazdów 2 (w sąsiedztwie Łazienek i CSW), w godz. 11-18, wstęp wolny.

Tradycyjnie w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego organizuje kiermasz, na którym będzie tu można kupić wszystko, co związane jest z teatrem - niepotrzebne już rekwizyty, kostiumy, peruki, lalki, kukiełki, nakrycia głowy, plakaty i afisze oraz wszelkie inne teatralia.

Będzie kiermasz rękodzielników z całej Polski, stoiska slow food, Manufaktura Elfów (zajęcia dla dzieci - niedz. g. 12, 14, 15), muzyka grana na żywo, warsztaty kulinarne dla dzieci (sob. g. 12, 13, 15, 16), czytanie bajek (Maria Seweryn w sob. g. 15.30) oraz jasełka (niedz. 16).

[v]ysypisko:suplement, galeria [v]iuro, ul. 11 listopada 22, lok. 21a
19 grudnia, w godz. 14-20

Canvasy w małych cenach - goro, es, miesto, egon fietke, massmix, jacek walesiak 120-200 zł, magnesy bufu bufu, dziwna krówka, goro 2-30 zł, perfony 30-40 zł, dekle krika - 15-30 zł, buttony po 2 zł, deskorolki 200-300 zł, tektury bohomaza 20-50 zł, plakaty czajki, turbo 50 zł, fotki z wrzutami po 3 zł

Kolekcja viura ponadto obejmuje prace artystów takich jak: czarnobyl, mrufig , ixi color, sepe oraz trochę łaszków od zaprzyjaźnionych projektantów mody ultrastreetowej.

Świąteczny kiermasz książek, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
18-19 grudnia, w godz. 11-18
1500 tytułów dotyczących historii XX wieku, ceny obniżone nawet o 80%. W specjalnej ofercie znajdą się wydawnictwa albumowe, książki historyczne, reportaże, biografie, a także bestsellery ostatnich miesięcy jak: Miasto na szklanych negatywach, czy Ocaleni z Mauthausen. Doskonałym upominkiem pod choinkę będą także ostatnie nowości: Cykliści (album fotograficzny o początkach sportu rowerowego w Polsce) i Ostańce. Kamienice warszawskie i ich mieszkańcy (opowieść o Warszawie ukazana przez pryzmat dziejów kamienic i losów ich mieszkańców).
Wstęp wolny.

myk

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »